BU KAFAMI RTEÜ YU YÖNETECEK?“RTEÜ ‘DE ECZACILIK FAKÜLTESİ VAR ÖĞRENCİSİ YOK DEKANI REKTÖR KARAMAN” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

BU KAFAMI RTEÜ YU YÖNETECEK?“RTEÜ ‘DE ECZACILIK FAKÜLTESİ VAR ÖĞRENCİSİ YOK DEKANI REKTÖR KARAMAN”

Bu haber 12 Ocak 2021 - 9:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.
BU KAFAMI RTEÜ YU YÖNETECEK?“RTEÜ ‘DE ECZACILIK FAKÜLTESİ VAR ÖĞRENCİSİ YOK DEKANI REKTÖR KARAMAN”

rteü de yeni bir tartışma başladı. Fakülte var öğrenci yok dekan rektör
Gençağa KARAFAZLI

“RTEÜ ‘DE ECZACILIK FAKÜLTESİ VAR ÖĞRENCİSİ YOK DEKANI REKTÖR KARAMAN”

YÖK başkanı Prof. Dr. Yekta , Saraç, video konferans la RTEÜ senato toplantısına katıldı. YÖK başkanı Saraç’ın RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’a olmayan eczacılık fakültesinde ‘covid-19 aşı çalışması var mı?’ diye sordu. Rektör Karaman beklemediği soru üzerine ne cevap vereceğine şaşırdı soru karşısında şoke oldu.
YÖK başkanı Saraç’ın sorusu RTEÜ de hangi kafaların yöneticilik yaptığı sorusunuda gündeme gelmesine neden oldu

Gençağa KARAFAZLI – Özel haber –

Geçen hafta Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) beden eğitimi yüksekokulu öğrencilerine bir öğretim görevlisi ve bölüm başkanı Hoca’nın öğrencilerine yönelik cinsel taciz ve Mobbing iddiaları öğrencilerin şikâyeti sonrası ile gündeme gelmiş kamuoyu günlerce bu taciz ve mobbing iddialarını tartışmıştı.

RTEÜ de bu kez kâğıt üzerinde var olan öğrencisi bulunmayan fakat dekanlığı olduğu bu görevi de RTEÜ rektörü Karaman’ın üslendiğinin YÖK başkanının sorusuyla ortaya çıkması RTEÜ de yeni bir tartışmansın başlamasına neden olacak cinsten.

RİZE-RTEÜ-Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 2021 yılı ilk senato toplantısı 08 Ocak 2021 tarihinde Üniversitenin Zihni Derin Yerleşkesinde bulunan İlahiyat Fakültesi Toplantı Salonunda yapıldı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’da makam odasından video konferans yöntemiyle senato toplantısına katıldı.

“YÖK BAŞKANI KÂĞIT ÜZERİNDE OLAN ECZACILIK FAKÜLTESİNİ SORDU”

Prof. Dr. Yekta SARAÇ, toplantıya katılan her bir senato üyesinin kendisini tanıtmasını istedi. Devamla tüm üyelere yönelik konuşmasını yaptı. Konuşmasının sonunda Prof. Dr. Yekta Saraç RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’a üniversitenizde Eczacılık Fakültesi’nin ne durumda olduğunu, Koronavirüs hastalığı (COVID-19) ile ilgili bir aşı çalışmasının olup olmadığını sordu.

YÖK başkanı Prof.Dr. Yekta Saraç’dan bu şekilde bir soru beklemeyen Prof. Dr. Hüseyin Karaman bir anlık şaşkınlık yaşadıktan sonra Eczacılık Fakültesinin şu anda aktif olmadığını, aktif hale getirmek için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Ancak çalışmaların ne zaman tamamlanacağı konusunda bir açıklık getiremedi.


“ECZACILIK FAKÜLTESİ VAR ÖĞRENCİSİ YOK DEKANI REKTÖR KARAMAN”

Bilindiği üzere RTEÜ Eczacılık Fakültesi 7 Temmuz 2018 tarihli Resmî Gazetede ilgili kararın yayınlanması ile kurulmuştu. Prof. Dr. Hüseyin Karaman geçen bu 2,5 yıllık zaman diliminde bu fakülteye herhangi bir Dekan ataması yapmamış olup, dekanlık görevini kendi uhdesinde tutmaktadır.

“FAKÜLTENİN DEKANLIK GÖREVİNİ REKTÖR ÜSLENİNCE ÇALIŞMADA YAPMADI”

Prof. Dr. Hüseyin Karaman Eczacılık Fakültesinin eğitim ve öğretim faaliyetine başlama noktasında ilgili çalışmaların, özellikle akademik kadroların oluşturulması noktasında hiçbir çalışma başlatmamış Fakülte ile ilgili çalışmaların ne zaman başlayacağı veya bitirileceği konusunda hiçbir açıklama yapamadı.

RİZELİ ECZACILIK FAKÜLTESİNİN AÇILMASINI İSTİYOR

Eczacılık Fakültesinin 3 yıla yakındır açılmamasına tepki gösteren Rizeliler ’Eczacılık Fakültesi bir Üniversitenin vitrin fakültelerinden bir tanesidir. Öğrenci sıkıntısı olmayan, öğrencilerin çok tercih ettiği bir fakültedir. Rizeli siyasetçilerimizin de yıllarca açılması için çalıştığı ve sonunda 7 Temmuz 2018 tarihli resmî gazetede ilgili kararın yayınlanması ile kurulan bu Eczacılık Fakültesi ile ilgili herhangi bir adımın atılmamasına hiç kimse akıl erdiremiyor.

Üniversitemiz bünyesinde Eczacılık Fakültesini kuracak, hızlı bir şekilde gelişimini sağlayacak öğretim üyelerinin olduğu bilinmektedir. Geçen 2,5 yıllık bir zaman dilimi Rize için özellikle de üniversitemiz için çok önemli bir kayıptır.

“REKTÖR KARAMAN DEKANLIK MAAŞİ MI ALIYOR?”

Şu anda dekanlığını vekâleten yürüten Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman Eczacılık Fakültesinin Eğitim Öğretim hayatına başlaması noktasında gerekli adımları ivedi bir şekilde atmalıdır.

Merak ediyoruz kâğıt üzerinde var olan bir Fakülte’nin dekanı olan sayın Rektör Karaman bugüne kadar üslendiği Dekanlık görevinden herhangi bir ücret mi alıyor ki Eczacılık Fakültesini bunca yıl aktif hale getirmedi” diye de tepki gösterdiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA