MISIR TÜRKİYE NİN YAKINLAŞMA POLİTİKASINDAN KEYİFSİZ - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

MISIR TÜRKİYE NİN YAKINLAŞMA POLİTİKASINDAN KEYİFSİZ

Bu haber 09 Eylül 2021 - 10:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.
MISIR TÜRKİYE NİN YAKINLAŞMA POLİTİKASINDAN KEYİFSİZ

Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükri, Türkiye ile ilişkilerin normalleşmesini istediklerini ancak ‘hâlâ çözülmesi ve değerlendirilmesi gereken konular’ olduğunu söyledi.

Mısır ile Türkiye arasında Mayıs ayında Kahire’de başlayan görüşmelerin ikinci turu dün Ankara’da yapıldı.

ABD merkezli Bloomberg TV’ye konuşan Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükri ülkesinin Türkiye ile ilişkileri yeniden tesis etmenin yollarını aradığını ancak hâlâ çözülmesi gereken konular olduğunu söyledi.

İkinci tur görüşmelere ilişkin Şukri, ülkesinin “bir çözüme ulaşma ve iki ülke arasındaki normal ilişkileri yeniden tesis etme için gerekli formülü bulma konusunda hevesli olduğunu” söyledi.

Şukri “Hâlâ çözülmesi ve değerlendirilmesi gereken meseleler var” dedi ve “Bu aşamada ikinci tur görüşmelerden çıkan sonuçları, özellikle ikili ilişkiler bağlamında ve Türkiye’nin aldığı, belli bir işleme tabi tutulması gereken bir dizi tedbir bağlamında değerlendirmemiz gerekiyor” diye ekledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA