betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

CHP Merkez ilçe başkanı Topaloğlu”Çaykur işçilerinin ekmek mücadelesinde yanındayız”

CHP Rize merkez ilçe başkanı Necati Topaloğlu Çaykur da çalışan mevsimlik ve kadrolu işçilerin Demokratik haklarıyla ilgili verdikleri mücadelenin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi. GENÇAĞA KARAFAZLI Seçim öncesi AKP, mevsimlik..

CHP Merkez ilçe başkanı Topaloğlu”Çaykur işçilerinin ekmek mücadelesinde yanındayız”
Son Güncelleme: Whatsapp

CHP Rize merkez ilçe başkanı Necati Topaloğlu Çaykur da çalışan mevsimlik ve kadrolu işçilerin Demokratik haklarıyla ilgili verdikleri mücadelenin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

GENÇAĞA KARAFAZLI

Seçim öncesi AKP, mevsimlik olarak çalışan ÇAYKUR işçilerine kadro sözü verdi. Ancak seçimin ardından verilen sözlerin tutulmaması üzerine dün 100’ün üzerinde işçi AKP Rize İl Başkanlığı’nı basmış, Konuşacak muhatap bulamayan işçilerden ikisi ise gözaltına alınmıştı.

Çaykur mevsimlik işçilerin dün AKP Rize il yöneticilerinin mevsimlik işçilere yönelik tutumu ulusal medyada büyük yankı bulurken toplumun çeşitli kesimlerinden ve bazı siyası parti temsilcilerinde de tepki gecikmedi. CHP Rize merkez ilçe Başkan Necati Topaloğlu, mevsimlik işçilerin haklı mücadelesinde dün olduğu gibi bugün de yanlarında olduklarını ifade etti.

“İŞÇİLERİN KADRO SORUNUNU AKP DEĞİL CHP ÇÖZECEK”

Topaloğlu “Çaykur da çalışan yaklaşık 9 bin 200 mevsimlik işçi kardeşimizin uzun yıllardan beri kadro almak için verdiği haklı mücadelesinin dün yanında olduk bugünde yanındayız. İşçi kardeşlerimizin kadro sorunun takipçisi olacağız. Çay işletmeleri genel müdürlüğün de çalışan yaklaşık 9 bin 200 mevsimlik işçiye AKP hükümeti seçim öncesi kadro sözü verdi ancak bu sözünü 14 Mayıs 2023 genel seçimleri sonrası yerine getirmedi. İşçiler kendilerine verilen sözlerin tutulmaması üzerine Demokratik haklarını kullanarak dün AKP il başkanlığının kapısına dayandı ve seçim öncesi verilen sözlerin yerine getirilmesini istediler. Üyesi oldukları Öz Gıda İş sendikasının yöneticilerine dahi ulaşamadıklarını AKP il başkanı ve yöneticilerle görüşmek istediklerini ancak muhatap bile bulamadıklarını işçilerin açıklamalarından gördük duyduk. Biz CHP olarak seçim öncesi verdiğimiz” çaykur işçilerine kadro biz vereceğiz” sözümüzün hala arkasında olduğumuzu AKP’nin işçilerin kadro sorununu çözemeyeceğini çözümün tek adresinin CHP olduğunu buradan bir kez daha tüm işçi kardeşlerimize ve kamuoyuna duyuruyoruz. İşçi kardeşlerimizin hak alma mücadelesinde yanlarında ve kadro taleplerinin takipçisi olacağız”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.