RTEÜ Araştırma Hastanesindeki Usulsüzlük İddiaları Ardından Sağlık Müdürlüğü Soruşturma Başlattı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

RTEÜ Araştırma Hastanesindeki Usulsüzlük İddiaları Ardından Sağlık Müdürlüğü Soruşturma Başlattı

Bu haber 24 Mayıs 2023 - 20:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.
RTEÜ Araştırma Hastanesindeki Usulsüzlük İddiaları Ardından Sağlık Müdürlüğü Soruşturma Başlattı

Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Eğitim Araştırma Hastanesi’nde, ‘kayırma, haksız kazanç elde etme, mobbing uygulama, fazla mesai yazma, nöbet çizelgelerini asmama, izinli olanlara nöbet yazıldığı gibi işlemler yaşandığı iddiaları üzerine Rize il sağlık müdürlüğü tarafından disiplin soruşturması başlatıldı.

Gençağa KARAFAZLI – Özel Haber

RTEÜ Eğitim ve araştırma hastanesi Evde Sağlık Bölümünde bazı usulsüzlüklerin yaşandığına dair iddialar sonrası Rize il sağlık müdürlüğü iddialarla ilgili bazı çakışanlar hakkında disiplin soruşturması başlattı.

“NÖBETE GELMEYENLERE NÖBET ÜCRETİ YAZILDI”

Soruşturma konusu İddialara göre, (RTEÜ) Eğitim Araştırma Hastanesi evde sağlık bölümünde sorumlu hemşire, hafta sonları bir tekniker bir hemşire olmak üzere tutulan nöbetlere kendisini veya samimi olduğu diğer kişiyi üçüncü kişi olarak görevliymiş gibi göstererek nöbete gelmeden nöbet ücreti aldığı iddia edildi. Yine nöbete gelmeden gelmiş gibi nöbet ücreti alan asistan doktorlara  nöbet yazıldığı, olayla ilgili şikayet yapılmasının ardından, her ay düzenli olarak yapılması gereken aylık nöbet listesinin 2019 yılından beri yazılmadığı şikayet sonrası  2019-2022 yılları arası dört yıllık nöbet listesini hazırlatarak sisteme 2023 yılında girildiği ancak dört yıllık liste alelacele hazırlanıp bir günde yapıldığından birçok yanlışlıklar yapıldığı ve nöbet listelerinin tutmadığı iddia edildi.

İddiaya göre nöbet listesi alel acele hazırlanırken Asistan doktor nöbetlerinin sistemden silindiği ancak, tahakkuk servisince yapılan ödemeler ve banka tarafından şahısların hesabına nöbet parası olarak ücret yatırıldığı iddialar arasında yer aldı. İddialar arasında birimin sorumlusunun evde sağlık hastaları için kullanılan araçlar, kendi çocuklarını okuldan alma yakınlarını hastaneye veya merkeze götürme gibi özel işlerinde fazlaca kullanıldığı bunun ise güvenlik kamera kayıtların izlendiğinde ortaya çıkacağına dikkat çekildi.

İddialarla ilgili bazı çalışanların durumu hastane başhekimliğine ilettiği sonuç alınamaması üzerine durumun araştırılması için yazılı olarak müracaat da bulunmuş ise de bugüne kadar herhangi bir sonuç çıkmadığı iddia edildi. Kamunun zarara uğratıldığına dair iddiaların da yer aldığı olayda şikayetler sonrası, asistan doktor nöbetleri silinmiş yeni nöbet yazılmamış, sorumlunun ise üçüncü kişi olarak kendisine nöbet yazmadığı, daha önce alınan usulsüz nöbet ücretlerinin ise artık alınmadığı öne sürüldü. Yaşanan usulsüzlükleri seslendiren ve şikâyet eden bazı çalışanların görev yerlerinin değiştirildiği ve bu şekilde mobbing uygulandığı iddialar arasında yer aldı.

“SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ DİSİPLİN SORUŞTURMASI BAŞLATTI”

RTEÜ Eğitim ve araştırma hastanesi Evde hizmet biriminde yaşandığı ve şikâyet konusu iddialarla ilgili Rize il sağlık müdürlüğü tarafından disiplin soruşturması başlatıldı. Rize il sağlık müdürlüğü yetkilileri, iddia edilen konularla ilgili şikâyet aldıklarını, bu iddiaların gerçek olup olmadığının ortaya çıkması için disiplin soruşturması başlattıklarını devletin kurumunda hiçbir kimsenin hukuk dişi bir davranış içerisine girmesi kamuyu zarara uğratmasına asla müsaade etmeyeceklerini ayrıca başlattıkları disiplin soruşturmasının gelecek ay içerisinde sonuçlanacağı belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA