betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

ŞOK İDDİA:DOKTOR NÖBET ODASINDA HASTA YAKINIYLA CİNSEL İLŞKİYE GİRDİ OLAY YARGIYA TAŞINDI

GENÇAĞA KARAFAZLI-ÖZEL HABER Rize Devlet Hastanesi’nde görev yapmakta olup bir dönem de sağlık sektöründe örgütlü Hekim Sen üyesi adına da açıklamalar yapmış olan doktor Ş.E.G (36), iddialara göre tedavi ettiği..

ŞOK İDDİA:DOKTOR NÖBET ODASINDA HASTA YAKINIYLA CİNSEL İLŞKİYE GİRDİ OLAY YARGIYA TAŞINDI
Son Güncelleme: Whatsapp

GENÇAĞA KARAFAZLI-ÖZEL HABER

Rize Devlet Hastanesi’nde görev yapmakta olup bir dönem de sağlık sektöründe örgütlü Hekim Sen üyesi adına da açıklamalar yapmış olan doktor Ş.E.G (36), iddialara göre tedavi ettiği hastasının kızıyla gece nöbet odasında cinsel ilişkiye girdi. Hastanede çalışan görevli bir kadına ise cinsel içerikli mesajlar gönderdi. Cimer’e şikâyet edilen doktor Ş.E.G hakkında Rize cumhuriyet savcılığına cinsel taciz, tehdit ve şantajdan dolayı suç duyurusunda bulunuldu.

Doktor Ş.E.G ise Kuzeyteve haberin İddialarla ilgili sorularına cevap vermedi. Öte yandan Doktor Ş.E.G ise kendisini şikayet edenler hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

İddialara göre olay yaklaşık 2 yıl önce Rize devlet hastanesinde çalışan doktor Ş.E.G’nin bir hasta yakınına yönelik taciz olayı ile başladı. Tacize uğrayan H.D (25) doktor Ş.E.G ilgili ilk şikayetini CİMER’e yaptı.

“ÜLKEMİZİN EN İYİ EĞİTİMİNİ ALMIŞ İNSANLARIN BÖYLE HOYRATÇA DAVRANMASI PSKOLOJİMİ BOZDU”

Tacize uğradığını iddia eden H.D İfadesinde; “Annemin ayağının kırılması dolayısıyla Rize Devlet Hastanesi’nde 3 gün kaldık. Bu süreçte Ş.E. G adlı doktorun annemin tedavisi boyunca sahsıma kullandığı hitaplar su şekildedir:

“Günaydın prenses. Kıyafetin çok tatlı olmuş. Buz baskısını sırf sana eziyet olsun diye annene verdim. İstersen anneni pazartesi çıkarayım, pazartesi nöbetçiyim. Bundan sonra görüşebilecek miyiz? “Şeklindedir. Bu söylemler sürecinde kendisine herhangi bir tepki göstermedim, buradan şikâyet etmeyi uygun gördüm. Annemle tıbbi anlamda ilgilenmesinde bir problem yasamadık ancak, bana karsı sarfettiği bu sözler psikolojik olarak incinmeme sebep oldu. Ülkemizin en iyi eğitimini almış insanların böyle hoyrat, yüzeysel davranması son derece üzücü. Fiziksel ve psikolojik olarak yorgun olduğum hastane sürecinde bu muameleyle karşı karsıya kaldım. Üzgünüm. Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.” Şeklinde şikâyette bulundu.

Yaşanan bu şikâyet olayının ardından bu kez Doktor Ş.E.G iddiaya göre Hastanede çalışan E.B adlı çalışana cinsel içerikli şakalar yapmaya, ardından da mesajlar atmaya başladı E.B doktor Ş.E.G tarafından cinsel tacize uğradığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Bu durumu öğrenen E.B’nin eşi ise , Doktor Ş.E.G’ile  görüştü görüşmede E:B nin eşinin kendisine saldırarak darp ettiğini öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

DOKTOR Ş.E.G; “KADININ BEYAZ KİLOTU TANGA İÇ ÇAMAŞIRI AKLIMDAN ÇIKMIYOR YARINA RANDEVUMU VERSEM”

Doktor Ş.E.G savcılık ifadesinde “Ben E.B ile yer yer geyik muhabbeti yapardım. Birgün kadın bir hastayı muayene sırasında hastanın tanga iç çamaşırının görünmesi nedeni ile aramızda geyik muhabbeti oluştu. Bende kendisine “beyaz tanga hala aklımdan çıkmıyor, temel içgüdü filmi gibi ne yapsam yarına kadına randevu mi versem” şeklinde mesaj gönderdim. Bu olayı eşine anlatmasının ardından E.B’nin eşi benimle  görüşme talep etti. Gerçekleşen görüşmede bana yumrukla saldırarak darp etti. Bu olay sonrası beni arayarak “seni Rize’de yaşatmayacağım” diye de tehdit etti. Bu nedenle kendisinden şikayetçiyim

REFAKETÇİLERİME “GÜNAYDIN PRENSES ELBİSENİZ ÇOK GÜZEL” DİYEREK SELAM VERİYORDUM

Doktor Ş.E.G aynı gün şikâyet dilekçesinde kendisini CİMER’e şikâyet eden H.Y ile ilgili savcılığa verdiği dilekçesinde “Annesini ameliyat etmiştim hasta 3 gün süresince hastanemizde kaldı. Serviste hastaları kontrol ederken refakatçilerine de “Günaydın prenses, elbiseniz çok güzel olmuş” şeklinde selam veriyordum. Bu söylemlerimden H.Y ilk başta rahatsız olmamıştı. Daha sonra annesini taburcu ettiğimde ambulans beklemesi nedeniyle sitemkâr sözlerde bulunması üzerine kendisine tepki gösterdim. Bunun üzerine refakatçilik ederken kendisine söylediğim sözleri kullanarak beni CİMER’e şikâyet etti. Daha sonra odama çiçekle geldi numarasını bıraktı, Timya vadisinde kendisiyle görüştüm benden eşimi boşamamı istedi beni cimere şikâyet ettiğini söyledi. Bu olay sonra kendisiyle ilişkimi kestim ancak bana başka telefonlardan “sapık, eşine ulaşacağım, tekrar hakkında şikâyette bulunacağım” şeklinde tehditlerde bulunuyordu. Bu yaşananlar ardından eşime mesajlar atarak rahatsız etti. Bu nedenlerden dolayı ikisinden de davacı ve şikayetçiyim”

“DOKTOR ANNEMLE İLGİLENMEZ DİYE ŞİKAYETİMİ GERİ ALDIM” DEDİ

Doktor Ş.E.G’in şikayeti sonrası Savcılığa ifade veren H.Y doktor Ş.E.G ile arasında yaşanan olayları anlattığı Savcılık ifadesinde;

H.Y ifadesinde;

……. Numaralı hattı ben kullanmaktayım. Bana okumuş olduğunuz ” bu yaptıklarını, beni bu kadar üzmenin hesabını soracağım sana hiç merak etme, sen bana bunu yapamazsın ya, beni bu kadar mutsuz edip öylece gülemezsin., sana söyledim benden uzak dur dedim. İnadına geldin üstüme pi…., simdi birazda sen üzül göstereceğim sana” seklindeki mesajı ben gönderdim. Benim bu mesajı gönderme sebebim. Rize Devlet Hastanesinde Doktor Ş.E.G ‘in hastası olan annemin yanında refakatçı olarak kalıyordum. Bu şahıs bana ” çök güzel görünüyorsun, çok tatlı olmuşsun, günaydın prenses” seklinde söze başlayarak bana taciz içerikli söylemlerde bulundu. Bu söylemleri farklı günlerde beni her gördüğünde söylemekteydi. Annemi hastaneden çıkartacağı gün telefon numaramı istedi vermedim. Bunun üzerine bana “anneni istersen hafta sonu çıkarmayayım birlikte vakit geçiririz” dedi. Bende hastaneden çıktıktan sonra hakkında cimer’e şikâyette bulundum. Annemin tedavisi devam ediyordu Doktor annemle ilgilenmez diye korkum vardı, benden şikayetimi geri çekmemi istedi bende cimer şikayetimi geri çektim.

“EVLİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM EŞİNE MESAJ ATTIM PİŞMANIM”

Doktor beni telefonla aradı buluştuk. Ben bu süreçte evli olduğunu bilmiyordum. Sonradan bu şahsin evli olduğunu ögrenince Twitter üzerinden doktorun sapık olduğuna yönelik paylaşımda bulundum. Sonrasında Ş.E.G’in eşine  mesaj attım. Ben bu şekilde eşine mesaj atmamın yanlış olduğunun farkındayım bundan dolayı pişmanım. Kendisini aradım ve mesaj attım ancak aramam ve mesajlarımda tehdit ve hakaret içerikli söylemde bulunmadım. Mesajlar bu şahsin evli olduğunu ögrenince göndermiş olduğum mesajlardır.

“DEVLET HASTANESİNDE DOKTOR Ş.E.G İLE   NÖBET ODASINDA BERABER OLDUK”

Bu süreçte Ş.E.G’in  Konya’ya Kadavra incelemesi için seminere gittiğinde N…. Otel isimli yerde beraber ayni odada kaldık. Ayrica Ş.E.G’in ‘ün hastanedeki özel odasında da birlikte olduk. Bana en başta söylemiş olduğu taciz içerikli söylemlere rızam yoktu. Bu sebeple bu şahıstan şikâyetçiyim. Benim asıl kendisinden şikâyetçi olma sebebim bu şahıs doktor sıfatını kullanarak kadın hastalarını cinsel emelleri için manipüle ediyor. Bu yüzden özel hususları da anlatmak istedim. Son olarak Doktor Ş.E.G, bana telefonunda videom olduğunu söyledi. Kendisine sinirlenince “şaka yaptım. Video yok” seklinde söyledi. Ben o an inanmıştım ancak son yaşanan olaylardan sonra video olduğu konusunda şüpheliyim.” Diyerek doktor Ş.E.G’den şikayet ve davacı oldu.

HASTANE ÇALIŞANI DOKTOR Ş.E.G HAKKINDA CİNSEL TACİZDEN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNARAK TUTUKLANMASINI İSTEDİ

Doktor Ş.E.G’nin şikayetçi olduğu ve cinsel içerikli mesajlar attığını öne süren hastane çalışanı E.B ve eşi Rize Cumhuriyet savcılığına baş vurarak doktor Ş.E.G hakkında Cinsel Taciz (TCK m.105/2-c), Şantaj (TCK m.107/2), Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma (TCK m.109/2, 109/5)  T.V.K maddelerinde belirtilen suçlardan cezalandırılması için avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulunarak doktor Ş.E.G ‘nin tutuklanmasını istedi.

AİLE DÜZENİM VE PSKOLOJİM BOZULDU

E.B VE eşi Savcılığa yaptıkları suç duyurusunda özetle şunları söyledi;

Rize Devlet Hastanesinde yaklaşık 2 yıldır çalışmakta olan Dr. Ş.E.G tarafından sistematik olarak cinsel taciz ve tehdit ediliyor, şantaja maruz kalmaktayım. Uzun süredir devam eden bu durum karşısında katlanılmayacak duruma geldim aile ve kişisel huzurum bozuldu ve psikolojik buhrana sürüklendim.

ODANIN KAPISINI KİLİTLEYEREK TACİZ ETMEK İSTEDİ

Doktor Ş.E.G son 2 yıldan beri aynı ortamda çalışmanın sağladığı kolaylık ve imkanlarla her fırsatta bana yönelik tacizlerde bulunmuştur. Sürekli olarak cinsel tacize varan sözler sarf etmiştir. Sürekli olarak bu yakın mesai anlayışından menfaat sağlamak istedi. Doktor Ş.E.G sözlü tacizlerde bulundu ancak ben korku ve panik içerisinde tepki veremedim. Bir ara Doktor Ş.E.G odanın kapısını kilitleyerek odadan çıkmamı engellemeye çalışmıştır.

“KENDİSİYLE İLİŞKİM OLDUĞU YALANI YAYARAK ŞANTAJ YAPTI”

Her ne kadar yaşanan olayın sonrasında doktordan uzak durmaya çalışsam da iş koşulları buna müsaade etmemiştir. Doktorla aynı ortamda bulunmaya ve diyalog kurmaya devam etmek zorunda kaldım. Ne zaman uzak kalmaya çalışsam doktor Ş.E.G tehdit etmeye başlıyor. Bana kendisi ile ilişkim olduğu yalanını yayacağını iddia ederek şantaj yapmaya başladı. Bazı baskı ve tehditlerine çalışanlarda şahit olmuştur. Yine böyle bir gün beni tehdit ettiğinde o esnada beni ziyarete gelen eşim benim mutsuz görünce doktor Ş.E.G ‘i ortamdan uzaklaştırarak bana “Doktor seni rahatsız mı ediyor?” diye sordu. Bende iş yerimde olay çıkmasın diye yaşananları anlatamadım.

“DOKTORUN CİNSEL TACİZ VE TEHDİTLERİ KARŞISINDA SUSMAK ZORUNDA KALDIM”

Daha zor durumda kalacağım, kimsenin bana inanmayacağı, işimden atılacağım ve evliliğinin bozulacağı korkusuyla yaşadıklarımı kimseye anlatamadım ve doktorun cinsel taciz ve tehditlerine boyun eğmek zorunda kaldım. Söz konusu şantajları belirli bir plan dahilinde gerçekleştiriyordu. Doktor delil bırakmamak için sürekli olarak sözlü tacizlerde, tehditlerde bulunuyordu. Her fırsatta bel altı ve cinsel imalar içeren şakalar yapıyordu. Bir kısmı hastalarla ilgili olan bu şaka ve söylemler insani ve mesleki etiğin ve ahlaktan uzak şakalardır. Doktorun bu cinsel taciz ve tehditlerin dayanılmaz hal alması nedeniyle psikolojimi bozdu.

“KARINA SAHİP ÇIKSAYDIN, OĞLUMUN PEŞİNİ BIRAKMAK İÇİN KAÇ PARA İSTİYORSUN?”

Tüm bunların neticesinde doktor cinsel taciz ve tehditleri ile bir ailenin yıkılmasına neden olabilecek kadar ileri gitmiştir. Doktor Ş.E.G ‘in bu yaptıklarını eşime anlattım eşim 2 kez kendisiyle karşılaştı ve tartışma yaşandı. Daha sonra doktor Ş.E.G’in  babası E.G……..3 numaralı GSM hattı ile WhatsApp uygulaması üzerinden eşimi arayarak “karına sahip çıksaydın, yaşananlarının ve oğlumun peşini bırakmak için kaç para istiyorsun?” demiştir. Bu yazışmalar ortadadır.

“DOKTOR Ş.E.G HASTALARIN İÇ ÇAMAŞIRLARIYLA İLGİLİ MESAJLAR ATTI”

Ş.E.G ‘in yaptıkları cinsel taciz ve tehditlerle sınırlı değildir. Rize Devlet Hastanesi’nde hasta yakınlarından bir kısmını hasta mahrumiyetini yok sayarak taciz ettiği iddiaları mevcuttur. Öyle ki hastalarının iç çamaşırları ve vücutları hakkında çeşitli söylemlerde bulunmaktadır. Bana attığı mesajlardan birinde KVK kapsamında kimliğini açıklayamayacağımız bir hastasının giydiği iç çamaşırlarından bahsetmektedir. Doktor mesajında “beyaz iç çamaşırını unutamıyorum” mesajları attı ve bunu savcılık ifadesinde de itiraf ederek doktor-hasta mahrumiyetini ihlal ettiği gibi hem hastasını hem de bana yönelik cinsel söylemlerde bulunarak açıkça cinsel taciz suçunu işlemiştir. Kendisinden davacı ve şikâyetçiyim, tutuklanmasını ve soruşturmanın tutuklu devam etmesini talep ediyorum.” dedi.

“DOKTOR KUZEYTEVE HABERİN SORULARINI YANITSIZ BIRAKTI”

Kueyteve haber ,halkın haber alma ve yayma hakkına koruma adına şikayete konu iddiaları doktor Ş.E.G ye sordu ancak haber yayına girdiği dakikalara kadar her hangi bir cevap vermedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.