betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

AKP’Lİ AYAR’A RAĞMEN MÜDÜR GÖKDUMAN’I RİZE HALKI SEVGİYLE UĞURLADI

AKP’Lİ AYAR’A RAĞMEN MÜDÜR GÖKDUMAN’I RİZE HALKI SEVGİYLE UĞURLADI Kuzeytev – Rize eski emniyet müdürü Nurettin Gökduman Kahramanmaraş’a atamasının ardından düzenlenen veda yemeğinde “Emniyet teşkilatı olarak o kenti, bütün kurum..

AKP’Lİ AYAR’A RAĞMEN MÜDÜR GÖKDUMAN’I RİZE HALKI SEVGİYLE UĞURLADI
Son Güncelleme: Whatsapp

AKP’Lİ AYAR’A RAĞMEN MÜDÜR GÖKDUMAN’I RİZE HALKI SEVGİYLE UĞURLADI

Kuzeytev –

Rize eski emniyet müdürü Nurettin Gökduman Kahramanmaraş’a atamasının ardından düzenlenen veda yemeğinde “Emniyet teşkilatı olarak o kenti, bütün kurum müdürleri ile belediyelerle, kaymakamlarla, STK’larla, basınla, şehrin ileri gelenleri ile birlikte yönetmemiz, toplumun nabzına yön vermemiz gerekiyor. Biz bunu Rize’de çok şükür başardık, başardığımızı söylüyorlar.” Sözleriyle devlet bürokrasi ürerine siyasal güç kullanarak baskı yapmaya çalıştığı iddia edilen AKP Rize il başkanı Hikmet Ayar’ın nasıl bir güç sarhoşluğu içerisine düştüğünün bir mesaj olarak algılandı.

“AKP İL BAŞKANI AYAR’IN TUTUMUNA RAĞMEN GÖKDUMAN’IN GÖRKEMLİ BİR VEDA YEMEĞİ İLE UĞURLANDI”

Kahramanmaraş’a atanan emniyet müdürü Nurettin Gökduman için geçen hafta veda gecesi düzenlendi. İddiaya göre, emniyet müdürü Nurettin Gökduman üzerini baskı kurmaya çalışan ve görevden alınmasını isteyen AKP Rize il başkanı Hikmet Ayar ve ekibi Gökduman’ın veda yemeğine katılmadı. Müdür Gökduman’ın veda yemeğinin sönük geçmese için bazı bürokratları, STK temsilcilerini ve partililerini veda yemeğine katılmaması konusunda uyardığı iddia edilen Ayar’ın bu yöndeki tüm çabaları sonuçsuz kaldı. Rize’de ki Demokratik kitle örgütleri, siyasi parti temsilcileri devlet bürokrasisi ve AKP li bilinen birçok çok isim müdür Gökduman’ı görkemli bir veda yemeği ile uğurladı.

Yemeğe Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı, Belediye Başkanı Rahmi Metin, HSK üyesi İbrahim Kolcu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Baro Başkanı Ümit Peçe, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Ali Güngör, kaymakamlar, belediye başkanları, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ile Demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri, iş insanları, emniyet personeli, gaziler ve muhtar ve temsilcileri katıldı.

“PEÇENİN KONUŞMASI İLETİŞİM KANALLARINI KAPATAN AYAR’A MESAJ MI?”

Gecede bir konuşma yapan Baro Başkanı Ümit Peçe emniyet müdürünün yılmadan yorulmadan Rize için en güzelini yapmaya çalıştığını belirtti. Peçe; “Çalışmalarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz. Devletimizi, ilimizde en iyi şekilde temsil ettiniz. İnsan sevginiz, dürüstlüğünüz, alçak gönüllülüğünüz, dostluğunuz hem bizlere hem de ilimize örnek olmuştur. Sayın müdürüm geldiği günden bugüne kadar gerçekten ilimizi yöneten tüm paydaşlarla iyi ilişkiler kurarak, vatandaşla kolluk arasındaki iletişim kanallarını açtı. Kapınızın vatandaşa her daim açık olduğunu, vatandaşın derdi ile dertlendiğinizi biliyoruz. Buda sizlerin hem idarecilik tecrübesi hem de devlet adamlığınızdan kaynaklanmaktaydı. Güzel hizmetleriniz için sizlere yürekten teşekkür ediyoruz” sözleriyle müdür Gökduman ile iletişim kapılarını kapatan AKP il başkanı Hikmet Ayar’a da bir mesaj olarak yorumlandı.

‘RİZE YE ÇOK GÜZEL HİZMETLERİ OLDU”

Belediye Başkanı Rahmi Metin “Müdürümüze Rize’ye yaptığı güzel hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bizde güzel anılar bıraktı. Şimdi atandığı Kahramanmaraş’ta da çok önemli çalışmalara imza atacağına canı gönülden inanıyoruz. Müdürümüz samimiyeti ile içtenliği ile huyuyla suyuyla tam Rizeli duygularıyla donatılmış. O Maraş’a gitse de bir tarafı hep Rize’de kalacak” BAŞKAN Metin’in bu sözleri AKP il başkanı Ayar’ın Emniyet müdürü Gökduman’ın Rize’ye yeterince hizmet veremediği sözlerine bir cevap olarak algılandı.

“EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ RİZE HALKI TARAFINDAN SEVİLEN BİR İSİMDİ”

AKP Rize il başkanı Hikmet Ayar’ın il başkanlığı görevine geldiği tarihten itibaren bazı bürokratlar üzerinde siyasal baskı kurmaya çalıştığı bunlardan birinin ise il emniyet müdürü Nurettin Gökduman olduğu kamuoyu tarafından bilinen bir gerçek. Ayar iktidar olmanın verdiği güçle her fırsatta emniyet müdürü Gökduman’ın Rize de yeterince hizmet veremediğinden yakınarak görevinden uzaklaştırılması için çalışmalar yaptığını bilmeyen yok. Ayar’ın tum bu çabalarına karşın Rize Vali Vekili Gülhani Ozan’ın müdür Gökduman’ın çalışmaları konusunda yaptığı tespit ve açıklamalar Ayar’ın ne derece yanılgı içerisinde olduğunu gösterme açısından da önemliydi.

Vali vekili Gülhani Ozan Sarı “Rize gerçekten çok özel bir vilayet. Burada çalışan kamu görevlisini seviyorsa, beğeniyorsa, içselleştiriyorsa adeta kendinden biri olarak görüp onu koruyan, kollayan, seven bir memleket. Bugün burada görüyoruz ki çok kıymetli emniyet müdürümüz görev yaptığı zaman zarfında hem devlet tecrübesi ile hem zarif ve naif kişiliği ile hepimizin kalbinde ve gönlünde müstesna bir iz bıraktı. Sadece mesai arkadaşları olarak bizlerin değil çok kıymetli Rizelilerinde kalbinde güzel izler güzel anılar bıraktı” şeklinde konuşması Ayar’ın yanılgı içerisinde olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

“NE YAPTIYSAK RİZE HALKIYLA YAPTIK”

Rize halkının büyük katılım sağladı veda gecesinde konuşma yapan Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman,ın şu sözleri AKP il başkanı Hikmet Ayar’ın  kulağında umarız küpe olur.

Müdür Gökduman; “Altuğ Verdi’nin şehit olması üzerine Rize’ye geldim Emniyet teşkilatı olarak kentin, bütün kurum müdürleri ile belediyelerle, kaymakamlarla, STK’larla, basınla, şehrin ileri gelenleri ile birlikte yönetmemiz, toplumun nabzına yön vermemiz gerekiyor. Biz bunu Rize’de başardık, başardığımızı söylüyorlar. Bugünkü Rize, geldiğimiz günkü Rize değil. Kamu hizmetlerinin bir bölümü olan güvenlik de aynı gelişmeyi gösterdi. İlgili paydaşlarla istişare ederek bugünlere geldik. Rize gerçekten huzurlu bir kent. Gün geçtikçe bir önceki yıldan daha az olayın yaşandığı bir Rize var. Bu sadece polislerin ulaştığı bir sonuç değil, Rizelilerin huzura, güvene, istikrara bağlılığı var. Burada ne varsa hep beraber ortaya konulan bir sonuç.” Sözleriyle başarının ortak aklın ürünü olduğunu vurguladı AKP il başkanı Hikmet Ayar’ın sekter tutumuna karşı Rize halkıyla nasıl bütünlük içerisinde çalışmaları yürüttüğünün altını çizdi.

Veda gecesinin denildiği gibi sönük geçmediğinin fotoğrafları:

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.