Kılıçdaroğlu: Erdoğan, mafya ağzı ile ‘Bunlar daha iyi günler’ demiş - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Kılıçdaroğlu: Erdoğan, mafya ağzı ile ‘Bunlar daha iyi günler’ demiş

Bu haber 26 Mayıs 2021 - 17:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Kılıçdaroğlu: Erdoğan, mafya ağzı ile ‘Bunlar daha iyi günler’ demiş

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: ‘Bunlar daha iyi günler’ demiş. Geç bunları kardeşim geç. Er meydanına gel, milletten korkulmaz. Sandığı getir sandığı!

ANKARA – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize ziyaretindeki gerilime ilişkin olarak, “Bunlar daha iyi günler” açıklamasına tepki gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Erdoğan binlerce trolünden umudunu kaybetmiş olacak ki, kendi de trol gibi konuşmaya başlamış. Mafya ağzı ile ‘Bunlar daha iyi günler’ demiş. Geç bunları kardeşim geç. Er meydanına gel, milletten korkulmaz. Sandığı getir sandığı!” ifadesini kullandı.

‘CUMHURBAŞKANI AMACINI AŞAN BİR İFADE KULLANDI’

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik sözlerini eleştirdi.

Cumhurbaşkanı’nın parlamentoya gelerek ‘tehdit’ oluşturacak bir saldırıyı savunmayacağını belirten Bekaroğlu, “Meclis’te yaptığımız konuşmalardan dolayı baskı altında kalmamamız lazım. Sayın Akşener’e Rize’de saldırı yapıldı. Benim söylediklerimden dolayı da buradan çıktığımda saldırıya uğramayacağım garanti altına alınabiliyor mu? Sayın Cumhurbaşkanı amacını aşan bir ifade kullanmıştır” dedi.

‘AÇIKÇA MUHALEFETE LİNÇ GİRİŞİMİNDE BULUNUN ÇAĞRISI YAPIYOR’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok çok ağır sözler kullandığını ifade eden CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bir siyasi partinin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı açıkça muhalefete karşı linç girişiminde bulunun çağrısı yapıyor. Yani bu çağrıdan sonra insanlar durumdan vazife çıkartırlar. Cumhurbaşkanının yapması gereken Türkiye’de birliği, bütünlüğü korumak, insanları sağduyuya çağırmaktır. Sayın Cumhurbaşkanının bu sözlerini acilen düzeltmesi lazım. Siyasetçiler nasıl sokağa çıkacaklar? Nasıl propaganda yapacaklar? Türkiye tarihimizde hiçbir zaman bir Cumhurbaşkanının ağzından böyle sözler işitmemişti. Sayın Cumhurbaşkanını ve Adalet ve Kalkınma Partisi yetkililerini sağduyuya davet ediyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA