DEVA PARTİSİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI AVCI” TİMYA VADİSİNDE VATANDAŞ IN SESİNE KULAK VERİN” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

DEVA PARTİSİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI AVCI” TİMYA VADİSİNDE VATANDAŞ IN SESİNE KULAK VERİN”

Bu haber 05 Mayıs 2021 - 12:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.
DEVA PARTİSİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI AVCI” TİMYA VADİSİNDE VATANDAŞ IN SESİNE KULAK VERİN”

Rize merkezde Timya Vadisinde Vatandaşın yaşadığı sorunların aylardır çözülmediğine dikkat çeken DEVA PARTİ Rize merkez ilçe başkanı Muhmet AVCI , vatandaşa verilen sözlerin bugüne kadar yerine getirilmemesinden dolayı vatandaşların sıkıntılar yaşadığını belirterek çağrıda bulundu. Vatandaşın sesine kulak verin.

GENÇAĞA KARAFAZLI

DEVA Parti Rize merkez ilçe başkanı Muhammet Avcı timya vadisinde yaşanan sorunlarla ilgili vatandaşların muhatap bulamadığına dikkat çektiği yazılı açıklamasında şunları söyledi;

“PARTİCİLİĞİ BİR YANA BIRAKALIM”

“Önümüzdeki yıllarda şehirleşmemizde ve vatandaşlarımızın hayatında kentsel dönüşümün önemli bir yer tutacağı aşikârdır. Hâl böyleyken bize düşen, particiliği bir kenara bırakıp Rize için faydalı olanı açık yüreklilikle konuşmak, geçmişteki hatalardan ders çıkarmak ve gelecekte aynı hataları tekrar etmemektir. Bu açıdan Timya Vadisi bizim için bulunmaz bir fırsat.

“VATANDAŞ MUHATAP BULAMIYOR”

Peki, Timya Vadisindeki sorunlar nelerdir?TOKİ’nin yapıp teslim ettiği sitede üç yıla yakın zaman geçti ancak kapalı spor salonu yapılması, sitenin dışarıya kapalı olması gibi sözler tutulmadı. Bazı dairelerde kötü işçilik sebebiyle oluşan tesisat problemleri bir türlü bitmedi. Dairelerin dışarıdan su alması, üst katlardan alt katlara tuvaletlerde ve banyolarda su akması, kalebodurların yerinden çıkması, duvarlardaki alçıların kopup düşmesi gibi daire içi problemler hala çözülmedi. Çözülmediği gibi vatandaşlar problemlerini anlatmak için bir muhatap da bulamadı. Gerek TOKİ’nin yapım aşamasında eksiklikleri tam kontrol etmemesi ve sonrasında şikâyetlere cevap vermemesi, gerek de belediyenin duyarsızlığı insanları zor durumda bıraktı.

“TAPULU EVLERİNİ VERENLERDEN TAPU PARASI ALINDI”

Site yönetiminden şikâyetlerle alâkalı toplantı yapalım talebimize de olumlu bir geri dönüş olmadı. Site yönetiminin bu tutumunu Timya sakinlerinin takdirine bırakıyorum.  Buna rağmen daire sahipleriyle yaptığımız görüşmelerde başta verilen sözlerin tutulmadığı, dairelerin aceleyle teslim edilmesi kaynaklı problemler olduğu, müteahhit firmanın eksiklikleri gidermediği, CİMER’e yapılan başvuruların TOKİ’nin genel kabul yapmasından dolayı geri çevrildiği, zaten tapulu evlerini veren vatandaşlardan tekrar tapu parası alınmasının yanlış olduğu ve vatandaşlarımızın muhatap alınmayıp sahipsiz bırakıldığı şikayetlerini aldık.

“TİMYA VADİSİNDE YAPILAN HATALAR TEKRARLANMAMALIDIR”

Bu kentsel dönüşüm alanı Rize’de yapılan ilk proje olması münasebetiyle diğer yapılacak TOKİ projelerine örnek teşkil etmektedir. Timya sakinlerinin şikayetleri dikkate alınmazsa vatandaşlar sonraki projelere şüpheyle bakabilirler.

Deva Partisi olarak önümüzdeki süreçte Rize’de yapılacak olan projelerin Rize’nin coğrafi yapısına uygun olması konusunda dikkatli olunmasını, Timya’da yapılan hataların tekrarlanmamasını ve hâlihazırda Timya Vadisinde yaşayan vatandaşlarımızın problemlerinin çözülmesini talep ediyoruz. Ve her ne olursa olsun vatandaşlarımızın sesine kulak verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA