Saadet Partisi Rize İl Başkanlığı “Hepimizin Gündemi Geçim Derdi” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Saadet Partisi Rize İl Başkanlığı “Hepimizin Gündemi Geçim Derdi”

Bu haber 13 Haziran 2021 - 7:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Saadet Partisi Rize İl Başkanlığı “Hepimizin Gündemi Geçim Derdi”

Saadet Partisi Rize İl örgütü “Hepimizin Gündemi Geçim Derdi”  açıklaması yaparak son yıllarda vatandaşların içinde bulunduğu ekonomik krize dikkat çekti.

HÜSEYİN ALTUN

Saadet Partisi Rize İl örgütü  15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda “Hepimizin Gündemi Geçim Derdi”  çağrısıyla basın açıklaması düzenledi.

Saadet Partinin düzenlediği basın açıklamasına İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık, CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, DEVA Partisi Rize İl Başkan Vekili Aydın Taşer, Doğru Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir ve CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu da destek verdi.

AKP hükümetinin yarattığı ekonomik krize dikkat çekmek amacıyla Türkiye genelinde tüm illerde  Saadet Partisi teşkilatlarınca aynı saatlerde düzenlenen  “Hepimizin Gündemi Geçim Derdi”  basın açıklamasını Rize’de Saadet Partisi İl Başkanı Muhammet Kaçar yaptı.

Son yıllarda vatandaşların dertlerinin daha da arttığına dikkat çeken başkan Muhammet Kaçar, “Ne siyasette ne de ekonomide artık mızrak çuvala sığmıyor, beceriksizliğin bedeli yanlış politikalarla halkımıza ödetiliyor ve gelecek nesillerimize dahi fatura ediliyor” dedi.

“KENDİLERİ VARLIK İÇİNDE MİLYONLAR AÇ”

İktidar partisinin milletin geçim derdini umursamadığını belirten Kaçar, “Yönetme kabiliyetini yitirenler, iyi gün – kötü gün demeden vergi toplayanlar; esnafımızı ve topyekûn insanımızı zor günlerinde yalnız bıraktılar. Vatandaşın derdi ile dertlenmeyi külfet görenler, kendi itibarları uğruna milletimizin emeklerini israf ettiler. Kendileri ve yakınları varlık içinde yüzerken, milyonların geçim derdini görmezden geldiler ve maalesef inatla görmezden, duymazdan gelmeye devam ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

Tek bir sorumlu var: O da ülkeyi yöneten iktidar

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Rize’de de siftah yapamadan dükkan kapatan ve pandemiden dolayı iflas eden yüzlerce esnafın bulunduğunu belirten İl Başkanı Kaçar, “İçinde bulunduğumuz bu perişan halin bir tek sorumlusu varsa, o da ülkeyi yöneten iktidardır! Türkiye’mizin bir an öce vakit kaybetmeden bu anlayıştan kurtulması gerekmektedir. Adeta her gün yapılan zamlar, milletimizin sırtına yüklenen ağır vergiler, esnafımıza bir tülü verilmeyen destekler, işsiz bırakılan insanlarımız ve vatandaşlarımızın çok büyük bir kısmı açlık ve yoksulluk sınırının altında hayata tutunmaya çalışırken, bunca sorunumuz varken, bu sorunların çözümüne ilişkin bir tek doğru adım atılmıyor.” dedi.

“ARTIK MUTFAKTAKİ TENCEREDE KAYNAMIYOR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Neymiş, Millet açmış. Aç olarak dolaşanları buyurun, siz de doyuruverin” sözlerini hatırlatan Kaçar, “İktidarın yanlış ekonomi politikalarındaki inadı ve insanımızın derdine duyarsız kalması sebebiyle geldiğimiz noktada; sorunlar, sıkıntılar, problemler artık mutfaklardaki tencerelere dayanmıştır.
Biliyoruz ki uzun zamandır giderek daha da pahalıya kaynayan hepimizin evindeki bu tencere; artık kaynamaz hale gelmiştir.” diyerek tüm herkesi geçim ittifakına davet etti.

“ŞİMDİ GEÇİM İTİFAKI  ACİL EYLEM PLANI  ŞART”

İl Başkanı Kaçar, Saadet Partisi’nin 10 maddeden oluşan “Şimdi Geçim İttifakı Acil Eylem Planı” çerçevesinde hazırladığı çözüm önerilerini şöyle sıraladı;

– İsraf ekonomisinden üretim ekonomisine geçilmeli, özellikle gıda enflasyonunu önlemek öncelikli hedef haline getirilmelidir.

– Açlık sınırının dahi altında düşen asgari ücret yeniden düzenlenmeli ve bu ücretlerden vergi alınmamalıdır.

– Yeni istihdamlar vergi indirimleri ve hibelerle desteklenmelidir.

– Girişimcilere yönelik finansman olanakları genişletilmeli; katılım yapıları oluşturulmalıdır.

– Esnafımıza acilen Sicil Affı getirilmeli, yeni ve bembeyaz bir sayfa açmaları kolaylaştırılmalıdır.

– İş kurma ve iş yapabilme süreçleri hızlandırılmalı, bunaltıcı bürokratik engellerin tamamı kaldırılmalıdır.

– Kredi kartı faiz oranları düşürülmeli; yerli malı ürünlerde vade sayısındaki artışlar teşvik edilmelidir.

– Bankaların pos cihazı komisyon oranları sıfırlanmalı ve para akışlarındaki gecikmeler kaldırılmalıdır.

– Elektrik, su, doğalgaz, internet ve iletişim giderleri gibi sabit giderlerden alınan vergiler azaltılmalı ve uzun vadede kaldırılmalıdır.

– Esnaf ve sanatkarlarımızın küçük ölçekli işlemlerde yaşadıkları kısa dönemli ödeme aksaklıklarının giderilmesi için ivedilikle bir fon oluşturulmalıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA