Olcay Senem: Hem kanser hem de tacizle mücadele etti yaşamını yitirdi - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Olcay Senem: Hem kanser hem de tacizle mücadele etti yaşamını yitirdi

Bu haber 11 Nisan 2021 - 17:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Olcay Senem: Hem kanser hem de tacizle mücadele etti yaşamını yitirdi

Kars’ta Kültür Türizm İl Müdürlüğünde taciz ve mobbinge maruz bırakıldığını duyuran ve 2016 yılından beri kanserle mücadele eden Olcay Senem yaşamını yitirdi.

Kars’ta Kültür Türizm İl Müdürlüğünde taciz ve mobbinge maruz bırakıldığını duyuran ve 2016 yılından beri meme kanseriyle mücadele eden Olcay Senem dün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Geçen yıl Mezopotamya Ajansından Zemo Ağgöz’e konuşan Olcay Senem, Kars Kültür Turizm İl Müdürlüğünde göreve başladığı ilk yıllarda kurumun müdürü olan H.D.’nin tacizine uğradığını söylemişti.

Senem’in CİMER ve Kültür Türizm Bakanlığına şikayette bulunmasının ardından H.D. hakkında soruşturma başlatılmıştı. Senem ayrıca savcılığa da konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmuştu.

Yaşadığı taciz olayının ardından kanser teşhisi konulan Olcay Senem, hem mobbinge maruz bırakılmış hem de sürgün edilmişti.

“Tacizi duyurduğum için sürekli iş yerimi değiştirdiler” diyen Senem, gönderildiği her iş yerinde kendisine çok kötü davranıldığını, yaşadıklarının ardından psikolojisinin bozulduğunu söylemişti.

Senem, tedavi sürecinde de zorluklarla karşılaştığını “Müdür, müdür yardımcısı, şefler ya işten çıkarmakla ya da sürgünle tehdit ediyorlardı. Kars’ta Onkoloji bölümü olmadığı için tedavimin Ankara’da yapılması gerekiyordu ama müdürün izni olmadığı için bir türlü gidemedim. Kanser olduğumu belgelerle kanıtlamamı istediler. Resimlerimi çektim, doktordan yazı aldım ve ancak öyle izin alabildim” diye anlatmıştı.

Kanser olmasına rağmen arşivde hijyenik olmayan koşullarda çalıştırılan Senem, “Çok geçmeden oradaki pislikten kanser akciğerime sıçradı. Doktor beni arşivde çalıştırmamaları için yazı yazdı” demişti.

Senem, ayrıca Vali Yardımcısı’nın da kendisine “Kansermişsin, kaç tane kadın tacize uğruyor. Bu olaydan bir şey çıkmaz. Kim sana şahitlik yapacak? Git, git gittiğin yerde öl, bu konu da kapanır” dediğini anlatmıştı.

8 Mart’ta Ankara’da düzenlenen eylemde “Susmayın” diye haykırdığını kaydeden Senem, “Kadınlar olarak birleşirsek tacizin, tecavüzün, ölümlerin önüne geçebiliriz” demişti.

Mücadelesi sonucu iki hafta önce görevine iade edilen Senem, gazeteci Ali Isıyel’e “Müdür hâlâ korunuyor. Asla sessiz kalmayın” açıklaması yapmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA