Sedat Peker’den Hüsnü Falyalı’ya yanıt: tanışmak istemeyi zül sayarım - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Sedat Peker’den Hüsnü Falyalı’ya yanıt: tanışmak istemeyi zül sayarım

Bu haber 16 Mart 2022 - 21:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Sedat Peker’den Hüsnü Falyalı’ya yanıt: tanışmak istemeyi zül sayarım

KKTC’de öldürülen Halil Falyalı’nın kardeşi Hüsnü Falyalı’nın, “Sedat Peker ağabeyimle tanışmak istedi. Ağabeyim reddetti” açıklamasına Peker, avukatı aracılığıyla yanıt verdi.

KKTC’de 8 Şubat’ta öldürülen, kumarhane ve otel işletmecisi Halil Falyalı’nın kardeşi Hüsnü Falyalı’nın, “Sedat Peker ağabeyimle tanışmak istedi. Ağabeyim reddetti” açıklamasına Peker avukatı aracılığıyla, “Halil Falyalı isimli rahmetiz ve onun türevleri ile tanışmak istemeyi kendime zül sayarım” yanıtını verdi.

Peker, “Halil Falyalı’nın kardeşi Hüsnü Falyalı, Seyhan Avşar isimli muhabirle bir röportaj yapmış. Rahmet siz abisi ile tanışmak istediğimi ancak abisinin bunu kabul etmediğini söylemiş. Oysaki olayın gerçeği bunun tam zıddıdır” dedi.

‘SENİNLE İLGİLİ TEK DUYDUĞUM İNSANLARA KÖTÜLÜK YAPTIĞINDIR’

Türkiye’den ayrılmadan önce bayramlaşmak için kamuoyunda “Berber Yaşar” olarak bilinen Yaşar Aktürk’ü aradığını belirten Sedat Peker, “Telefonda sohbet ederken ‘Halil Falyalı ile beraberiz o da bayramlaşmak istiyor’ diyerek telefonu rahmetsize verdi. Bu emrivaki karşısında Halil Falyalı şahsımı övücü sözler söyleyerek sohbete başladı ve bayramımı kutladı. Benimle tanıştığına çok memnun olduğunu söyledi. Ben ise kendisine tanışmaktan memnun olmadığımı çünkü, seninle ilgili tek duyduğum önce insanlarla dost olup sonra onlara kötülük yaptığındır dedim. Senin de bayramın mübarek olsun dedim” ifadelerini kullandı.

‘SAVCILAR RAHATLIKLA ORTAYA ÇIKARABİLİR’

Telefonu kapattıktan sonra Yaşar Aktürk’e mesaj attığını aktaran Sedat Peker’in açıklamasında özetle şu ifadeler yer aldı: “Berber Yaşar’ın telefonuna ‘Yaşar abi bir daha bu adamla beni konuşmak zorunda bırakmazsan sevinirim’ diye mesaj yazdım. Aradan belli bir saat geçtikten sonra Berber Yaşar beni arayarak, ‘Lütfen kusura bakma. Kendisi tanışmak istediğini söyleyince telefonu verdim. Senin Halil Falyalı hakkında bu şekilde düşündüğünü bilseydim telefonu vermezdim’ dedi. Bu dediklerimin doğruluğu Yaşar Aktürk’e sorularak öğrenilebilir ancak yazmış olduğum mesajın doğruluğu Falyalı cinayetinin tahkikatını yapan savcılar tarafından rahatlıkla ortaya çıkarılabilir. Daha önceki paylaşımlarımda da söylemiştim bende biraz megalomanlık var diye. Uzun yıllar önce vefat eden büyük önder Atatürk hayatta olsaydı kendisi ile tanışmak için uğraş verebilirdim. Ancak Halil Falyalı isimli rahmetsiz ve onun türevleri ile yukarıdaki satırlarda delilleri ile anlattığım üzere tanışmak istemeyi dahi kendime zül sayarım.” (HABER MERKEZİ)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA