İyi Parti İlçe Başkanı Demiroğlu “Yurttaşın Gündemi Ekonomik Krizdir” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

İyi Parti İlçe Başkanı Demiroğlu “Yurttaşın Gündemi Ekonomik Krizdir”

Bu haber 31 Mayıs 2022 - 18:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İyi Parti İlçe Başkanı Demiroğlu “Yurttaşın Gündemi Ekonomik Krizdir”

Gençağa Karafazlı – Emre Koç

AKP iktidarının yeni yılın ilk gününden beri yurttaşların en temel gıda maddeleri ile akar yakıt , doğal gaz ve elektriğe yapılan zamlara yönelik tepkiler devam ediyor.
İyi Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mehmet Zeki Demiroğlu ülke gündemi değiştirilmeye çalışılsa da en temel sorun ve gündem yurttaşların geçim sorunu olduğunu açıkladı.
Üst üste gelen elektrik, doğal gaz, kömür ve haftada iki kez yapılan akaryakıt zamları esnafından, sanayicisinden vatandaşına kadar tüm kesimleri bunalttığını ifade eden İyi parti Ardeşen ilçe başkanı Zeki Demiroğlu şunları söyledi;

“EKONOMİK KRİZ ULAŞIMI DA VURDU”

“Bölgemizde çay sezonunun başlamasıyla köy ve mahallelere yolcu sirkülasyonu ciddi bir şekilde artmıştır. Ancak buna karşılık ilçe merkezinde de herkes tarafından çok net bir şekilde gözlemlenebildiği gibi taşıt sayılarında ciddi bir azalma görülmektedir. Bunun nedeni çok net olarak anlaşılacağı üzere akaryakıt fiyatlarının aşırı artışıdır. En yakın bir mahalleye orta sınıf bir aracın gidiş geliş bedeli şu an için 40-50 TL civarında tutmaktadır. Köy ve mahalle yollarını kullanan vatandaşlarımızın her zamankinden daha fazla yol üzerindeki araçlara el ederek ulaşımlarına çözüm aramaktalar.

“ŞEHRE DAVET ETTİĞİNİZ İNSANLARIN SORUNUNU ÇÖZÜN”

Köy ve mahallelerimizde ikamet eden veya merkezde ikamet edip gerek tarım ve gerekse başka amaçla köylerine gitmek zorunda olan vatandaşlarımıza öncelikle köy ve mahalle minibüs hatlarının hayata geçirilmesi ile, eğer bu mümkün olmuyorsa bundan 25 yıl önce olduğu gibi belediye otobüsü veya halk otobüsleri tahsis edilerek; nüfusu arttırmak için şehre davet ettiğiniz vatandaşların ulaşım sorununa çözüm üretmek belediyemizin öncelikli projeleri olarak ilk sıralarda ele alınması gereken önemli bir konudur.
Barınma ve ulaşım gibi en önemli hayati ve insani bir ihtiyaç ilçede yapılacak bütün yatırım ve projenin önünde olmalıdır.
Çözüm noktasında mazeret değil hizmet üretilmelidir. Bu hizmetin maliyeti reklamlarda yayınlanan projelerin çok altında bir meblağ tutmaktadır.
Bu konuda sorumluluk ve irade sahibi bütün kurumları Ardeşen halkı adına duyarlılığa davet ediyorum.” dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA