Samsun Emek ve Demokrasi Güçleri: Çeteler halka hesap verecek - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Samsun Emek ve Demokrasi Güçleri: Çeteler halka hesap verecek

Bu haber 01 Haziran 2021 - 7:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Samsun Emek ve Demokrasi Güçleri: Çeteler halka hesap verecek

Samsun Emek ve Demokrasi Güçleri yaptığı açıklamada, “Çürümüş düzeni değiştirmek için halklara işçi ve emekçilere birlikte mücadele” çağrısı yaptı.

amsun Emek ve Demokrasi Güçleri Süleymaniye Geçidinde yaptığı basın açıklamasıyla yaşanan siyasi gelişmelere değinerek, “Çürümüş düzeni değiştirmek için halklara işçi ve emekçilere birlikte mücadele” çağrısı yaptı.

Betül Aksu’nun okuduğu ortak açıklamada şunlara yer verildi:

“Türkiye halkları, devlet-siyaset-mafya ortaklığında işlenen suçların ortalığa saçılmasına bir kez daha tanık olmakta. Çıkar ilişkilerinden kaynaklı çelişkiler sonucunda, Türkiye halklarına karşı işlenen suçlar, yolsuzluk ve uyuşturucu ticareti, yargısız infaz ve faili meçhul cinayetler birer birer ifşa olmakta.

Siyasi cinayetlerden dünyanın her tarafına uzanan uyuşturucu ve benzeri kirli ticaret ağlarına, telaffuzu güç rakamlara ulaşan yolsuzluk çarkına ilişkin ifşalar, bu ifşalar karşısında söylenen yalanlar, suskunlukla geçiştirme ve üzerini örtme çabaları devletin kurumlarıyla içinde, hatta merkezinde bulunduğu bir suç örgütlenmesiyle karşı karşıya olduğumuzu tüm çıplaklığıyla ortaya koymaktadır.

Türkiye’de demokrasinin ve özgürlüklerin tamamen tasfiye edilmesi, Kürt sorununda çözümsüzlük, çıkar çetelerinin halklara karşı işlediği suçlar, kamu kaynaklarının, yeraltı ve yerüstü varlıkların, doğanın talanı ve yerli, yabancı tekellerin yağmasına kalkan olma, kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüz ve kadın cinayetleri, yolsuzluk ve rüşvet bu ülkeyi yönetenler açısından istisna değil kural haline gelmiştir.

Siyasi çıkarları için milliyetçiliği örtü olarak kullananlar, emekçilerin alın terine ve halkların geleceğine el koymayı meşrulaştırmaya çalışmaktadır.

“BU DÜZEN DEĞİŞMEDEN HALK NEFES ALAMAYACAK”

Nadira Kadirova, AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ölü bulunuyor. Tolga Ağar’ın cinsel saldırıda bulunduğu Yeldana Kaharman iki gün sonra evinde ölü bulunuyor. Şimdi Peker, kontrgerilla ilişkilerinden tasfiye edildikten sonra, tecavüzcüleri ve kadın düşmanlarını kendince teşhir ediyor olsa da o da aynı erkeklik dünyasından azade değil. Kontrgerillanın içindeki bu krizde kadınların bedeninin, yaşamı dillerde. Peker ‘namus’ kavramı altında kadınları korunması gereken bir mal varlığı olarak görüyor. İçişleri Bakanı olacak şahsiyet Peker’i aşağılamak için ‘karısının iç çamaşırına saklanan adam’ ifadesini kullanarak yine kadın düşmanı erkek yüzünü bir kez daha gözler önüne seriyor.

Bakın bir gecede İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasıyla katiller aklandı, ataerkil pazarlık sağlandı. Böyle oldu zannediyorsanız; kadınlar için ne failler aklandı ne de kadınların pazarlığa niyeti var! Tüm insanlığı çıplak hayatlara dönüştürme, kendi bedeni, emeği ve hayatı üzerinde karar verme hakkını elinden alma siyaseti faşizmin adı eğer ‘salgın yönetimi’ olduysa tüm çıplaklığı ile karşımızda duran bu faşist erkek iktidara karşı sesimiz yankılansın: ‘Nadira Kadirova’ya Ne Oldu?, Yelda Kharman’a Ne Oldu?!

Bu tür kirli ittifaklar, talan, ölüm ve gasp düzeni siyasallaşmış yargı ve iktidara bağlı işleyen hukuk sistemi tarafından bizzat korunmakta ve kollanmaktadır. Bu ittifakları var eden siyasi, iktisadi ve toplumsal düzen değişmeden Türkiye halkları nefes alamayacaktır.

Siyasi egemenliğini bu baskı, terör ve yolsuzluk mekanizmasının üzerine kuran iktidarın, ortaya dökülen bu muazzam suçların hesabını kendiliğinden vermeyeceğini biliyoruz. Türkiye işçi sınıfı, emekçileri ve halk güçleri olarak örgütlü bir güçle hesap sormazsak ve sorumluların cezalandırılmasını sağlayamazsak iktidar çarkı bu çamurun içinden çıkmayı becerebilecektir.

Bu suçlular ittifakı ile mücadele etmek; emekçiler için ekmek ve iş, kadınlar için yaşam, gençler için gelecek, Kürtler ve Aleviler için eşit haklarla yaşam mücadelesidir.

Bizler bu ülkenin emekten, ezilenlerden, yoksullardan, dışlanmaya çalışılan kesimlerinden yana olan Samsun Emek ve Demokrasi Güçleri olarak bu kirli ittifaka karşı ortak mücadele etme çağrısı yapıyoruz. Halka karşı işlenen suçların tüm failleri ile siyaset, sermaye ve mafya üçgeninde girilen tüm gizli ve kirli ilişkiler açığa çıkarılmalı, sorumlular halkın önünde hesap vermelidir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA