ÇAYKUR KOTA VE KONTENJAN EYLEMLERİNE “DEDİKODULARA İNANMAYIN”DEDİ - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

ÇAYKUR KOTA VE KONTENJAN EYLEMLERİNE “DEDİKODULARA İNANMAYIN”DEDİ

Bu haber 28 Mayıs 2021 - 18:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ÇAYKUR KOTA VE KONTENJAN EYLEMLERİNE “DEDİKODULARA İNANMAYIN”DEDİ

Hükümetin uyguladığı çay politikalarına yönelik çay üreticilerinin tepkileri artarak devam ederken eylemlerle ilgili açıklama hükümetten değil ÇAYKUR’dan geldi.

Gençağa KARAFAZLI
Hüseyin ALTUN

Çay üreticilerinin Artvin ve Rize de Çaykur’un kota ve kontenjan uygulaması ile özel sektör çay firmalarının düşük fiyatta çay almasına karşı başlattığı protesto eylemleri Çaykur yöneticilerini rahatsız etti.

Çaykur yetkilileri eylemler karşısında bir açıklama yaparak üreticilerin başlattığı eylemleri “dedikodu ve farklı seslerden kaynaklı” ifadeleriyle nitelendirdi, üreticilerden fazla çay almak için çaba harcadıklarını iddia etti.

Çaykur’un açıklamasında kota ve kontenjan uygulamasına açıklık getirilmemesi dikkat çekti.

ÇAYKUR’UN AÇIKLAMASI

Çaykur’un konuya dair yaptığı açıklama şu şekilde:

“Değerli üreticilerimiz, bilindiği gibi yaş çay alımlarımız kapasitenin üzerinde devam etmektedir. Alımlar 9 bin tonun üzerinde gerçekleşmektedir. Umut ediyoruz ki haftaya limitler az da olsa artırılacak duruma gelecektir. Bilinmeli ki üreticilerimizden 1 kg daha fazla yaş çay alımı için kapasite zorlanmaktadır.

Çaykur’un her zaman üreticimizin yanında olduğunun bilinmesini ister, üreticilerimizin dedikodulara ve farklı seslere kulak vermemesini istirham ederiz. Yine bilinmeli ki limitler doğrultusunda acele edilmeden alımlar devam edecektir.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA