AKP’NİN EKONOMİK POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ SALDIRIYA UĞRADI - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

AKP’NİN EKONOMİK POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ SALDIRIYA UĞRADI

Bu haber 06 Eylül 2021 - 13:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AKP’NİN EKONOMİK POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ SALDIRIYA UĞRADI

2 ay önce ekonomiyi eleştirdiği için ‘hakaretten’ gözaltına alınan Mehmet Ali Sancaktutan, bugün de saldırıya uğradı.

kuzeytv.org-Özel haber

Yerel medyaya verdiği demeçlerle hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren ve bu nedenle tehdit edildiğini öne süren Mehmet Ali Sancaktutan, bugün saldırıya uğradı.

Saldırı sonrası başından ve bacaklarından darbe alan Sancaktutan ambulansla yeni Rize Devlet Hastanesi aciline kaldırıldı.

an, saldırganların AK Parti tarafından örgütlendiğini öne sürdü.

‘BENİ HEDEF ALANLAR SALDIRDI’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın köylüsü Mehmet Ali Sancaktutan, Rize’de bazı yerel haber sitelerine verdiği röportajlarda hükümetin ekonomi politikalarını eleştirmişti. Verdiği demeçler sonrası gözaltına alınan Sancaktutan, savcılık soruşturması sonrası serbest bırakılmıştı. Akrabaları tarafından tehdit edildiğini iddia eden Sancaktutan, akrabaları hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.
Hastanede tedavi altına alınan Sancaktutan saldırganları AK Parti’nin örgütlediğini iddia etti.

Sancaktutan “Bana saldıranlar daha önce beni sürekli tehdit eden kişilerdir. Ben bunların hakkında suç duyurusunda bulunmuştum ve mahkemeden uzaklaştırma kararı aldırmıştım. Bana 3 kişi ‘neden küfrediyorsun’ diyerek tekme tokat emniyetin önünde saldırdı. Sosyal medyadaki açıklamalarımdan dolayı AK Partililer beni hedef almış, tehdit ediyordu. Savcılık ifademde ‘bana çocuklarıma saldırı olursa bu AK Partililerin işidir’ demiştim” diye konuştu.

‘İNSANLAR DÜŞÜNCELERİNİ SÖYLEMEYECEK Mİ?’

Sancaktutan’a yönelik saldırı sonrası hastane acil servisine giden CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, insanların düşüncelerini açıkladığı için saldırıya uğradığı bir ülkede düşünce ve ifade özgürlüğünden söz etmenin mümkün olmadığını söyledi. Deniz, “Sancaktutan eski AKP’li bir vatandaşımız. Daha önce hükümetin ekonomi politikalarını eleştirmişti ve gözaltına alınmıştı. Ardından tehdit edildiğini bizzat partimize gelerek bizlere anlatmıştı. Sürekli baskı altında olduğunu, köyünden kovulacağını ve saldırıya uğrayacağını söylüyordu. Bu ülkede insanlar bozuk ekonomiyi eleştirmeyecek mi? Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Sorumluların bir an evvel yargının önüne çıkartılmasını istiyoruz”  dedi.

Sancaaktutan’ile daha önce yapılan roportaj:

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA