betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Millet İttifakı Rize Adayları Fındıklı’da İftarda Yurttaşlarla Buluştu

Millet İttifakı Rize Milletvekili Adayları, Rize’nin Fındıklı ilçesinde belediyenin düzenlediği Meci Sofrası İftar Buluşması’nda yüzlerce yurttaşla birlikte iftar yaptı. Gençağa Karafazlı – Emre Koç Düzenlenen iftar yemeğinin ardından Millet İttifakı..

Millet İttifakı Rize Adayları Fındıklı’da İftarda Yurttaşlarla Buluştu
Son Güncelleme: Whatsapp

Millet İttifakı Rize Milletvekili Adayları, Rize’nin Fındıklı ilçesinde belediyenin düzenlediği Meci Sofrası İftar Buluşması’nda yüzlerce yurttaşla birlikte iftar yaptı.

Gençağa Karafazlı – Emre Koç

Düzenlenen iftar yemeğinin ardından Millet İttifakı Rize Milletvekili Adayları programa katılan yurttaşların masalarını gezdi.

“ÇOK POZİTİF TEPKİLER ALIYORUZ, KAZANACAĞIMIZ ORTAYA ÇIKTI”

Adayların yurttaşlarla yaptığı sohbetlerin ardından açıklamalarda bulunan birinci sıra milletvekili adayı Tahsin Ocaklı şunları ifade etti: “Kalabalığın beklentinin çok üstünde olması bize siyasi ipuçları veriyor aslında. Çok ümit verici gelişmeler. Görüntülere bakınca burada kazanacağımız ortaya çıktı gibi. Çok pozitif tepkiler alıyoruz. Çünkü insanlar bizde sorunlarına dair özgürce konuşabilme imkanını buluyorlar. Rize tarihinin en inanılmaz büyük başarısına sahip olacak bir oy oranıyla çok büyük bir milletvekili sayısına ulaşacağız.”

“İKİ MİLLETVEKİLİ GARANTİ GİBİ, ASILIYORUM VE ALACAĞIM”

İkinci sıra milletvekili adayı Köksal Toptan ise: “1989 yılından beri bu sokaktayım. Ben AKP milletvekillerine teşekkür etmek istiyorum bu sokağı bu hale nasıl getirdiler diye. Mükemmel, çok büyük bir teveccüh var bize karşı. İki milletvekili de garanti gibi, asılıyorum ve alacağım.”

“ERDOĞAN’IN MEMLEKETİ OLDUĞU İÇİN ESKİDEN TEPKİ ALIYORDUK, HENÜZ BÖYLE BİR TEPKİYLE KARŞILAŞMADIK”

Millet İttifakı 3. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Yıldız ise şunları ifade etti: “Geçmiş yıllarda da bu şekilde seçim kampanyaları yapıyorduk insanlar tepki gösteriyordu bize. Tayyip Erdoğan’ın memleketi olduğu için bu doğrultuda bazı tepkiler oluyordu. Ardeşen, Çayeli, Rize Merkez ve burada Fındıklı’da yaptığımız çalışmalarda henüz böyle bir tepkiyle karşılaşmadık. Bu da tabi umut verici. Mütevazi davranayım iki milletvekili garanti diyerek Köksal Bey’i de göndereceğiz diyorum.”

“ÖZELLİKLE TÜM KADINLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu: “2019’dan bugüne her yıl Ramazan ayında kimi yeryüzü sofrası olarak kimisi farklı şekilde sofralar kuruyorduk, helallik sofrası yani Meci sofrası, dayanışma sofrası. Millet İttifakı milletvekili adaylarımızla birlikte bugün Fındıklı halkıyla buluştuk. Meci sofrasını da Fındıklı halkının ve belediyenin katkılarıyla gördüğünüz ortam oluştu. Çok büyük bir yoğunluk var ve yetiştiremiyoruz bu biraz bizleri üzdü. Burada bu hazırlığı yapan Meci’ye katkı sunan özellikle tüm kadınlarımıza ve çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

“İNANANI DA İNANMAYANI DA BU GÜZEL SOFRADA”

İftar yemeği sırasında bekleyen bir kadın yurttaş: “Fındıklı Belediye Başkanımız sayesinde çok güzel yerlere geldi. Kadınlar olarak bilhassa çok memnunuz. Her şey çok güzel olacak diyelim.” dedi.

Bir diğer yurttaş ise: “Meci, imeceden geliyor. Lazca’ da Meci dayanışma demektir. Dayanışmayı burada canlandırdık bu aynı zamanda sosyalist bir kültürdür. Bir kültürü yaşatmaktır. Bunu halka benimsetmektir. Çok da güzel oldu, halk bunu benimsedi. Oruç tutanı da tutmayanı da inananı da inanmayanı da herkes bu sofradadır. Bu sofra güzel bir sofradır. Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı gibi Halil İbrahim sofrasına dönüştük. Fındıklı sadece Türkiye’ye tanınmadı, dünyaya bile reklam oldu.” dedi.

Bir diğer kadın yurttaş: “Fındıklı Belediyesi bu konuda öncü belediyelerden bir tanesi. Her işini, üzüntüsünü, sevincini Meci ile beraber yaşıyor. Bu anlamda Fındıklı Belediyemize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bir diğer yurttaş ise: “Bütün arkadaşlar elinden geleni yapıyorlar ama bu kadar izdiham olacağını kimse tahmin etmiyordu. Artık gümbür gümbür geliyoruz demektir bu.” Dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.