AKP İl başkanı Ayar bu kez ayarı kaçırdı…! - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

AKP İl başkanı Ayar bu kez ayarı kaçırdı…!

Bu haber 10 Ağustos 2023 - 1:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AKP İl başkanı Ayar bu kez ayarı kaçırdı…!

AKP DE GÜÇ KAVGASI KOLTUK KAVGASINA DÖNÜŞTÜ AYAR VE BÜYÜK’UN HEDEFİ NE?

Kuzeyteve-Özel haber

Peçe, ayarsız dedi, İl Başkanı Hikmet Ayar, bu sözle kendisinin kastedildiği düşüncesiyle yardımcısı üzerinden Peçe’ye göndermelerde bulundu. Şimdi ise daha ileri bir hamleyle Pençe’nin ihracı istendi. Peki neden?

Ayar kendisine yönelik eleştiriler karşısında sessizliğini korurken yardımcısı Ali İmran Büyük neden sahnede yer aldı? Hedefinde ne var? veya kendisine ne vaat edildi? neyle ödüllendirilecek? İşte bu yaşananların arkasındaki gerçeği Kuzeyteve haber aydınlatıyor.

“KOLLUK KUVETLERİ İLE VATANDAŞALRI MAKAMINDAN KOVAN AYARSIZ YÖNETİCİLERDEN KURTULACAĞIMIZ GÜZEL GÜNLERE”

Kamuoyuna günlerdir tartışılan ve Peçe’nin AKP’den ihracı istenmesine neden olan olaylar nasıl gelişti önce ona bir göz atalım. AKP’ye yakınlığıyla bilinen Rize Baro Başkanı Ümit Peçe sosyal medya hesabından Rize Emniyet Müdürünün tayinine ilgili geçen hafta , 14 Mayıs 2023 genel seçimlerinde AKP’yi hezimete uğratan AKP il başkanı Hikmet Ayar ve ekibinden hiç söz etmeden,  Rize emniyet müdürü Nurettin Gökduman’ın Kahramanmaraş iline görevlendirilmesi üzerine sosyal medya hesabından ; “Halktan kopuk, başarısızlıklarını başarılı bürokratlara yıkarak sorumluluktan kurtulmaya çalışan, vatandaşın derdini dinlemek yerine kolluk görevlileri ile makamından kovan, Sayın Cumhurbaşkanımızın ilimize yaptığı bin bir yatırıma rağmen kötü yönetimi ile bu güzel hizmetlerine gölge düşüren, kifayetsiz, yalancı, iftiracı, güzelim Rize’mize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yakışmayan ayarsız yöneticilerden kurtulacağımız güzel günlere…”

“AKP İÇİNDE GÜÇ MÜCADELESİ BAŞLADI”

Peçe’nin bu  paylaşımı AKP içerisinde ciddi tartışmalara neden oldu. Bu tartışmalar Kamuoyunda yerel seçimler öncesi AKP içindeki siyasetçiler arasında bir güç mücadelesi olduğunu ve bu güç mücadelesinin AKP’nin Rize’de gücünü artırmaya dönük değil tam aksine bu mücadelenin yeni bir yenilginin habercisi olacağı şeklinde değerlendirildi. Öte yandan bu tartışmalar AKP içerisinde uzunca bir süreden beri devam eden koltuk kavgasının yeniden başladığının da işaretini verirken , tartışmalar ayrıca Hikmet Ayar’ın devlet bürokrasisine yönelik sekter uygulamalarının yeniden tartışılmasına kamuoyunda ise eleştiri oklarının Ayar’a yönelmesine neden oldu.

“AYAR SUSTU BÜYÜK SAHNEDE YER ALDI”

Av. Ümit Peçe, ayarsız dedi, İl Başkanı Hikmet Ayar, bu sözlerle kendisinin kastedildiğini düşünmüş ancak buna rağmen hiçbir açıklama yapmadı sustu. Ayar’ın suskunluğu sürerken ne olduysa bir anda yerine yardımcısı Av. Ali İmran Büyük sahneye çıkarak zaman kaybetmeden Peçe’ye göndermelerde bulundu.

“KOLTUKLARI İŞGAL EDEN KİFAYETSİZ KİŞİLER”

“Osmanlının son döneminden cumhuriyete miras kalan en önemli sorunumuz koltukları işgal eden kifayetsiz kişilerin varlığıdır. Güçlünün yanında yer almayı maharet sayıp konjonktüre göre bukalemun gibi renk değiştiren, nifak tohumları yaymayla maruf bu nobran bozmalarını günümüzde STK’larda meslek örgütlerinde kısacası hayatımızın her noktasında görüyoruz. Camdan kulesinden başkasına kalesine taş atma ukalalığını cesaret sayan, yalan dolan iftirayı ilmi siyaset ahmaklığı kabul eden bu hastalıklı yapının hayatımızdan bütünüyle çıkmasını ümit ediyorum”

AKP il başkanı alim İmran Büyük’un bu açıklamaları kamuoyu ve partililerin Ayar’a yönelik ağır eleştirileri engellemeye yetmedi. Yaşananlar karşısında ciddi bir mağlubiyet yaşayan Ayar ve ekibi,  bu ağır eleştiriler karşısında kamuoyuna tatmin edici  bir açıklama yapma cesareti gösteremezken, çaresizlik içinden çıkmanın yolu olarak, kamuoyunda politik bir ilişki ağı içerisinde olmadığı bilinen Peçe’yi sorumlu gösterme kurnazlığıyla daha ileri bir hamleyle Peçe’nin AKP’den ihracının istendiğini kamuoyuna şu gerekçelerle açıkladılar:

“AK Parti Üyesi Ümit Peçe sosyal medya mecralarında 02.08.2023 tarihinde yaptığı paylaşımları nedeniyle kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak, Yönetim Kurulu kararıyla İl Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir.” Peki bu açıklamanın anlamı nedir?

Bu ihraç talebinin anlamı şu. Av. Ümit Peçe, ayarsız dedi, İl Başkanı Hikmet Ayar, bu sözlerle kendisinin kastedildiğini düşünmüş ancak buna rağmen hiçbir açıklama yapmadı sustu. Ayar’ın suskunluğu sürerken ne olduysa bir anda yerine yardımcısı Av. Ali İmran Büyük sahneye çıkarak zaman kaybetmeden Peçe’ye göndermelerde bulundu. Büyük’un bu görevi üslenmesindeki asıl neden yeni bir koltuk kapma sevdası.

İDDİA “RTEÜ DE BOŞALAN MERTOĞLU’NUN KOLTUĞUNA BÜYÜK OTURACAK”

AKP içindeki siyasetçiler arasında bir güç mücadelesi olduğunu ve bu güç mücadelesinin asıl nedeninin ise koltuk kavgası olduğu gerçeği bir kez daha ortaya çıktı. İddiaya göre Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Geliştirme Vakfı, mütevelli Heyetinde görevli olan Av. Harun Mertoğlu Rize milletvekili seçilmesinden dolayı RTEÜ vakfındaki bu görevinden ayrılmak zorunda kaldı. İddiaya göre önümüzdeki günlerde Mertoğlu’nun koltuğuna (koltuk sevdalıları diye başkalarını eleştiren) eski ortağı AKP il başkan yardımcısı Av. Ali İmran Büyük oturacak. Boşalan bu koltuğa Ali İmran Büyük’ü öneren isim ise il başkanı Hikmet Ayar. Bu öneriyi kimlerin desteklediğini yazmaya sanırız gerek yok.

SIRADAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI VE İL BAŞKANLIĞI KOLTUKLARI VAR”

Av. Ümit Peçe’nin paylaşımındaki “ayarsız” sözünü üzerine alan bu duruma çok içerleyen ancak suskunluğunu koruyan Ayar’ın yerine il başkan yardımcısı Büyük’ün sahneye çıkarak neden cevap verdiği, önümüzdeki günlerde RTEÜ geliştirme vakfı   mütevelli Heyetinde boş bulunan koltuğa Büyük’un atanmasıyla daha iyi anlamış olacağız. tabi ki gelişmeler sadece  bunlarla da sınırlı değil.

AYAR VE BÜYÜK’UN HEDEFİNDE NE VAR”

Çaykur mevsimlik işçilerinin hak arama mücadelelerinin karşısında duran , şehir içi minibüs esnafının ekmek taleplerini görmezden gelen, şoför esnafını parti örgütünden polis zoruyla dışarı attırtan , Çayeli belediye başkanlığını kaybetme korkusuyla alternatif planlar peşinde koşan Hikmet Ayar’ın bir gözü de Rize’de.

Daha şimdiden FETÖ’ davasından İstanbul 24. Ağır ceza mahkemesinde yargılandığı için ABD’ye kaçan Cemal Külünkoğlu’nun ortağı olduğu  FETÖ iltisaklı iddiasıyla suçlanan Çay TV de program yapan başkalarının haberlerini kendi haberi imiş gibi yayınladığı için hapis cezası alan emek hırsızı Orhan yazıcılar aldığı talimatlar doğrultusunda , çalışmalarıyla kamuoyunda  beğenilen  belediye başkanı olarak görüldüğü söylenen Rahmi Metin aleyhinde yayınlar yapmaya başlaması tesadüf değil.

Ayar bu planları yaparken yardımcısı boş durur mu? Rize de aldıkları mağlubiyeti unutmuş olacaklar ki parti içi güç kavgasına il başkanlığı koltuğuna kadar şimdi den uzandı bile. Ayar adına sahneye çıkmanın ödülü olarak RTEÜ de ki koltuktan sonra il başkanlığı koltuğu neden olmasın…

Şimdi kamuoyu gibi bizde ileride hangi gelişmeler yaşanacağını merakla bekleyip hep birlikte göreceğiz…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA