Kenan Bıyık aday adaylığını açıkladı CHP örgütleri destek vermedi - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Kenan Bıyık aday adaylığını açıkladı CHP örgütleri destek vermedi

Bu haber 09 Mart 2023 - 16:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Kenan Bıyık aday adaylığını açıkladı CHP örgütleri destek vermedi

Geçen aylarda “Rize’de İyi Parti, CHP ve Gelecek partisi birleşse de 1 milletvekili çıkartamazlar, artık Kenan Bıyık partisi kuruldu” şeklinde açıklama yapan Kenan Bıyık bugün CHP il başkanlığında taraftarlarıyla düzenlediği basın toplantısına CHP il ve ilçe örgütleri destek vermedi.

Kuzeyteve.com

“ADAY OLAYIM DİYE DUA EDİYORUM”

Kenan Bıyık CHP’ den Rize Milletvekili aday adaylığını açıkladığı basın toplantısında, tarihi ve hayatının en mutlu gününü yaşadığını, aday olmak için dua ettiğini ifade ederek “30 yıldan beri siyasetteyim, Rize’ de 4 kez seçime girdim, ben Rizelinin gönlünü kazandığımı inanıyorum.14 Mayıs’ ta seçim olacak, bir seçim sürecine girdik. CHP’ nin Rize’ den aday adayı olarak çok çalışacağız. Hep şu duayı ediyorum. Eğer hayırlısı ise aday olayım. Ben gizli ajandası olan biri değilim. 12 Şubat 2022 de 6 lı masa kuruldu.  O günden bu tarafa Millet ittifakında olan partilerin il başkanları ve partilerin üst düzey yöneticileriyle görüşüyorum. Rize’ nin konumu belli, oyu da belli. Bu nedenle iktidar ortağı olmayan bütün partiler bir ittifak halinde olursak başarıya ulaşırız. Ben aday adayı olmak istiyorum diyen herkese genel merkez git çalış der. Bana da bu söylendi, gelip çalışmalarımı sürdürüyorum” dedi

“CHP İL VE İLÇE ÖRGÜTLERİ BIYIK’A DESTEK VERMEDİ”

Daha önce eski il başkanı Saltuk Deniz’in aday adaylığını desteklediklerini kamuoyuna duyuran parti il ve ilçe örgütleri ile Fındıklı CHP belediye başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ve partililerin Kenan Bıyık’ın aday adaylığını açıkladığı basın toplantısına katılmaması CHP il ve ilçe örgütlerinin Kenan Bayık’a açıkça destek vermediğini ortaya koydu.

“CHP RİZE İL ÖRGÜTÜ BIYIK’I ADAY EDİYOR”

Peki yenilgiye doymayan Kenan Bıyık’a parti örgütleri neden tavır aldı. 2019 yılında CHP’nin kapısını çalan belediye başkan adayı olmak istediğini açıklayan Kenan Bıyık’ı CHP Rize il örgütü ismini CHP genel merkezine seçimlerden 2 ay önce iletiyor. Seçimlere 20 gün kala parti meclisi Kenan Bıyık ismi üzerinde anlaşma sağlıyor ve Bıyık adaylığı kesinleşiyor.

“PARTİ GENEL MERKEZİ KENAN BIYIK’A ULAŞAMIYOR BIYIK TELEFONLARI KAPATTI”

Seçimlere sayılı günler kalmasına rağmen ortalıkta gözükmeyen Kenan Bıyık’ı Rize il örgütü aramaya kendisine ne olduğu konusunda bilgi edinmeye çalıştı. Yetmedi sorumlu CHP genel merkez yöneticisi Ordu Milletvekili Seyit Torun Bıyık’a ulaşmaya çalıştı ancak yine sonuç alamadı çünkü Kenan Bıyık telefonlarını CHP’li yöneticilere kapatmış sağlığı yerinde imiş.

Ardından Rize il örgütünü arayan Torun yeni bir aday bulunması için çalışma yapılmasını istedi ve Rize il örgütü apar topar Ayhan Akyüz’e aday olması için teklif getirdi. Akyüz yıllardır sorumlu bir partili olmanın sorumluluğuyla aday olmayı kabul ederek Rize’de CHP’nin belediye başkanı adayı olarak seçimlere girdi. Seçimler sonrası yeniden ortaya çıkan bundan böyle siyasetten elini, ayağını çektiği düşünülen Kenan Bıyık daha sonra İstanbul’a yerleşti. Rize’de CHP il ve ilçe örgütleri aylardan beri alanlarda çeşitli eylemler düzenleyerek AKP hükümetinin sosyal, siyasal ve ekonomik politikalarını protesto etti, Kenan Bıyık ise İstanbul’dan birkaç kişi ile kulis yaparak olası seçimlerde yeniden aday olmanın hesaplarını yapması partililerin tepkisine neden olmuştu Bıyık ’ın “önce aday olduktan sonra neden telefonlarını kapattığının hesabını versin parti teşkilatlarından özür dilesin sonradan aday adayı olsun” Birçok partili tepki göstermişti. Bugün Bıyık ’ın basın açıklamasına parti teşkilatlarının katılmamasının nedeni bu olduğu iddia edildi.

 “CHP İYİ PARTİ GELECEK BİRLEŞSEDE RİZE’DEN MİLLETVEKİLİ ÇIKARAMAZ”

Bir dönem eski ANAP ardından AKP son olarak CHP ye üye olan Kenan Bıyık geçen aylarda FETÖ iltisaklı bir TV ve yerel bir internet haber portalında yaptığı açıklamalarda “CHP, Gelecek ve İyi parti birleşse de Rize’den 1 milletvekili çıkaramazlar, artık Kenan Bıyık partisi kuruldu.” Şeklinde açıklamalar yapması kamuoyunda büyük tepkiyle karşılanmıştı.

“ERDOĞAN’IN HİZMETLERİNİ UNUTURMUYUZ”

Kenan Bıyık aday adaylığını açıklamadan CHP il başkanı Saltuk Deniz’in protesto ettiği FETÖ iltisaklı olduğu iddia edilen Çay TV adlı televizyona Emek hırsızı Orhan Yazıcılar ile katıldığı programda, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ nun ağır eleştirilerde bulunduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Tayyip Erdoğan, sayın Cumhurbaşkanımızın ağırlığı var Rize’de. Seveni var, Allah sağlık sıhhat versin, daha çok hizmetler yapsın ülkeye, Rize’mize. Yapıyor, yapılan şeyleri biz inkâr da etmiyoruz Hepsinden Allah razı olsun. Bunlar yapılacak, bizde bunları takdir ediyoruz. Sayın cumhurbaşkanının veya parlamenter sistemde başbakanın en iyi anlaşacağı insan ben olurum.” Şeklinde övgüyle söz etmesi, partilileri ve izleyenleri hayrete düşürmüştü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA