EMEP: Perşembe’de kanalizasyon arıtılmadan denize akıtılıyor - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

EMEP: Perşembe’de kanalizasyon arıtılmadan denize akıtılıyor

Bu haber 27 Eylül 2021 - 15:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.
EMEP: Perşembe’de kanalizasyon arıtılmadan denize akıtılıyor

Emek Partisi, “Sakin Şehir” olan Perşembe’de kanalizasyonun arıtılmadan denize akıtılmasına tepki gösterdi.

COŞKUN ÖZBUCAK

Emek Partisi Perşembe İlçe Başkanı Erkut Yılmaz, yaptıkları inceleme sonunda “Sakin Şehir” olan Perşembe’de kanalizasyonun arıtılmadan denize akıtılmasının kabul edilemeyeceğini belirterek, “OSKİ ne yapıyor? Kanalizasyon arıtma ne zaman yapılacak” diye sorarak bir an önce kanalizasyonun arıtılma tesisinin kurulmasını istedi.

Emek Partisi Perşembe İlçe Başkanı Erkut Yılmaz, kanalizasyonların denize akıtıldığı yerleri incelediklerini belirterek, “Perşembe turizm bölgesi adayı. Yeşille mavinin iç içe olduğu, gürültünün olmadığı ve sakin şehir ünvanlı bir şirin ilçedir. Denizimiz korunmalı. Balık çiftlikleri denizi kirletirken görüntü kirliliği de oluşturuyor. Bu yetmezmiş gibi ilçenin kanalizasyonu doğrudan denize akıyor.” dedi.

“ACİL ÖNLEM ALINMALI”

Belediyeye giderek OSKİ birimiyle de görüştüklerini belirten Yılmaz, “Perşembe’de arıtmanın ya da fosseptik  kuyularının olup olmadığını; kaç yerden denize kanalizasyon akıtıldığını sorduk. Aldığımız yanıt, ‘Kanalizasyon yüzde 60 denize doğrudan akıyor. Ayrıca atık suyla kanalizasyon ortak giderde birleşik.’ oldu. Dilekçe hakkımızı da kullanacağız. Perşembe’de kanalizasyon sorunu çözüm bekliyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi yandaşlara beton işleri yaptıracağına Perşembe’nin kanalizasyon sorununu çözmelidir. Takipçisi olacağız. Halkımızı belediyeye dilekçeler vererek kanalizasyon sorununun giderilmesi için baskı uygulamaya, demokratik tepkilerini göstermeye çağırıyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA