Saadettin Türüt AKP’den Fazilet Türüt ise CHP’den aday adayı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Saadettin Türüt AKP’den Fazilet Türüt ise CHP’den aday adayı

Bu haber 15 Mart 2023 - 13:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Saadettin Türüt AKP’den Fazilet Türüt ise CHP’den aday adayı

CHP Rize eski İl Başkanının Oğlu M. Sadettin Türüt AK Parti’den Rize Milletvekili Aday Adayı oldu.

AK Parti’ de Rize Merkez İlçe Başkanlık görevini de yapan M. Saedettin Türüt’ ün adaşı olan dedesi de CHP’ den Rize İl Başkanlığı yapmıştı. Türüt’ ün yengesi de CHP’ den milletvekili Aday Adayı oldu.
14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan 13. Cumhurbaşkanlığı seçimiyle beraber yenilenecek Milletvekili seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyıp Erdoğan’ ın memleketi Rize’ den AK Parti’ den milletvekili aday adaylığı için ilk başvuruyu CHP Rize eski il Başkanlarından Hasan Tuncer Türüt’ ün oğlu olan M. Saedettin Türüt yaptı.


Başvuru dilekçesi ve evraklarını AK Parti Rize İl Başkan yardımcısı Av. Ali İmran Büyük’ e veren M. Saedettin Türüt geçmiş dönemde de AK Parti Rize Merkez ilçe Başkanlığı ve il yönetim kurulu üyeliği görevlerinde de bulunmuştu.
AK Parti’ den Rize Milletvekili aday adayı olan M. Saedettin Türüt’ ün babası Hasan Tuncer Türüt 1970-85 yılları arasında CHP’ nin Rize’ de hem il hem de ilçe Başkanlıkları yapmıştı. 21 yıldır iktidarda olan AKP’ den Rize’ den Milletvekili aday adayı olan M. Saedettin Türüt’ ün babası halen CHP’ de üye olarak bulunuyor.
Amcasının eşi ve yengesi olan Fazilet Türüt’ te Rize CHP kadın Kollarında aktif görev yaptığı ve milletvekili aday adayı olduğu açıkladı.Rize’ nin en büyük beldesi ve otuzun üzerinde mahalle ve köyü bulunan Salarha’ dan olan AKP Rize milletvekili aday adayı M. Saedettin Türüt’ ün MHP yanlısı olan ünlü ses sanatçısı İsmail Türüt ve AKP Rize İl genel meclisi Başkanı İbrahim Türüt’ ün çok yakın akrabası olarak biliniyor.
M. Saedettin Türüt’
ün eniştesi olan Ahmet Kabil’ de 1983-98 yılları arasında ANAP’ tan 3 dönem art arda Rize Milletvekilliği yapmıştı. Bu arada Ak Parti Rize il başkanlığını 6 yıldır yapan İshak Âlim’ de Milletvekili aday adaylığı için görevinden ilk istifa eden isim olmuştu.
Aynı zamanda Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim’ in de kardeşi olan İshak Âlim’ in resmi başvurusunun bu gün yarın yapması bekleniyor. Öte yandan İshak Âlim’ in istifasıyla boşalan AK Parti Rize il başkanlığına eski AKP Rize milletvekili Hikmet Ayar atanan isim olmuştu
Ayar yeni il yönetimine dün açıklayarak resmen görevine başlamış oldu. Anımsanacağı gibi Hikmet Ayar 2008-2011 yılları arasında da Rize il başkanlığı yapmıştı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA