betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Ağrı’da kolluk kuvvetleri toplu halde oy kullanıyor

DEM Parti’nin 7 binden fazla taşıma seçmen tespit ettiği Ağrı’yı kolluk kuvvetlerin toplu halde oy kullanması tartışma yarattı. DEM Parti Ağrı İl Eşbaşkanı Umut Doğruer, bazı okullarda sadece askerlerin oy..

Ağrı’da kolluk kuvvetleri toplu halde oy kullanıyor
Son Güncelleme: Whatsapp
DEM Parti’nin 7 binden fazla taşıma seçmen tespit ettiği Ağrı’yı kolluk kuvvetlerin toplu halde oy kullanması tartışma yarattı. DEM Parti Ağrı İl Eşbaşkanı Umut Doğruer, bazı okullarda sadece askerlerin oy kullandığını belirtti.

Şenol BALI


VAN – DEM Parti’nin 7 bin 104 seçmenin taşındığı tespit ettiği Ağrı’da il dışında geldiği belirtilen kolluk kuvvetlerinin toplu halde oy kullanması tartışma yarattı. DEM Partililerin yayınladığı videolarda kolluk kuvvetlerinin gruplar halinde birçok okulda oy kullandığı görüldü.

SAKIK: HIRSIZ VAR HIRSIZ

Sabah saatlerinde Şerafettin Saraç İlköğretim Okulu’na giden DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık yaşananlara tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından bir video yayımlayan Sakık, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün onur günüdür. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun bu irade gaspına karşı durun. Buraya gelen güvenlik güçleri sizlere sesleniyorum bir toplu iğne ucu kadar Allah’a inancınız varsa, bu kutsal günde Ağrı halkının iradesini gasp etmeyin. Siz kimsiniz ya! Sizin içinize siniyor mu? Hırsız var, hırsız var. Bu kentte hırsız var. Ey Türkiye kamuoyu günlerdir size feryat ediyoruz. Ağrı’ya binlerce insan getirildi ve bu kentin iradesini gasp etmek istiyorlar. Ben ve arkadaşlarımız günlerdir feryat ediyoruz. Bu kenti kuşatmak istiyorlar. Ne yazık ki Kürt coğrafyasının tümü bir İstanbul etmedi. Herkes oraları konuştu. İktidarı ve muhalefetiyle hepiniz Kürt düşmanısınız. Ağrı halkına çağrımdır; sandıklara sahip çıkın” diye konuştu.

ARAS: BU SEÇİM TÜRKİYE’NİN VİCDANINA SIĞMAMALI

DEM Parti Ağrı Belediye Eşbaşkan adayı Hazal Aras da “Binlerce asker burada oy kullanıyor. Ağrılıların bunu kabul etmemesi lazım. Bu seçim Ağrı’nın, Türkiye’nin vicdanına sığmamalı” dedi.

DOĞRUER: BAZI OKULLARDA SADECE ASKERLER OY KULLANIYOR

Artı Gerçek’e konuşan DEM Parti Ağrı İl Eşbaşkanı Umut Doğruer de şunları söyledi:

“Dışarıdan getirilen askerler oy kullansın diye ayrı okullar tahsis edilmiş. Kimsiniz diye soruyoruz, yüzlerini saklayıp cevap vermiyorlar. Ağrılı değilsiniz diyoruz. Grup grup oy kullanıp ilden ayrılıyorlar. Selahattin Eyyübi İlkokulu, İbrahim Çeçen İlkokulu, Şeref Saraçoğlu İlkokulu gibi yerlerde sadece askerler oy kullanıyor. İnsanların yoğun olmadığı yerlerde oy kullanıyorlar.

Sabah erken saatlerinde yoğunluk fazlaydı bu nedenle. Diğer okullarda da kullananlar var. Hâlâ birçok okullarda 10’ar-20’şer gruplar var. İnsanlar tepkili. Bütün Ağrılıların vicdanına sesleniyorum. Burada yaşayamayan insanlar bu halk adına oy kullanıyor. Antalya, Yozgat’ta yaşayan insanlar bu kent için karar vermemeli. Daha önce AKP‘ye oy vermiş insanları duyarlılığa davet ediyorum. Herkes kendi vicdanına sahip çıksın.”

ORUÇ: GİTTİĞİMİZ HER OKULDA DIŞARIDAN GETİRİLEN GÜVENLİK GÖREVLİSİ VAR

İnsan Hakları Derneği (İHD) Ağrı Şubesi Başkanı Cengiz Oruç ise kent iradesinin gasp edildiğini, İHD aktivistleri olarak okullara giremediklerini söyledi. Oruç, şunları söyledi:

“Ağrı’nın iradesi gasp ediliyor. Daha önce taşınan 7 bin seçmen için itiraz etmiştik ancak şu an gittiğimiz her okulda dışardan getirilen güvenlik görevlisi var. 10 binin üzerinde insan taşınmış görünüyor. İHD aktivistleri olarak okullara alınmıyoruz. Bağımsız seçim gözlemcileri kartlarını çıkarıp öyle girebiliyoruz. Talimat olduğunu söylüyorlar, ‘Sizi okula alamayız, bizlere karar getirin’ diyorlar.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.