Yunanistan Türkiye Sınırına 80 Km Daha Çelik Duvar Geliyor - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Yunanistan Türkiye Sınırına 80 Km Daha Çelik Duvar Geliyor

Bu haber 30 Mayıs 2022 - 7:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Yunanistan Türkiye Sınırına 80 Km Daha Çelik Duvar Geliyor

Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilim her geçen gün artarken Atina’dan dikkat çeken bir adım geldi. Yunanistan, göçmenlerin sınırdan geçişini engellemek için Türkiye sınırına 80 kilometre daha çelik duvar öreceğini açıkladı.

Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz ve hava sahası ihlalleri nedeniyle gerilim tırmanıyor. Son dönemde yükselen gerilimle birlikte Atina yönetimi harekete geçti.

Yunanistan Göç Bakanı Notis Miterakis, Dedeağaç’taki Türkiye sınırınaki çelik duvarı uzatacaklarını açıkaldı.

Skai kanalına konuşan Miterakis, halihazırda 35 kilometre olan çelik beton duvarın 80 kilometre daha uzatacaklarını duyurdu.

Miterakis, bunun özellikle göçmenlerin sınırı yürüyerek geçmesini önlemek için planladıklarını aktardı. Bu sayede, Dedağaç’taki güvenliğin de artırılmasının planlandığı belirtildi.

Açıklama, Ankara ile Atina arasındaki gerginliğin tırmanmasının ardından geldi. İki NATO üyesi ülke, Akdeniz’deki sondaj ve hava sahası ihlalleri konusunda son dönemde anlaşmazlık yaşıyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in ABD Kongresi’ndeki açıklamalarını eleştirerek “Artık benim için Miçotakis diye birisi yok” demişti.

(Aykırı Haber)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA