AKP’li Külünk partisini değil bu kez iş insanlarını hedef aldı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

AKP’li Külünk partisini değil bu kez iş insanlarını hedef aldı

Bu haber 22 Temmuz 2023 - 12:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AKP’li Külünk partisini değil bu kez iş insanlarını hedef aldı

AK PARTİ Merkez Karar Yönetim Kurumu Üyesi Metin Külünk, mayıs ayında yapılan seçimlerin ardından peşi sıra getirilen vergilere dikkat çekerek, “Türkiye’nin ilk 50.000 ve 100.000 zenginini göreve davet ediyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Yer yer bir çok konuda açıklamalar yapan Külün AKP yönetiminde olmasına rağmen partisinin politikalarına yönelik hiç bir eleştiri. ülkenin içerisinde bugün bulunduğu krizlerin sorumlusu AKP değilmiş gibi tutum sergileyen Külünk AKP’nin yandaşı iş insanlarına şöyle seslendi. “Çıkın ve Sayın Cumhurbaşkanımıza seslenin. Bu süreçte biz de servet sahipleri olarak içinden geçtiğimiz zorlu süreçte devletimizin zarar almadan süreci yönetilebilmesi için ek vergi talep ediyoruz deyin.” ifadelerini kullandı.

Külünk, sosyal medya paylaşımında şu değerlendirmeleri yaptı:

“Evet dünya ekosistemi türbülansı içerisinde Türkiye doğal olarak bu türbülanstan etkileniyor. Pandemi, savaş, deprem gibi çok büyük olaylar büyük maliyetler ortaya çıkarmıştır. Elbette bu maliyet karşılanmak durumundadır. Ve devletimizi ayakta tutmak zorundayız. Ancak bu ayakta tutma sorumluluğu sadece dar ve orta sabit gelirlilerin üzerine yüklenemez.
Emekçiler, sabit ücretliler, esnaf; yani toplumun yaklaşık%70’i dolaylı vergileri ile bütçenin oluşumunda en büyük pay sahibi iken bu ülkenin servet sahipleri sermaye sahipleri her şartta kazanmaya odaklanmış sermaye gücünün hiçbir şey olmamış gibi gelişmeleri kenardan izlemesi kabul edilemez.
Bunun ötesinde bu yükü sadece aziz milletimizin her şartta bu ülke için mücadele etme noktasına tereddütsüz yükleneceği beklentisi ile; esnaf, işçi, çiftçi, dar gelirli, ücretli, emekli ve köylüye bu işi bırakarak “biz nasıl olsa her şartta kazanmak durumundayız” diyen büyük sermaye sahiplerine sesleniyoruz: bu taşın altına elinizi koymak zorundasınız.

Değilse bu ateşin herkesi yakacağından hiç şüpheniz olmasın.
Türkiye’nin ilk 50.000 ve 100.000 zenginini göreve davet ediyoruz. Çıkın ve Sayın Cumhurbaşkanımıza seslenin. Bu süreçte biz de servet sahipleri olarak içinden geçtiğimiz zorlu süreçte devletimizin zarar almadan süreci yönetilebilmesi için ek vergi talep ediyoruz deyin.

 

Taşın altına gövdesini koyan milletimizin yanında durun.”
Külünk’ün çağrısı, Türkiye’de ekonomik krizin derinleştiği bir dönemde geldi. Ülkede enflasyon oranı yüzde 70’e yaklaşmış durumda ve hayat pahalılığı giderek artıyor.

Bu durum, dar ve orta gelirli vatandaşları zor durumda bırakıyor. Külünk’ün çağrısı, servet sahiplerine de sorumluluklarını hatırlatması açısından önemli. Servet sahipleri, ekonomik krizin etkilerini hafifletmek için ellerini taşın altına koymalı ve ek vergi ödemeye gönüllü olmalılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA