betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Emek Partisi otopark zammına tepki gösterdi

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin tüm ilçelerde geçerli otoparklara yaptığı yüzde yüz zammı eleştiren Emek Partisi İl Başkanı Hikmet Poyraz, “OBB’nin görevi, caddeleri otopark olarak kullanmak ve otoparklardan para kazanmak değil, şehir..

Emek Partisi otopark zammına tepki gösterdi
Son Güncelleme: Whatsapp

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin tüm ilçelerde geçerli otoparklara yaptığı yüzde yüz zammı eleştiren Emek Partisi İl Başkanı Hikmet Poyraz, “OBB’nin görevi, caddeleri otopark olarak kullanmak ve otoparklardan para kazanmak değil, şehir trafiğini rahatlatan otoparklar yapmaktır.” dedi.

Coşkun Özbucak

Ordu-

Ordu Büyükşehir Belediye seçimlerinde otopark sorununu çözeceğini söyleyen OBB Başkanı Hilmi Güler’in üç yılı tamamladı ancak bu konuda en küçük adımı olmadı.” diyen Emek Partisi İl Başkanı Hikmet Poyraz, “ Belediyelerin görevi yaşanabilir bir şehir için hizmet yapmaktır. Ancak OBB, ORBEL şirketi aracılığıyla yeni otopark yapma yerine para kazanmak için boş bulduğu yerleri, yasal olarak kamunun kullanım yeri olan caddeleri ücretli otopark olarak kullanıyor. Oysa OBB’nin görevi yeni yeraltı, katlı otoparklar yaparak trafiği rahatlatmaktır.” dedi.

OTOPARK ZAMMI KABUL EDİLEMEZ

Poyraz, eleştirilerini sürdürerek, “Belediyeler kamu hizmeti yapar ancak OBB şirket olarak kullanılıyor. Hizmetlerin tümü ücretli. Yol, kaldırım yapıyor ama parasını halktan alıyor. Şimdi de otoparklara zam yaparak para kazanma hesabında. Sanki otoparkın gideri artmış da gideri karşılamak istiyor. Acaba sormak gerekir, otopark zemini mi eskidi? OBB, inşaatlardan aldığı otopark parasını ne yaptı açıklamalı. Zam değil, yeni otoparklar yapılmalı.” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.