betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Özel’den Erdoğan’a ‘şeriat’ tepkisi: hırsızlığın cezasının ne olduğunu biliyorsun

CHP lideri Özgür Özel, Erdoğan’ın ‘şeriatı savunduğu’ ifadelere tepki gösterdi. Özel, “İyi düşün, hırsızlığın cezasının ne olduğunu biliyorsun, uygulanırsa bir tane parmağın, elin, dilin kalmaz senin” dedi. Artı Gerçek – Cumhuriyet..

Özel’den Erdoğan’a ‘şeriat’ tepkisi: hırsızlığın cezasının ne olduğunu biliyorsun
Son Güncelleme: Whatsapp
CHP lideri Özgür Özel, Erdoğan’ın ‘şeriatı savunduğu’ ifadelere tepki gösterdi. Özel, “İyi düşün, hırsızlığın cezasının ne olduğunu biliyorsun, uygulanırsa bir tane parmağın, elin, dilin kalmaz senin” dedi.

Artı Gerçek – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa’da, belediye başkan adayları tanıtım toplantısına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın ‘şeriatı savunan’ ifadelerine tepki gösteren Özel, Erdoğan’a seslenerek “Şeriat dediğin kurallar ‘pozitif hukukun yerinde olsun’ dersen iyi düşün… Hırsızlığın cezasının ne olduğunu biliyorsun. Uygulanırsa bir tane parmağın, elin, dilin kalmaz senin” dedi.

Erdoğan’ın bu açıklamalarla hayat pahalılığı, zamlar ve enflasyon karşısında suni bir gündem yaratmak istediğini vurgulayan Özel, “Açlığın, yoksulluğun işsizliğin olduğu yerde Erdoğan’ın suni gündemlerinin peşine takılmayacağız” diye konuştu.

‘İSTİFAYA ZORLADILAR’

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın istifa kararını değerlendiren Özel, “Beş yılda beşinci başkan. 9 ayın sonunda görevden aldılar. Genç eğitimli bir kadın gelmiş görev yapıyor ancak bu kadınla uğraşmaya başladır. İstifaya zorladılar” dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Şubat’taki “Diyanet Akademisi Başkanlığı 1. Dönem Aday Din Görevlileri Mezuniyet Merasimi”nde yaptığı konuşmada şunları söylemişti:

“Son dönemde Türkiye karşıtı kimi çevreler tarafından aynı amaca hizmet eden çift kulvarlı kampanya yürütülüyor. Bunlardan ilki İslamsız Türklük tanımlarıdır. Milletimizi ayakta tutan tarihi kültürel değerleri tahrip edilmek isteniyor. İslam’ın gaza ruhunu taşımayan bir Türklük tanımı ve projesi aslında Türk milletini müzeye kaldırma, folklorik bir öge haline getirme teşebbüsleridir. Burada gaye milletin mayasını bozmaktır. Kampanyanın ikinci kulvarında ise şeriat düşmanlığı vardır. Şeriata düşmanlık dinin bizatihi kendisine husumettir. İnanıp inanmamak tercih meselesidir ama dinin emirlerine dil uzatmak başka bir konudur.”(HABER MERKEZİ

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.