Sedat Peker paylaşımında, “Takılmışsınız bir Rize mitingine Ben sadece Rize’de miting yapmadım ki - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Sedat Peker paylaşımında, “Takılmışsınız bir Rize mitingine Ben sadece Rize’de miting yapmadım ki

Bu haber 18 Ekim 2021 - 14:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Sedat Peker paylaşımında, “Takılmışsınız bir Rize mitingine Ben sadece Rize’de miting yapmadım ki

“Organize suç örgütü yöneticisi ve üyesi olmak” suçlamasıyla soruşturma başlatılan Sedat Peker hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede dikkat çeken ayrıntılar yer aldı.

“Organize suç örgütü yöneticisi ve üyesi olmak” suçlamasıyla soruşturma başlatılan Sedat Peker hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede dikkat çeken ayrıntılar yer aldı.

Savcılık, Türkiye’de çıkar amaçlı suç örgütlerinin ülkenin siyasi ve ekonomik yapısının değişimi ile paralel bir yol izlediğine vurgu yaparak “ekonomik sıkıntıların arttığı dönemlerde taşrada eşkıya, şehirde ise kabadayı olarak bilinen bir kısım şahısların devlet kontrolünün zor olduğu alanlarda kendi çıkarlarına uygun bir şekilde kimi zaman kaba kuvvet ve kimi zamanda silahlı baskı ve korku yaratarak çıkar elde etmeye başladıkları, bu şekilde elde edilen maddi çıkarların bir kısmını halka göstermelik yardımlar yaparak halkın gözünde sempati kazanmaya çalıştıkları” ifade edildi.

AKP İÇİN MİTİNGLER İDDİANAMEDE

İddianamede Sedat Peker’in AKP’ye destek vermek için yaptığı mitinglerle “kendisini meşru ve sempatik gösterip milliyetçi vatandaşların desteğini almaya çalıştığı” ifade edildi.

Savcılık bu mitinglerin amacını şöyle anlattı:

“Lüks yaşamı, etrafındaki koruma sayısının fazlalığı, bir çok ilde konuşma ve açıklamalar ile kendisini her zaman gündemde tutmaya ve çevresindeki insanların sempatisini kazanmaya çalıştığı, özellikle milliyetçi kimliği ön plana çıkarmaya özen göstererek kendisini meşru ve sempatik gösterip milliyetçi vatandaşların desteğini almaya çalıştığı ve özellikle de bu kapsamda genç kesimi elinde tutmaya yönelik çabalar sarf etti.”

“DEVLET İÇİNDE SEMPATİ”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, iddianamede “Sedat Peker Suç Örgütünün” silahlı tehdit, adam kaçırma ve örgüt kapsamında korku-baskı oluşturarak kişi veya firmaların mal varlığına çökmek suretiyle büyük meblağlar kazandığını ifade etti. Bu kazançların bir kısmının halk nezdinde sempati uyandıracak alanlarda harcadığı vurgulanan iddianamede “Gerek devlet kurumlarında çalışanlar ve gerekse halk nezdinde sempati oluşturmaya başladığının” altı çizildi.

PEKER’İN MİTİNGLERİ

Sedat Peker sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, birçok ilde gerçekleştirdiği mitingleri AKP için yaptığını açıklamıştı.

Sedat Peker paylaşımında, “Takılmışsınız bir Rize mitingine. Hükümete sürekli neden Sedat Peker’e Rize’de miting yaptırdınız diyorsunuz. Ben sadece Rize’de miting yapmadım ki; Sakarya’da, Sivas’ta, Maraş’ta, Niğde’de, Kıbrıs’ta, İzmir’de, Nevşehir’de, Ankara’da ve İstanbul’un birçok ilçesinde yaptım (ak parti için)” ifadelerini kullanıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA