SOL Parti’den Trabzon mitingi: Tek adam rejimine teslim olmayacağız - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SOL Parti’den Trabzon mitingi: Tek adam rejimine teslim olmayacağız

Bu haber 07 Kasım 2021 - 15:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.
SOL Parti’den Trabzon mitingi: Tek adam rejimine teslim olmayacağız

SOL Parti, bugün Trabzon’da miting düzenledi. Partinin Başkanlar Kurulu Üyesi İşleyen, “Emeğiyle geçinen bu ülkenin onurlu insanları aç, bunu değiştireceğiz! Bu sefer olacak, biz kazanacağız” dedi.

SOL Parti’nin bugün Trabzon’da düzenlenen mitingine binlerce kişi katıldı. Ortahisar Meydanı’ndaki alanda Artvin, Rize, Samsun, Giresun ve Ordu’dan yaklaşık 2 bin 500 kişi toplandı.

SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen’in konuşma yaptığı mitingde, ilk olarak sanatçı Selçuk Balcı sahne aldı.

İşleyen, konuşmasına başlarken, bugün doğum yıldönümü olan sanatçı Kazım Koyuncu’yu ve Artvin’de 2011 yılında HES’lere karşı mücadele ederken polis saldırısında vefat eden Metin Lokumcu’yu andı. İşleyen, “İnanın memlekete böyle kalmayacak, karanlıkta kalmayacak. Bu sefalete mahkûm kalmayacak. Lütfen inanın, umut edin, hayal edin” dedi.

Fındık üreticilerinin sorunlarına değinen İşleyen; “Fındık üreticileri bir kuruş kazanmış mı? Ferrero, bu İtalyan şirket fındık üreticisinin cebinden alıp kâr ediyor. Yerliyiz, milliyiz dedikleri bu! Bu memleket bu şekilde işgal altında. Karadeniz işgal altında. O yüzden emeğiyle geçinen bu ülkenin onurlu insanları aç, bunu değiştireceğiz! Omuz omuza verip kurtaracağız. Bu sefer olacak, biz kazanacağız. Bu rejim kaybedecek. Bu sefer olacak arkadaşlar. Nasıl olacak biliyor musunuz, izleyerek, bekleyerek değil, mücadele ederek olacak! O yüzden bu ülkenin deresini, tepesini seven, çayına, fındığına, çocuğunun geleceğine sahip çıkan herkese sesleniyoruz. Bu memleket hepimizin!” ifadelerini kullandı.

Muhalefetin politikasını da eleştiren İşleyen, “Bu ülke muhalefetin programıyla düze çıkamaz. Bu ülkenin her yerinde devrimciliği yükseltmeden bu ülke güneşe çıkaramaz. Devletin içinde çete olmaz, paraleli, cemaati hepsini temizleyeceğiz. Bu ülkenin kaynaklarını bunlara aktaranlardan geri alacağız. Emperyalist tekellerin elinde ne varsa, Karadeniz’in her tarafında altın arayan şirketlerin elinde bize ait ne varsa, geri alacağız. Amerikan emperyalizminin elinde ne varsa, defedeceğiz. Amerikan emperyalizmini, NATO’yu bu topraklardan biz kovacağız. Kanımız, canımız pahasına bu ülkenin gerçek bağımsızlığını biz kazanacağız. Demokrasi için mücadele edeceğiz” diye konuştu.

13 Kasım’da İzmir Bornova Meydanı’nda, 21 Kasım’da İstanbul Kartal Meydanı’nda yapılaması planlanan mitingleri hatırlatan İşleyen, “Yürüyüşümüzü birlikte yürüyerek büyüteceğiz. SOL’da kardeşlik var, SOL’da yürek var!” dedi.

İşleyen’den sonra kürsüye çıkan SOL Genç üyesi İsmet Gümüşkaya, “Bizler geleceğimiz, işimiz olmayan bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Çözüm bizde, gençlikte. Birlikte mücadele etmekte. Birlikte güçlüyüz. Bu gücümüzle bu karanlığı yeneceğiz!” diye konuştu.

‘GELECEĞİMİZ, İŞİMİZ OLMAYAN BİR ÜLKEDE YAŞAMAK İSTEMİYORUZ’

“20 yıldır tek adam rejiminin bize yaşattıklarından bıktık” diyen Gümüşkaya, konuşmasına şöyle devam etti: “Gelecek kaygılarımızdan, aldığımız niteliksiz eğitimden, bir gecede çıkardıkları KHK’lardan, rektör atamalarından bıktık. Bize KYK borçlarını, açlığı, evsizliği layık görenlerin, birilerini kayırmak, hakkımızı yemek için açtıkları vakıflardan, atamalarından bıktık. Artık yeter! Üniversitelerde kayyum atamalarıyla bileşenleri yok saydılar. Gençliği, devlet yurtlarının yetersizliğinden dolayı geçici yurtlara mahkûm ettiler. Bizler geleceğimiz, işimiz olmayan bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Bizler Devrimci Gençler olarak Mahirlerin, Denizlerin mücadelesinden asla vazgeçmeyeceğiz. AKP-MHP faşizmine boyun eğmeyeceğiz! Şimdi SOL Zamanı! Yaşasın direngen ve onurlu mücadelemiz!” (HABER MERKEZİ)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA