ÖZGÜR SESLER PLATFORMU RİZE’DE KURULDU - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

ÖZGÜR SESLER PLATFORMU RİZE’DE KURULDU

Bu haber 26 Haziran 2023 - 12:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ÖZGÜR SESLER PLATFORMU RİZE’DE  KURULDU

GENÇAĞA KARAFAZLI

14 Mayıs ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçiminde sivil toplum kuruluşları çatısı altında gönüllü müşahitlik yapan gençler Özgür Sesler Platformu çatısı altında bir platform kurduklarını açıkladı. Rize merkezde gerçekleşen Kuruluş toplantısına çok sayıda genç yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi İl Eski Başkanı Saltuk Deniz, İl Başkanı Tahsin Kanbur, il başkan yardımcısı Nazım Rakıcı, merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu davetli olarak katıldı.

“GELECEĞİ BİRLİKTE ŞEKİLENDİRMELİYİZ”

Gerçekleşen buluşmada gençler seçim gününü değerlendirerek hazırladıkları raporu Cumhuriyet Halk Partisi il örgütüyle paylaştı. Sohbet havasında geçen görüşmede gençlerle fikir alışverişinde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi il örgütü yöneticileri gençlerin siyasi arenada daha fazla sorumluluk almaları konusunda taleplerini iletti. “Deneyimimizi ve dinamimiğimizi birleştirerek mücadelemizi güçlendirmeliyiz” diyen Cumhuriyet Halk Partisi İl Eski Başkanı Saltuk Deniz, değişimin adresi siz gençler olacaktır “Bugün burada sizle buluşmak bizi ayrıca heyecanlandırmıştır. Geleceği birlikte şekillendirmeliyiz.”  İfadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Tahsin Kanbur gençlere seçimlerdeki kritik görevlerinden dolayı teşekkür ederek, “vermiş olduğumuz mücadele yalnızca sandık mücadelesi değildir. Mücadelemizi hayatın her alanına taşımalıyız” vurgusu yaptı.

Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu ise toplumda ve siyasi arenada kadınların daha ön plana çıkması gerektiğini ifade ederken, önümüzdeki yerel seçimde meclis üyesi adaylarımız arasında kadın arkadaşlarımıza daha çok yer verip, bu alanda yeni çalışmalar yürütmeyi düşündüklerini kaydetti.

Eğitimden sorumlu il başkan yardımcısı Nazım Rakıcı, mücadelenin asıl dinamiklerinin soran, sorgulayan gençler olduğunu, mücadelenin temel dinamiklerini gençlerden ve kadınlardan oluşturulması gerektiğine dikkat çekti.

“ÖZGÜR SESLER DAHA GÜR ÇIKACAK”

Özgür Sesler Platformu sohbet sonrasında bir basın bildirisi yayınladı. Bildiride seçimin kaybedilmesi kendilerinde umutsuzluk yaramadığını aksine mücadele bilinci kazandırdığına yer verilirken, özgür seslerinin daha gür çıkacağını ve toplumun her alanına yayılacağı belirtildi. Açıklama şu şekilde:

“2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimleri ’nde gönüllü müşahit olarak bir araya geldik. Seçim sürecinde sandık güvenliğini sağlamak için sabahın ilk ışıklarından, gece yarılarına kadar sahadaydık. Çok koşturduk, çok yorulduk, ama yılmadık! O gün bir karar aldık ve dedik ki biz artık sahada olmalıyız…

“MUHALİF GÜCÜ DAHA ETKİN KILACAK ETKİ ALANIMIZI GENİŞLETECEĞİZ”

Seçimde görev almanın bir değişimin sonucu değil, başlangıcı olabileceğini düşündük. Farklı fikirlere sahip, demokrasiye inancı tam, farklılıkları zenginlik olarak benimseyen, seküler bir çatı altında yer almak enerjimizin en büyük kaynağı oldu. Bu inanç ve dinamizmle hayatın her alanında muhalif gücü etkin kılarak yaratabileceğimiz kelebek etkisiyle etki alanımızı genişletmeyi amaçlamaktayız.

Bugün kaçındığımız birtakım sorumlulukların gelecekte bize daha büyük sorumluluklar ve pişmanlıklar yükleyeceğini biliyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün de hedeflediği “Muasır Medeniyet” seviyesine ulaşmak adına sorumluluktan kaçınmayacağımızı ve hayatın her alanında mücadelemizi yayabileceğimize inanıyoruz ve bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Geride bıraktığımız seçimler bize umutsuzluk yaratmamış, aksine mücadele bilinci kazandırmıştır.

Özgür Sesimiz daha gür çıkacağına inanıyoruz ve toplumda sesimize ihtiyaç duyan herkesin sesi olacağımızı tüm kamuoyuna bildiriyoruz. ”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA