Avrupa Konseyi resti çekti : Ankara , Kavala davasında yolun sonuna geldi - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Avrupa Konseyi resti çekti : Ankara , Kavala davasında yolun sonuna geldi

Bu haber 08 Haziran 2023 - 15:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Avrupa Konseyi resti çekti : Ankara , Kavala davasında yolun sonuna geldi

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi bugün yayınladığı karar metninde Osman Kavala’nın eylül ayına kadar serbest bırakılmasını talep etti. Kararda, Kavala’nın serbest bırakılmaması hâlinde Türkiye’nin Avrupa Konseyi üyeliğinden atılması gündemde.

Kuzeyteve – Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Osman Kavala’nın eylül ayına kadar serbest bırakılmaması hâlinde Türkiye’nin üyelikten ihracı dahil olmak üzere bütün seçenekleri gözden geçirileceği uyarısında bulundu.

DAHA ÖNCE İHLÂL SÜRECİ BAŞLATILMIŞTI

euronews’da yer alan habere göre, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi adına büyükelçiler seviyesinde toplanan Delegeler Komitesi, 5-7 Haziran’da, AİHM hükümlerine üye ülkelerin uymasını denetlemek adına yaptığı toplantılarla ilgili aldığı kararlar konusunda bir açıklama yaptı.

Daha önce Kavala ile ilgili ‘ihlal süreci’ başlatan ve AİHM’den aldığı ihlal sürecinin devamıyla ilgili mütalaanın ardından iş insanın serbest bırakılması için Türkiye’ye uyarılarını yineleyen Bakanlar Komitesi’nin son kararında, Ankara’ya yönelik ihtarın dozunun sertleştiği görüldü.

ANKARA ÜYELİKTEN ATILACAK MI?

Avrupa Konseyi Sekreteryası’na Kavala kararına uyulmaması konusunda Türkiye’ye karşı alınacak önlemlerle ilgili seçenekler konusunda 12 Temmuz’daki toplantıya kadar hazırlık yapma talimatı verildiği belirtilen açıklamada, iş insanın eylül ayına kadar serbest bırakılmaması halinde bu önerilerin masaya yatırılacağı aktarıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA