Yazar Aksoylu “Milletvekili Muhammed Avcı, bu önemli sayılabilecek programların hiç birine katılmadı” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Yazar Aksoylu “Milletvekili Muhammed Avcı, bu önemli sayılabilecek programların hiç birine katılmadı”

Bu haber 14 Mayıs 2021 - 11:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Yazar Aksoylu “Milletvekili Muhammed Avcı, bu önemli sayılabilecek programların hiç birine katılmadı”

RİZE VEKİLSİZ Mİ KALIYOR!

Yeni yönetim sisteminde eski ağırlığı, fonksiyonu olmasa da milletin bir meclisi, o mecliste de milleti temsil eden veya edemeyen vekillerimiz var.

Parlamentonun çatısı altında şehrim Rize kökenli 30’dan fazla milletvekili olduğunu okudum geçenlerde bir paylaşımda. Farklı farklı partilerden seçilmişler. Rize’de il olarak 3 Milletvekili ile temsil ediliyor parlamentoda.
Ancak Rizeli sohbetlerinde kendisini Rize Milletvekili olarak temsil eden tek bir Milletvekilinin olduğunda birleşir. Sadece bu dönem değil, Ak Parti’nin önceki dönemlerinde de bu duygusu geçerli. Dün Hasan Karal vardı, Karal’dan sonra da Muhammed Avcı.

Rizeli her ikisine telefonla ulaşabilir, Ankara’da veya Rize’de yüz yüze görüşebilir, talepte bulunabilir, onları meclis çalışmalarının dışında ki zamanlarında Rize’de, sahada, vatandaşın yanında görebilir/di. Diğer iki vekilden birinin adı genelde kentin futbol kulübü ile anılır, diğeri ile beraber daha çok Genel Başkanın veya Ankara’dan gelen bakanların programlarında Rize’de görünürler.

Malum son 3 haftadır Rize, İkizdere ilçesinde doğa harikası bir mevkide Cengiz İnşaata verilen taş ocağı yetkisine yereldeki vatandaşlarımızın gösterdiği tepki ile ülke ve dünya genelinde gündemde. Taş ocağı kurulacak İşkencedere mevkiine yakın köylülerin (ve köyde ki ailelerin Rize dışında yaşayan aile bireylerinin) nabızlarını düşürmek için ikinci hafta vekil Hayati Yazıcı ve Osman Aşkın Bak ilçeye geldi. Kapalı toplantı, ardından saha ziyareti. Son hafta da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’da aynı programı uyguladı. İkizdere’den sonra Çay Çarşısı ve İyidere Lojistik Limanı Projesi’nin yapılacağı alanda medyaya görüntü verdi.

Çok ilginçtir, seçildiği günden beri dur durak bilmeden sahada olan Rize’nin Milletvekili Muhammed Avcı, bu önemli sayılabilecek programların hiç birine katılmadı. Katılmadığı gibi aynı saatlerde sosyal medya hesabından farklı ilçelerden paylaşımda bulundu.

Sayın Avcı’yı fotoğraf ve videolarda göremeyince merak ettim, ortak dostlarımdan bilgi edinmeye çalıştım. Elbette sadece benim değil, Rize Pazar Havalimanı ve İyidere Lojistik Merkezi gibi büyük projelerin yatırım programına alınmasında emekleri çok olan Muhammed Avcı’nın siyasi açıdan da önemli olan bu ziyarete katılmaması her kesin aklında soru işaretleri bıraktı.

Derken, edindiğim bilgiye de uygun olarak bakan Karaismailoğlu’nun programının ikinci gününde Milletvekili Avcı, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda kalan iki yıllık görev süresinin sonunda tekrar aday olmayacağına dair açıklamada bulundu.

Nasıl Derepazarı Belediye Başkanının neden partisinden istifa ettiği çok kısa sürede açıklığa kavuşmuşsa çok sürmez kamuoyunda bu konunun da perdesi aralanır. Aralanır ama Şehir Hastanesi konusunda ki yaklaşımını popülist bulduğum için zaman zaman eleştirdiğim Sayın Muhammed Avcı’nın sahadan benche geçmesinin Rize ve Rizeli için pek de hayra alamet olmayacağını düşünürüm.

Recep Ali Aksoylu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA