betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Avrupa Konseyi resti çekti : Ankara , Kavala davasında yolun sonuna geldi

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi bugün yayınladığı karar metninde Osman Kavala’nın eylül ayına kadar serbest bırakılmasını talep etti. Kararda, Kavala’nın serbest bırakılmaması hâlinde Türkiye’nin Avrupa Konseyi üyeliğinden atılması gündemde. Kuzeyteve – Avrupa..

Avrupa Konseyi resti çekti : Ankara , Kavala davasında yolun sonuna geldi
Son Güncelleme: Whatsapp
Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi bugün yayınladığı karar metninde Osman Kavala’nın eylül ayına kadar serbest bırakılmasını talep etti. Kararda, Kavala’nın serbest bırakılmaması hâlinde Türkiye’nin Avrupa Konseyi üyeliğinden atılması gündemde.

Kuzeyteve – Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Osman Kavala’nın eylül ayına kadar serbest bırakılmaması hâlinde Türkiye’nin üyelikten ihracı dahil olmak üzere bütün seçenekleri gözden geçirileceği uyarısında bulundu.

DAHA ÖNCE İHLÂL SÜRECİ BAŞLATILMIŞTI

euronews’da yer alan habere göre, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi adına büyükelçiler seviyesinde toplanan Delegeler Komitesi, 5-7 Haziran’da, AİHM hükümlerine üye ülkelerin uymasını denetlemek adına yaptığı toplantılarla ilgili aldığı kararlar konusunda bir açıklama yaptı.

Daha önce Kavala ile ilgili ‘ihlal süreci’ başlatan ve AİHM’den aldığı ihlal sürecinin devamıyla ilgili mütalaanın ardından iş insanın serbest bırakılması için Türkiye’ye uyarılarını yineleyen Bakanlar Komitesi’nin son kararında, Ankara’ya yönelik ihtarın dozunun sertleştiği görüldü.

ANKARA ÜYELİKTEN ATILACAK MI?

Avrupa Konseyi Sekreteryası’na Kavala kararına uyulmaması konusunda Türkiye’ye karşı alınacak önlemlerle ilgili seçenekler konusunda 12 Temmuz’daki toplantıya kadar hazırlık yapma talimatı verildiği belirtilen açıklamada, iş insanın eylül ayına kadar serbest bırakılmaması halinde bu önerilerin masaya yatırılacağı aktarıldı.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.