CHP’li Kahraman’a ÇGD’den sert tepki “Emek düşmanlığının hesabını soracağız” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

CHP’li Kahraman’a ÇGD’den sert tepki “Emek düşmanlığının hesabını soracağız”

Bu haber 30 Kasım 2022 - 13:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.
CHP’li Kahraman’a  ÇGD’den sert tepki “Emek düşmanlığının hesabını soracağız”

CHP’li yöneticiye ÇGD’den sert tepki “Emek düşmanlığının hesabını soracağız”

Kuzeyde..

CHP Genel merkez gençlik kolları başkan yardımcısı Kemal Özgür Kahraman yarın FETÖ iltisaklı Çay TV de emek hırsızı sözde gazeteci Orhan Yazıcılar’ın konuğu olacağına sosyal medya üzerinden duyurması tepkilere neden oldu.

FETÖ iltisaklı olduğu iddia edilen Çay TV de program yapan tescilli emek hırsızı sözde gazeteci Orhan Yazıcılar’ın konuğu olacak olan CHP’li Kemal Özgür Kahraman’a Çağdaş Gazeteciler Derneği Rize şubesinden tepki geldi. “Bu emek düşmanlığının hesabını soracağız”

ÇGD Rize şubesi “Basın emekçilerine ve CHP yöneticilerinin aleyhinde her fırsatta günlerce yayınlar yapan CHP milletvekillerinin FETÖ iltisaklı diye suçladıkları Çay TV televizyonuna CHP’nin bir yöneticisinin emek hırsızlığı tescillenmiş sözde gazeteci Orhan Yazıcılar ile programa katılmasını şiddetle kınıyoruz” denildi.

Rize de uydudan yayın yapan FETÖ dan firari olan İstanbul 14. Ağır ceza mahkemesinde yargılana ve ABD ye kaçan Cemal Külünkoğlu’nun ortağı olduğu FETÖ iltisaklı olduğu iddia edilen ÇAY Televizyonu son aylarda, CHP’li bazı yöneticilerin aleyhinde yayınlar yapması, diğer yandan ÇAY TV nin emek düşmanı yayın çizgisinden habersiz bazı CHP’lileri ekranlara çıkarmasıyla ilgili başlayan tartışmalara bu kez CHP’li Kahraman’ın emek hırsızı Yazıcılar’la programa katılacağının duyurulması tartışmaları yeniden alevlendirdi.

“CHP İL BAŞKANI DENİZ’İN EMEK HIRSIZI BİR GAZETECİ İLE PROGRAMA ÇIKMAK İSTEMESİNE  ÇGD TEPKİ GÖSTERMİŞTİ”

CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz’in geçtiğimiz aylarda Çay TV de katılacağı bir programı emek hırsızı Orhan Yazıcılar’ın sunacağı bilgisi üzerine Çağdaş Gazeteciler Derneği Rize şube si bir açıklama yaparak, basın etiği ve ahlakını yok sayan emek hırsızı bir isimle, FETÖ iltisaklı olduğu iddia edilen Çay TV adlı televizyona basın özgürlüğünden yana tutum sergilediğini savunan CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz’in katılmasını kınamıştı.

ÇGD nin bu açıklamasının ardından Çay TV yönetimi emek hırsızı Orhan Yazıcılar’ın yerine başka bir muhabirin program sunucusu olarak görevlendirildiğini sosyal medya üzerinden duyurdu. Bu duyurunun yayınlandığı gün Çay TV ortaklarından olduğu bilinen İsmail Torlak Rize’de yayın yapan ÇGD üyesi olan aktüel53 adlı haber portalının imtiyaz sahibi olan Osman Köseoğlu’nu telefonla arayarak “ Çay TV hakkında olumlu ve ya olumsuz hiçbir habere yer vermeni istemiyoruz”  şeklinde örtülü tehdit etmesine ÇGD tepki gösterdi. Bu tepkinin ardından CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz gazeteci Osman Köseoğlu’na yönelik tehdit iddiaları ile ilgili şu açıklamalarda bulunmuştu.

BASINA YÖNELİK BASKILARA KARŞI DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Haber sitelerinde yer alan tehdit haberleri üzerine muhatapları gerekli açıklamaları yapıncaya kadar Çay TV de 08 Temmuz 2022 tarihinde yapmayı planlamış olduğumuz programı ertelemek zorunda kaldık. Her zaman basın özgürlüğünden yana olduk siyasi iktidarların ya da farklı gurupların basına baskı uyguladıklarına şahit olduk ve bunlara her zaman karşı durduk karşı durmaya da devam edeceğiz. Bu bizim değişmez ilkemizdir.

Bu nedenle aktuel53.com haber sitesi sahibi Osman Köseoğlu tarafından gündeme getirilen ve haber sitelerinde yer alan baskı ve tehdit iddiaları da önemlidir.

İLGİLİ YAYIN KURULUŞU AÇIKLAMA YAPINCAYA KADAR ÇAY TV PROGRAMLARINA ÇIKMAYACAĞIZ”

Nasıl ki siyasi iktidarların ve farklı gurupların basına karşı baskı ve tehditlerine karşı koymuşsak itiraz etmişsek şimdi de basın kuruluşları arasında ki buna benzer olay iddiaları karşısında da aynı tavrımızı göstereceğiz.

Tehdit ve baskı iddialarıyla suçlanan kişi ve kurumlar kamuoyuna gerekli ve açıklayıcı açıklamaları yapana kadar ilgili yayın kuruluşunun programlarında yer almayacağımızı kamuoyuna açıklarız.” Dedi

“CHP İL BAŞKANI TEPKİ GÖSTERDİ BIYIK EKRANLARDA ROL ALMAYA BAŞLADI”

CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz partinsin basın özgürlüğü konusunda ki temel politikaları gereği özgür basından yana tutum sergilediklerini açıklamasına rağmen, son aylarda CHP den milletvekili aday adayı olmak için çalışma yapan ve ; “CHP, İYİ Parti ve GELECEK Parti Rize’de 1 milletvekili alamaz, artık Kenan Bıyık partisi kuruldu, Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun, çok büyük hizmetleri var bunları unutmayız, Allah başımızdan eksik etmesin, Rize’li olmayan CHP milletvekilleri benim çayımı neden savunacak ki” şeklinde saçma sapan açıklamalar yapan,  CHP Rize il örgütünün AKP hükümetinin ekonomik ve siyasi politikalarına yönelik hiçbir protesto eylemine katılmayan Kenan Bıyık CHP il başkanı Saltuk Deniz’in tam aksi bir tutum sergileyerek FETÖ iltisaklı iddiasıyla suçlanan Çay TV ekranlarına çıktı. Bıyık daha sonra ayni TV ekranlarına çıkarak üyesi olduğu partinin politikalarını değil tam aksi adeta bir tarikat lideri gibi, dualarla ayakta kaldığını dua edenlerin oyu ile seçileceğini anlatıp durdu.

“KENAN BIYIK RICA ETTİ CHP’Lİ KAHRAMAN ROL ALDI”

CHP’nin basın özgürlüğü ve FETÖ karşıtı politikaları bilinmesine rağmen FETÖ iltisaklı iddiasıyla suçlanan Çay TV de program yapan, başkalarının yazılarını alıp kendi haberi imiş gibi yayınladığı için Gazeteci ve yazar İdris Yavuz tarafından hakkında dava açılan ve emek hırsızlığı bilirkişi heyeti tarafından tescillenip mahkemeye sunulan,  raporlalar ortada dururken, emek hırsızlığı tescillenmiş Orhan Yazıcılar bu kez CHP’nin genel merkez gençlik kolları genel başkan yardımcısı emek savunucusu Kemal Özgür Kahraman’ı bu akşam programına konuk edeceğini duyurdu.

Kuzeyteve editöryası ulaştığı bilgilere göre Çay TV desteği ile milletvekili adaylığını kesinleştireceğine inan Kenan Bıyık, emek hırsızı Yazıcılar’a ricacı olduğu ve  rica üzerine CHP’li emek savunucusu Kahramanın Çay Tv’ye programa katılmasının sağlandığı öğrenildi.

CHP il başkanı Saltuk Deniz’in basın emekçilerine yönelik tehditleri nedeniyle protesto ettiği ve sahiplerinin “kamuoyuna açıklama yapana kadar bu tv’nin hiçbir programına katılmayacağız” dediği Çay TV de bugün akşam gerçekleşecek olan programda emek hırsızı Yazıcıların konuğu olan CHP li emek savunucusu Kahraman’ın hangi konularda ne konuşacağı ise merak konusu.

Basın özgürlüğü, düşünce ve ifade özgürlüğünden yana olduğunu iddia eden CHP’lilerin basın mensuplarını tehdit eden FETÖ iltisaklı iddiasıyla suçlanan Çay TV ye bu suçlamalar neden yönetiliyor ve kimler bu suçlamaları yapıyor kısaca o açıklamalara bir göz atıp ardından CHP’li yöneticilerin durumunu buna göre değerlendirelim.

 “ERDOĞAN’IN KUZENİ ER ÇAY TV VE YAZICI’YI FETÖ CU İLAN ETMİŞTİ”

Siyasal iktidarın FETÖ’ya yönelik operasyonları başladığı tarihlerde birçok medya kuruluşuna yönelik kapatma uygulamaları hayata geçirildiği günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kuzeni super haber sahibi gazeteci Cengiz Er Çay Tv ile ilgili şu açıklamaları yapması oldukça dikkat çekiciydi.

Er “15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimin ardından ilan edilen OHAL kapsamında Fethullahçı Terör Örgütü’ne ait 86 radyo ve televizyon kanalına el konuldu.

Ancak FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi canına kastettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi olan Rize’den bu konuda kötü kokular gelmeye devam ediyor.

Rize’de yayın yapan yerel televizyon Çay TV’nin patronajının FETÖ ile ilişkileri tüm kent tarafından bilinirken, bugüne kadar bu TV kanalına yönelik yaptırım uygulanmaması şaşkınlık yarattı.

KÜLÜNKOĞLU “KARDA YÜRÜYÜP İZ BIRAKMAYAN” İŞ ADAMI

Kanalın sahibi Cemal Külünkoğlu kentin önde gelen iş adamlarından biri olarak tanınıyor.

Külünkoğlu Rize’de “Karda yürüyüp iz bırakmayan” bir iş adamı olarak biliniyor.

Külünkoğlu’nun ABD’de kurduğu şirketi “Horizon International, LLC (dba Silver Memory)” ise Külünkoğlu ailesinin FETÖ ile ilişkisini gözler önüne seriyor.

Çünkü Horizon International şirketi, “ABD’de Bulunan FETÖ İrtibatlı Türk Şirketleri” listesinde yer alıyor.

İşte o belge!

BAŞBAKANLIK DESTEKLİ ÇALIŞTAY!

Çay TV ile ilgili herhangi bir soruşturma bulunmazken, tüm bu yaşananlara karşın, TV kanalının öncülüğünde önümüzdeki günlerde “Uluslararası Karadeniz Kültür ve Turizm Medya Şurası” düzenleyecek.

TRT Haber’de program yapan Çay TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Yavuz Bakır’ın kurduğu Karadeniz Haber Ajansı Derneği tarafından organize edilen bu şuranın Başbakanlık tarafından finanse ediliyor olması da başka bir garabet olarak dikkat çekiyor. / SuperHaber ÖZEL

İstanbul 14. Ağır ceza mahkemesinde FETÖ davasında yargılanan ve bu nedenle yurt dışına kaçan Cemal Külünkoğlu mahkemenin tüm çağrılarına rağmen Türkiye ye gelip ifade vermiyor.

Cengiz Er AKP genel başkan yarımcısı ve Rize milletvekili Hayati Yazıcı ile ilgili de dikkat çeken bir tweet paylaşarak Yazıcı ve Şaban Dişliyi Fetö’cu ilan etmişti.

İşte o dikkat çeken tweet !

CHP’Lİ VEKİL “ÇAY TV FETÖ İLTİSAKLI BİR TV’DİR. BU TV’NİN AYLIK UYDU PARASI ÇAYKUR TARAFINDAN ÖDENİYOR

CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım FETÖ ile mücadele başlattığını ilan eden siyasi iktidarı eleştirdiği çeşitli açıklamalarında attığı bir tweet  ve Facebook paylaşımında :

“ÇAYKUR’un reklam giderleri: Televizyon ve radyolar… 9 Milyon 907 Bin!!!

  • Yerel Radyo-TV ve gazetelerde sadece Rize ve özel seçilmişlerin reklamı var. Çay TV gibi sahibi fetöden kaçak TV’lerin aylık uydu kiraları ödeniyor; aylık ortalama 70 Bin TL civarı. Bu kadar bütçe içinde Anadolu markası ÇAYKUR anadolunun yerel basınına reklam olarak ne verniş??_
  • Rize’deki Kaçkar TV uydudan düştü destek vermediler, Çay TV’ye sınırsız destek verdiler, Anadolu basınını sıkıntılar içinde bırakarak ayda 3-5 tanesi kapanırken bu reklam bütçeleri nereye veriliyor???

#ÇAYKUR”

İşte CHP’li vekil Yalım’ın o paylaşımı !

“CHP ‘Lİ SÖZDE EMEK SAVUNUCUSU KAHRAMAN KENDİ PARTİSİNİN İL BAŞKANI VE VEKİLİNİ DE TAKMADI”

Yaşanan bu gelişmeler sonrası CHP gençlik kolları genel başkan yardımcısı sözde emek savunucusu Kemal Özgür Kahraman, bugün bulunduğu koltuğa oturmasını sağlayan CHP il ve ilçe örgütleri ile CHP il başkanı ve partisinin milletvekilinin ayrıca, özgür basın mücadelesi veren gazetecilerin emeğini yok sayarak FETÖ iltisaklı diye suçlanan,  Çay TV ye emek hırsızı Orhan Yazıcılar’ın sunacağı program bugün konuk olacak.

“CHP’Lİ KAHRAMAN’DAN EMEK DÜŞMANLIĞI HESABINI SORACAĞIZ”

Umarız, basın özgürlüğü ve ifade özgürlüğü karşısında yayınlar yapan, FETÖ iltisaklı iddiasıyla suçlanan Çay TV deki programa katılmama konusunda Kemal Özgür Kahraman’a CHP genel merkez sorumlu yöneticileri tarafından gerekli uyarılar yapılır. Eğer CHP’li Kahraman’a gerekli uyarılar yapılmaz ise,  bizler özgür basın temsilcileri olarak, bugünden sonra CHP’li emek düşmanı Kemal Özgür Kahraman’a emek düşmanlığı tutumunu her platformda hesabını basın ahlak ve ilkeleri doğrultusunda sormaya devam edeceğiz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA