ORDU ÜNYE’DE YAŞANAN SEL FELAKETİNİN ARDINDAN BOZULAN YOLLARIN YAPILMAMASINA HALK TEPKİLİTERDİ - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

ORDU ÜNYE’DE YAŞANAN SEL FELAKETİNİN ARDINDAN BOZULAN YOLLARIN YAPILMAMASINA HALK TEPKİLİTERDİ

Bu haber 24 Temmuz 2023 - 17:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ORDU ÜNYE’DE YAŞANAN SEL FELAKETİNİN ARDINDAN BOZULAN YOLLARIN YAPILMAMASINA HALK TEPKİLİTERDİ

COŞKUN ÖZBUCAK

Ordu’nun Ünye ilçesinde vatandaşlar, sel felaketinin üzerinden 14 gün geçmesine rağmen bozulan mahalle yollarının yapılmamasına tepki gösterdi. Ahmet Odabaşı, “Şu yolun hali gözükmekte bu yolun, bütün araçlar buradan geçerken altları mutlaka taşa çarpmak zorunda çarpmadan geçmesi zor bu nedenle bu yoldan daha uzun bir yolu kullanmak zorunda kalıyoruz. Bir hastamız olsa sıkıntımız olsa gerçekte Ünye’ye ulaşmakta sıkıntı çekiyoruz” dedi.

Ordu’nun Ünye ilçesinde yaklaşık iki hafta önce yaşanan sel nedeniyle bozulan yolların yapılmamasına bölgede yaşayan vatandaşlar tepki gösterdi. Vatandaş Dursun Ali Şahinbaş, “İnsan düşünüyor burada bir hasta olsa ambulans gelse araca mı üzülürsün aracın bu yolda gitmesine, hastanın hastalığına mı üzülürsün yoksa, burada kaybolacak zamana mı üzülürsün, kötü bir vaziyette yolumuz, herkesin bir görev ve sorumluluğu vardır herkes görev ve sorumluğuna göre buraların ihtiyaçlarını temin etmesi gerekir” diye konuştu.

“ÖZELLİKLE HİZMET EDİLMEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Ordu’nun Ünye Sarıhalil Mahallesi Yalak Sokak’ta yaşayan Eren Atasoy sel felaketinden 14 gün geçmesine rağmen bozulan yollarıyla ilgilenilmediğini söyleyerek tepki gösterdi. Atasoy şunları söyledi:

“Burası Ünye Sarıhalil Mahallesi Yalak Sokak burası Ünye belediyesine ait bir yol. Bu yola 2,5 yıldan beri hiçbir bakım olmamışken son yaşadığımız sel felaketinden sonra çok büyük bir tahribat yaşanmıştır. Bu yolda 14 günden beri herhangi bir çalıma olmamıştır bir kepçe bir dozer gelmemiştir yan köylerde komşularımızın köylerinde en azından bir düzeltilmişken buraya bir dozer veya bir kepçe gelmemesi bu köye özel bir muamele yapıldığını düşünüyoruz. Yani özellikle hizmet edilmediğini düşünüyoruz. Bu nedenle buradan Ünye belediyesine sesleniyoruz. Bu gelişmiş çağda bir köye 14 gündür bir kepçe gönderememek bu bir acizliktir bu acizliği bir an evvel giderin bu sorunu bir an evvel çözün vatandaş sıkıntılı arabasını yoldan götüremiyor insan bile yürürken kayıp düşüyor bu sorunu bir an evvel çözün lütfen.”

“AMBULANSA MI YOKSA HASTAYA MI ÜZÜLSEK”

Dursun Ali AYDIN ise şunları söyledi:

“Görüldüğü gibi yolumuz berbat bir vaziyette ayrıca, bu yolda bırakın arabayı tarım aracı bile geçememe riski var. İnsan düşünüyor burada bir hasta olsa ambulans gelse araca mı üzülürsün aracın bu yolda gitmesine, hastanın hastalığına mı üzülürsün yoksa, burada kaybolacak zamana mı üzülürsün, kötü bir vaziyette yolumuz, herkesin bir görev ve sorumluluğu vardır herkes görev ve sorumluğuna göre buraların ihtiyaçlarını temin etmesi gerekir. Ayrıca bu görev alanı Ordu Büyükşehir Belediyesine aitse bu sorunu çözmelidir. Bir afet bir felaket olduktan sonra bunların tespit edilmesi lazım hangi köyde ne kadar var köprümü yıkılmış menfez mi yıkılmış veya yol mu kapanmış heyelan nedeniyle öncelikli olarak bilinmesi lazım en azından bu yollarında bir greyderle düzeltilmesi lazım şu anda çevremizde en yakın köy bize 5 veya 6 kilometre uzaklıkta daha fazla yol yapıyoruz ancak oralardan gidip geliyoruz buradan araçla geçecek gibi bir durum yok.”

“SORUNUN ÇÖZÜLMEMESİNİN NEDENİNİ ANLAMIŞ DEĞİLİZ”

Ahmet Odabaşı, “Şu yolun hali gözükmekte bu yolun, bütün araçlar buradan geçerken altları mutlaka taşa çarpmak zorunda çarpmadan geçmesi zor bu nedenle bu yoldan daha uzun bir yolu kullanmak zorunda kalıyoruz. Bir hastamız olsa sıkıntımız olsa gerçekte Ünye’ye ulaşmakta sıkıntı çekiyoruz. Buraya Ordu Büyükşehir veya Ünye Belediyesi bakıyorsa bu sorunu neden çözmüyorlar çözülmemesinin nedenini gerçekten anlamış değiliz” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA