betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

EMEP İL İLÇE ÖRGÜTLERİNDEN DİRENEN YÜRTTAŞLARA DESTE “İKİZDERE HALKI YALNIZ DEĞİLDİR”

EMEK PARTİSİ (EMEP)Rize il –fındıklı-Çamlıhemşin-pazar ve merkez ilçe örgütleri İkizdere de Cengiz inşaatın taş ocağına karşı direnen yurttaşlarla dayanışma çağrısı yaptı. Gençağa KARAFAZLI – RİZE İkizdere Eskincedere vadisinde yapılan doğa..

EMEP İL İLÇE ÖRGÜTLERİNDEN DİRENEN YÜRTTAŞLARA DESTE “İKİZDERE HALKI YALNIZ DEĞİLDİR”
Son Güncelleme: Whatsapp

EMEK PARTİSİ (EMEP)Rize il –fındıklı-Çamlıhemşin-pazar ve merkez ilçe örgütleri İkizdere de Cengiz inşaatın taş ocağına karşı direnen yurttaşlarla dayanışma çağrısı yaptı.

Gençağa KARAFAZLI –

RİZE

İkizdere Eskincedere vadisinde yapılan doğa katlamanı karşı destek ve dayanışma mesajları gelmeye devam ediyor.

Siyasal iktidara yakınlığı ile bilinen Cengiz inşaat tarafından açılmak istenen taşocağına karşı emek partisi Rize il ve ilçe örgütleri tepki gösterdi.

EMEP Rize il başkanı hasan Zorlucan  yaptığı yazılı açıklamada “İkizdere halkının çığlığına, sesine kulak verilmelidir. Yöre halkı yaşam alanlarına sahip çıkarken organik tarım da yapıyor. Çay, bal ,sağlıklı sebze üretiyor.

Taş ocağı açılması ile bunların yok olacağını biliyorlar. Yetmiyor dereler, ormanlar yok ediliyor. Güzelim vadi zarar görüyor ve yok olacağını   ile iş makinelerinin önünde, ağaçlara çıkarak direniyor. Taş ocağı istemiyoruz diye çığlık atıyor.

Bu çığlık duyulmalıdır. Gözaltına alınarak, para cezaları verilerek, vadiye demir kapı konularak vadi halkının direncini kıramayacaksınız. Burada AKP ve ittifak güçleri:  Dalga dalga dayanışmanın ülke sınırlarını aştığını görmemek kadar  körleşmişseniz söylenecek söz kalmamış demektir. Birde hukuksuz ca yapılan tahribata ülkemizdeki baroların hemen hemen tepki gösterirken

Rize barosunun sessiz kalması iktidar yardakçılığı ile hukuk savunulamayacağını hatırlatmak isteriz.

Kapitalizm aşırı kar güdüsünü gerçekleştirmek için doğayı da talana, yağmaya uğratıyor. Bu yüzdendir ki son dönemlerde Dünya genelinde virüs salgınlarının daha sık ve daha yaygın karşılaşıyoruz. Kapitalistlerin ne kara doyuyor nede gözü doyuyor. Hele ki Cengiz gibi yeni yetme kapitalistler diğerleriyle rekabet etmesi için daha acımasız ve daha insafsız davrandıkları görülüyor.

Ülkemizde milyonlarca, Dünyada milyarlarca işçi ve emekçiler bir avuç kapitalist tekellere mahkum olmadığını yaşayarak öğreniyor.

İkizdere köylüleri de hepimize öğretiyor. Bunun içindir ki ülkenin dört bir yanında dayanışma duyguları çığ gibi büyüyor ,daha da büyüyecektir, büyüteceğiz. Bizler de emek partisi Rize örgütleri olarak İkizdere halkının taşocağına karşı direnişini destekliyor. Yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz.

HAKLI MÜCADELE BİRLEŞTİRİYOR.BİRLEŞEN MÜCADELE KAZANACAKTIR.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.