CHP ÇAY KANUNUN İÇİN YENİDEN İKTİDARA SESLENDİ” GELİN SİZİ DESTEKLEYELİM ÜRETİCİ MAĞDUR OLMASIN” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

CHP ÇAY KANUNUN İÇİN YENİDEN İKTİDARA SESLENDİ” GELİN SİZİ DESTEKLEYELİM ÜRETİCİ MAĞDUR OLMASIN”

Bu haber 29 Eylül 2021 - 11:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.
CHP ÇAY KANUNUN İÇİN YENİDEN İKTİDARA SESLENDİ” GELİN SİZİ DESTEKLEYELİM ÜRETİCİ MAĞDUR OLMASIN”

MECLİS AÇILIYOR GELİN HEP BİRLİKTE ÇAY KANUNU ÇIKARALIM…

Gençağa Karafazlı

1Ekim tarihinde TBMM açılışına dikkat çeken CHP Rize  il başkanı Saltuk Deniz , gündemde tartışılan çay kanunu yasası ile ilgili bir ke daha siyasi parti temsilcilerine çağrıda bulundu.

“ŞİMDİ KANUNLARI ÇIKARMA ZAMANIDIR”

“Gelin hep birlikte çay kanununu çıkartalım” çağrısında bulunan CHP il başkanı Saltuk Deniz yaptığı çağrıda şu görüşlere yer verdi;

“Bir kez daha çağrıda bulunuyoruz , meclis açılıyor ve gelin hep birlikte Çay Kanunu çıkaralım.01 Ekim 2021 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisiniz yeni yasama dönemine başlıyor. Şimdi kanunları çıkarma zamanı.
Şimdi hep birlikte Çay Kanunu çıkarma günü. Şimdi hep birlikte Çay üreticisinin sömürülmesine dur deme zamanı. Şimdi “Taban Fiyatın” yasalaştırıp açıklanan fiyatın altında çay alımı yapılmasının önüne geçme zamanı.
Yaşadığımız günler gösterdi ki, Çay üreticisini koruyacak Çay Kanunu çıkarmadığımız sürece Çay üreticisinin mağduriyeti devam edecek!
Daha önce meclise Çay kanununda değişiklik yapılmasını, Yaş Çayda taban fiyat uygulamasına geçilerek Çay üreticisinin mağduriyetine son verilmesini öngören kanun teklifini vermiştik. Bu kanun teklifimiz mecliste bulunan AKP ve Cumhur İttifakına bağlı partiler tarafından ret edilmişti.O zaman demiştik ki, siz belki bu kanun değişiklik önergesini CHP olarak biz verdiğimiz için ret ediyorsunuz gelin siz verin biz destekleyelim. Kabul edilmemişti”

“GELİN SİZİN SUNDUĞUNUZ TEKLİFİ DESTEKLEYELİM”

Çay kanunun meclisten bir an önce çıkartılması gerektiğini dile getiren Başkan Deniz ,” Ağustos ayında  5 Milletvekilimizin ve İl Başkanlığımızın hazırlamış olduğu Çay Kanununu teklifini meclise sunduk.
Geçtiğimiz günlerde ilimize gelen Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’da yapmış olduğu açıklamada Çay Kanunun bir an önce çıkarılmasının gerektiğini ifade etmişti. Çay Kanunu teklifimizin meclise sunulduğunu ama bizim için önemli olan Çay Üreticilerinin mağduriyetinin giderilmesi olduğunu, şayet bizim teklifimizi desteklemiyorsanız gelin siz Çay Kanununu (tabi ki üreticiyi koruyan) meclise getirin biz destekleyelim ve Çay Kanunu çıkaralım, diyerek Çay üreticilerinin mağduriyetini ve Çay Kanununun önemini anlatmıştı.
Bizde bir kez daha tekrarlıyoruz. Şimdi meclis açılıyor. Hiç bekletmeyelim. Ya bizim verdiğimiz Çay Kanununu destekleyin ya ortaklaşa bir metin hazırlayalım ya da siz hazırlayın bir kanun teklifi ve getirin meclise biz de destekleyelim. Tabi ki Üreticiyi koruyan bir Çay Kanunu Teklifi olacak”

“ÇAY ÜRETİCİSİ KOTA KENTENJAN İŞLKENCESİNDEN KURTULSUN”

Çay kanunu taslağının üreticinin lehine çıkarılması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz sözlerini şu şekilde tamamladı,
“Biz her türlü koşula razıyız yeter ki Çay üreticisini koruyacak Çay Kanununu bir an önce meclisten çıkaralım ve Çay üreticisinin mağduriyeti giderilsin , vatandaş çayını ucuza satma zulmünden , kota kontenjan işkencesinden kurtulsun.
Evet meclis açılıyor. Şimdi Çay Kanununu çıkarma zamanı. Gelin hep birlikte Çay Kanununu çıkaralım. Çay üreticisinin mağduriyetini giderelim.
Değerli Çay Üreticilerimiz, sözümüz söz. CHP olarak, Millet İttifakı olarak iktidara geldiğimizde öncelikli işimiz “Çay Kanunu” çıkarmak olacak”.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA