RİZE ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASININ GÖREVİ BUMU? - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

RİZE ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASININ GÖREVİ BUMU?

Bu haber 15 Kasım 2021 - 17:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.
RİZE ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASININ GÖREVİ BUMU?

RİZE ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASININ YAPTIĞINA BAKIN?

Kuzeytv.org

Düğün değil seyran değil Ziraat Mühendisleri Odası Rize Şubesi yönetim kurulu üyeleri Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alimi ziyaret ederek “Çay tarımına katkıları ve ziraat mühendislerine verdiği destekleri için plaket takdim etti.”

“ÇAYKURUN MARKA DEĞERİNİ YERLE BİR ETTİ”

Son yıllarda uyguladığı çay alım politikalarıyla 210 bin çay üreticisin mağdur eden, her yıl kurumu zarara uğratan çay işletmeleri genel müdürü Yusuf Ziya Alim başarısız çalışmalarını örtmek için kendisine bulduğu iş birlikçi kurumlar aracılığıyla aklanmaya çalışıyor.

2021 yılı yaş çay kampanyasında çayda uyguladığı kota ve kontenjan nedeniyle 210 bin çay üreticisinin mağdur olmasına sebep olan, özel sektör firmalarına ise maliyet fiyatına tonlarca çay satan Alim, özel firmaların satın aldığı çayları ÇAYKUR depolarından boşaltmadığı için ÇAYKUR’un kuru çaylarını açık sahada yağmur altında haftalarca bekleterek ÇAYKUR’un marke değerini yerle bir etti.

“MÜHENDİSLER NEDEN ÖDÜL VERDİĞİ BELLİ DEĞİL”

Türkiye çay tarihinde ilk kez ÇAYKUR’un çayını açık sahada muşambalara sararak yağmurda bekleten ve kuru çayın rutubet almasına sebep olan Yusuf Ziya Alim, tüm bu yaşanan olumsuzluklara rağmen Ziraat Mühendisleri Odası Rize Şubesi yönetim kurulu tarafından “çay tarımına verdiği destek” gerekçesiyle plaketle ödüllendirilmesi Rize’de meslek örgütlerinin ne derece mesleki onuruna yakışır tutum sergilediklerini açık bir şekilde ortaya koyuyor.

“DOĞANIN TALANINA KARŞI SESİZ KALDILAR”

Son yıllarda özellikle bölgemizde ve son aylarda İkizdere de bir çok tarım alanının peşkeş çekilmesi doğanın talan edilmesi karşısında bir tek söz çıkıp söyleme cesareti göstermeyen bazı meslek odaları ve Rize ziraat mühendisleri odasının  bugüne kadar ÇAYKUR da görev yapan genel müdürleri bu şekilde ödüllendirip ödüllendirmediklerini bilemiyoruz ancak mühendisler odasının bu tutumu kamuoyunda ciddi bir tepki ile karşılandığını görüyoruz.

Ziraat Mühendisleri Odası Rize Şube Başkanı Murat Genç plaket taktim töreninde yaptığı değerlendirmenin ne anlama geldiğini kamuoyunun taktirine bırakarak aynen yayınlıyoruz.

GENÇ “ALİM BİZE SAĞLADIĞI ORTAMDAN ÇOK MUTLU OLDUK”

Genç: “Kurum bünyesinde faaliyet gösteren mühendis arkadaşlarımız kendilerine sağlanan çalışma ortamından, çalıştıkları kuruma katkı sağladıkları ve mesleklerinin gereğini yapabildikleri için mutlular.

Bu ortamı sağladığı ve çay tarımına verdikleri destek için sayın Genel Müdürümüze odamız adına teşekkür ediyoruz. İnşallah bu verimli çalışma ortamı karşılıklı görev anlayışı içerisinde kurumumuza ve çay sektörüne daha iyi hizmetler olarak geri dönecektir” dedi

Alim “ARKADAŞLARIMIZLA SON YILLARIN EN FAYDALI DONEMİNİ GEÇİRDİK”

Çaykur ve çay sektörü için en iyisini yapma gayreti içerisinde olduklarını belirten Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim: “Karşılıklı görev anlayışı içerisinde ziraat mühendisi arkadaşlarımızla son yılların en faydalı sezonunu geçirdik. Amacımız çay ve Çaykur için en iyisini yapmak. Bu konuda tüm paydaşlarımızla verimli bir çalışma ortamı içerisinde olmaktan son derece memnunuz. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA