betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Haksızlığa isyan eden ÇAYKUR işçisi: “AKP’li Dilek Kansız’a var bize yok” (VideoHaber)

Rizenabız ÖZEL HABER ÇAYKUR’da kadro talebinde bulunan mevsimlik işçiler geçen Pazar günü Rize Cumhuriyet meydanında miting düzenlemiş işçiler taleplerini hükümete iletmişti .Mitingde bir kadın işçi ise AKP’ye yakın bazı işçilerin..

Haksızlığa isyan eden ÇAYKUR işçisi: “AKP’li Dilek Kansız’a var bize yok” (VideoHaber)
Son Güncelleme: Whatsapp

Rizenabız ÖZEL HABER

ÇAYKUR’da kadro talebinde bulunan mevsimlik işçiler geçen Pazar günü Rize Cumhuriyet meydanında miting düzenlemiş işçiler taleplerini hükümete iletmişti .Mitingde bir kadın işçi ise AKP’ye yakın bazı işçilerin uzun süre çalıştırıldığını iddia etti ve kadın bir işçinin ismini açıkladı..

Mitingde “mevsimlik yaşamak istemiyoruz” sloganı atan ÇAYKUR işçileri “yetti artık geçinemiyoruz” şeklinde tepkilerini dile getirmişti. Mitingde çaykur işçileri, kendilerinin mitinge katılmamaları yönünde tehdit edildiklerini de dile getirmiş yaşananlara tepki göstermişlerdi. Öz gıda iş sendikasına tepki gösteren sendika üyesi birçok işçi geçinemediklerini kadro alana kadar seslerini duyurmaya devam edeceklerini açıklamıştı.

“Eğer çaykurda çalışan mevsimlik işçilere kadro yoksa Rize’de AKP’ye oyda yok, 3 milletvekilini unutsunlar” diye tepki gösteren ve sosyal medyada viral olan çaykur işçisi emekçi kadın Emine Bayram, Kendilerine haksızlık edildiğini AKP’ye yakın bazı kişilerin mevsimlik işçi olmasına rağmen kurumda uzunca süre çalıştırıldığını ifade ederek şunları söyledi;

“BİZE YOK DİLEK KANSIZ’A VAR”
“Cumhurbaşkanımız verdi ya bize 9 ay 29 gün hala üzerinde duruluyor hala verilmedi. Onu zaten çalışan arkadaşımız vardı ifşa olmadı mı? Dilek Hanımı zaten 9 ay 29 gün çalıştırıyorlar. Bize geldiği zaman çalışmıyoruz ki. Dokuz bin arkadaşımız çalışmadı onun yerine Dilek Kansız’ ı çalıştırdılar, ifşa edilmedi mi? O da ÇAYKUR çalışanı. Neden bize yokta ona var” sözleriyle çaykurda mevsimlik işçi olan ancak AKP’ye yakınlığıyla bilinen Dilek Kansız adlı mevsimlik işçinin çalıştırılmasının haksızlık olduğuna dikkat çekerek tepki gösterdi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.