16. Kemalpaşa Halk Festivali halaylarla sona erdi - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

16. Kemalpaşa Halk Festivali halaylarla sona erdi

Bu haber 26 Ağustos 2021 - 17:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.
16. Kemalpaşa Halk Festivali halaylarla sona erdi

Artvin Kemalpaşa halkının dayanışması ile 2005’ten bu yana düzenlenen Kemalpaşa Halk Festivali’nin 16’ncısı 14-15 Ağustos’ta yoğun yağışa rağmen gerçekleştirildi. Doğanın talan edilmesine, çayda sömürüye, faşist baskılara karşı mücadele eden Kemalpaşalılar, “Karanlığa uzanan ellerimiz bir gün aydınlık sabahlar getirecek” diye seslendi

16. Kemalpaşa Halk Festivali sona erdi: “Karanlığa uzanan ellerimiz bir gün aydınlık sabahlar getirecek”

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle düzenlenmeyen Kemalpaşa Halk Festivali, bu yıl bölgeyi vuran sellere ve yoğun yağışlara rağmen ısrarlı çabalarla düzenlendi.

“Karanlığa uzanan ellerimiz bir gün aydınlık sabahlar getirecek” diyen Kemalpaşalıların kolektif emeğiyle bu yıl 16’ncısı düzenlenen Kemalpaşa Halk Festivali kapsamında tiyatro gösterileri, konserler ve söyleşiler düzenlendi.

Festivalin ilk günü Kemalpaşa Halkevi önünden başlayan festival yürüyüşü ve ardından meydanda sahnelenen sokak tiyatrosu ile başladı. İlk gün akşam düzenlenecek olan konserler ise yoğun yağış nedeniyle iptal edildi.

Festivalin ikinci gününde Sendika.Org yazarı Ferda Koç ve Gazete Duvar yazarı Hakkı Özdal’ın katılımıyla düzenlenen “Rejimin Krizi ve Geleceği” konulu panele yoğun ilgi gösterildi.

İkinci gün akşamında da yağışlar devam etmesine rağmen Nurevşan Kırçicek, Berkay Emre Avcı, Yusuf Aydın, Onurcan Çelik ve Ufuk Yılmaz sahne aldı. Yoğun yağışa rağmen festival alanında yüzlerce kişi şarkılara eşlik etti. Festival her yıl olduğu gibi bu yıl da horonlarla kapandı.

Festival tulumlar eşliğinde düzenlenen festival yürüyüşüyle başladı.

Kemalpaşalılar yağışa rağmen festival alanında buluştu.

Festival kapsamında Sendika.Org yazarı Ferda Koç ve Gazete Duvar yazarı Hakkı Özdal’ın katılımıyla Rejimin Krizi ve Geleceği başlıklı bir panel düzenlendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA