betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

AKP il başkanı Ayar bu kez Çay üreticilerini ayar etti “Yaş çaya zam yok” dedi

AKP il başkanı Ayar bu kez Çay üreticilerini ayar etti “Yaş çaya zam yok” dedi Kuzeyteve- Yaptığı açıklamalarıyla yurttaşların ve partililerin tepkisiyle karşılaşan  “istenmeyen başkan” ilan edilen  Ak Parti Rize..

AKP il başkanı Ayar bu kez Çay üreticilerini ayar etti “Yaş çaya zam yok” dedi
Son Güncelleme: Whatsapp

AKP il başkanı Ayar bu kez Çay üreticilerini ayar etti “Yaş çaya zam yok” dedi

Kuzeyteve-

Yaptığı açıklamalarıyla yurttaşların ve partililerin tepkisiyle karşılaşan  “istenmeyen başkan” ilan edilen  Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar bu kez çay üreticilerini ayar etti. Ayar çay üreticileri ile yaş çay taban fiyatında gerçek bir kayıp olmadığını belirterek “Eğer söz konusu olduğu kanaatine varırsak bunu gelecek senenin fiyatı ile telafi edilebileceğini düşünüyorum. Şu an itibariyle ekstra zam düşüncesi yok” diyerek geçim derdinde olan her gün yoksullaşan çay üreticisi ile adeta dalga geçti.

AKP hükümetinin her gün akaryakıttan temel tüketim maddelerine yaptığı zamlar yurttaşları adeta isyan noktasına getirdi. 2023 yılı mayıs ayında yaş çaya verilen fiyatın çy üreticisini memnun etmediğini çok iyi bilen AKP Rize il başkanı Hikmet Ayar yaşanan ekonomik kriz nedeniyle yaş çaya ek fiyat verilmesini isteyen üreticilerle adeta dalga geçti. Ayar ,2023 yılı yaş çay fiyatının çay üreticileri tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi.

“ÇAY ÜRETİCİSİ AKP HÜKÜMETİNİN VERDİĞİ YAŞ ÇAY FİYATINDAN MEMNUN”

Gazete Rize’de yer alan habere göre 2023 yılı yaş çay taban fiyatının düşük kaldığını düşünerek zam beklentisinde olan yaş on binlerce yaş çay üreticine Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar “Çay fiyatına şu an için yeni bir düzenleme beklemiyoruz. AKP hükümeti enflasyon üzerinde fiyat vermiştir bu fiyat üreticilere memnuniyet oluşturmuştu.

“ÇAY ÜRETİCİSİNİN GERÇEK BİR KAYBI YOKTUR”

Son bir iki sene olağanüstü bir dönemden geçildiği için bunu da kümülatif olarak dikkate aldığımız zaman gerçek olarak bir kayıp yok. Eğer gerçek bir kaybın olduğunu sayın cumhurbaşkanımız bilirse bunu mutlaka telafi eder. Gerçek bir kayıp yok ortada. Daha iyi olması için o dönem biz de çok çabaladık ama yerleşik temayüllerle daha fazlasını alamamıştık o zaman. Eğer söz konusu olduğu kanaatine varırsak bunu gelecek senenin fiyatı ile telafi edilebileceğini düşünüyorum. Şu an itibariyle ekstra zam düşüncesi yok”  sözleriyle yurttaşlara Erdoğan’ı adres göstererek “yerel seçimlerde bize oyunuzu verin sonra düşünürüz” demeye getirdi.

“AYAR SİYASİ GÜCÜNÜ KULLANARAK BASKI KURDU ERDOĞAN’A 1 VEKİL KAYBETTİRDİ”

AKP Rize il başkanlığı görevine getirildiği günden sonra gerçekleşen 14 Mayıs 2023 genel seçimlerinde AKP’nin en çok oy aldığı cumhur başkanı Erdoğan’ın memleketi Rize’de her seçimde 3 milletvekili alan AKP Ayar’ın il başkanlığı döneminde ancak 2 milletvekili alabildi. Hikmet Ayar’ın siyasal gücünü kullanarak devlet bürokratları ve STK temsilcilerine yönelik sekter, baskıcı tutumu ve Çaykur mevsimlik işçileri ile şehir minibüsçü esnafın hak mücadelesine karşı devletin kolluk güçlerini karşı karşıya getirme çabası sonucu halkı 46 yıl sonra CHP ye bir milletvekili çıkartacak oyu vermesine sebep olurken Ayar’ın ve yönetim kadrosunun sayesinde AKP 23 yılın ardından Erdoğan’ın baba ocağında mağlubiyeti tattırmış oldu.

“AYAR ÇAY ÜRETİCİSİ İLE DALGA GEÇTİ AYAR ETTİ”

Seçimin ardından pek çok ürüne gelen peş peşe zammın ardından akaryakıta getirilen 6 TL’lik Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) zammı ve en temel tüketim maddelerine her gün peş peşe gelen Zam yağmurlarının ardından başta emekliler, memurlar olmak üzere tüm yurtta üreticiler, işçiler sepetini dolduramayan yurttaşlar zamlara ‘Tayyip Bey son golü güzel attı’ diyerek adeta isyan etti.

Bir ton gübreye 12 bin TL veremediği için çayına gübre ekemeyen çay üreticisi, ekonomik kriz karşısında aldığı ücretle geçinemeyen Çaykur işçisi, 24 saat yurttaşlara hizmet veren ancak yakıt parasını dahi alamayan şehir minibüs esnafının isyanını görmezden gelen, demokratik yöntemlerle hak arayan bu yurttaşları devletin kolluk güçleri ile partisinin il binasından zorla dışarıya attırtan AKP il başkanı Hikmet Ayar yaptığı yeni açıklamalarla bu kez çay üreticisini ayar etti.

14 Mayıs 2023 genel seçimlerinde sekter anti demokratik davranışları sonucu 1 milletvekilliğini kaybettirten Ayar gelecek yerel seçimler öncesi çay üreticilerin yaş çya zam talepleri ile ilgili “çay üreticisi verdiğimiz fiyattan memnundur yeni zam yok” diyerek adeta dalga geçmesi çay üreticilerini açık bir şekilde ayar etmesinin sonuçlarını yerel seçimlerde hep birlikte göreceğiz.

foto:gazeterize

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.