İşkencedere Vadisi’nde kesilen ağaçlar muhtarlara mı veriliyor? - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

İşkencedere Vadisi’nde kesilen ağaçlar muhtarlara mı veriliyor?

Bu haber 10 Mayıs 2021 - 12:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İşkencedere Vadisi’nde kesilen ağaçlar muhtarlara mı veriliyor?

İkizdereliler, İşkencedere Vadisi’nde kesilen ağaçların köy muhtarlarına “sus payı” olarak dağıtıldığını öne sürdü.

Gençağa Karafazlı

RİZE – Rize’nin İkizdere’ye bağlı İşkencedere Vadisi ile ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. Vadiye yapılması planlanan taş ocağına karşı günlerdir mücadele edenlerden Güngör Baş, iş makineleri tarafından kesilen ağaçların muhtarlara verildiğini ileri sürdü.

Cengiz İnşaat tarafından Rize’nin İşkencedere Vadisi’ne yapılması planlanan taş ocağına karşı İkizderelilerin başlattığı mücadele devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde şirket köylülerin iş makinelerinin çalıştığı alana girişi engellemek için girişe demir kapı çekmişti.

‘AĞAÇLAR DAĞITILIYOR’

Hemen hemen her gün yeni bir gelişmenin yaşandığı İkizdere’de kesilen ağaçların akıbeti ile ilgili bir iddia dile getirildi. Buna göre taş ocağına karşı direnenlerden Güngör Baş, kesilen ağaçların muhtarlara verildiğini öne sürdü. “Ağaçları katleden Cengiz İnşaat, şimdi de ağaçları ona buna vermeye başladı” diye konuşan Baş, ağaçların Gürdere ve Cevizlik köyü muhtarlarına verildiğini söyledi. Bunun yanı sıra kim olduğunu bilmedikleri kişilerin de kesilen ağaçları araçlara yükleyip götürdüğünü anlatan Baş, “Katledilen ağaçları sus payı olarak mı dağıtmaya başladılar?” diye sordu.

Çalışmaların doğaya zarar verdiğini belirten Baş, vadideki nesli tükenmekte olan boz ayıların ve diğer ayılan bölgeyi terk etmeye başladığına dikkat çekti.

“Katliamın boyutu her geçen gün ortaya çıkıyor. Bu ağaçları katledip sonradan insanlarımıza vermekle bu direnişimizi durduracaklarını sananlar yanılıyor” diyen Baş, yaşam alanlarını savunmakta kararlı olduklarını sözlerine ekledi.

Son aldığımız bilgilere göre ağaçlar cevizlik köy muhtarının evinin kapısına indirildiği şeklinde

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA