ARDEŞEN’DE YANGIN SÖNDÜRMEYE GİDEN ARAÇTA “SU YOKTU” İDDİASI - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

ARDEŞEN’DE YANGIN SÖNDÜRMEYE GİDEN ARAÇTA “SU YOKTU” İDDİASI

Bu haber 26 Aralık 2021 - 15:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ARDEŞEN’DE YANGIN SÖNDÜRMEYE GİDEN ARAÇTA “SU YOKTU” İDDİASI

Ardeşen’de dün meydana gelen yangın sonrası vatandaşlar yerel medya ve belediye ye tepki gösterdi

“ARDEŞEN’DE YANGİN SÖNDÜRME REZALETİ”

Gençağa Karafazlı

Rize– Rize’nin Ardeşen ilçe merkezinde dün öğle saatlerinde Valesya restoranın çatı katında çıkan yangın ilçede büyük paniğe yol açtı.

Yangın esnasında Ardeşen belediyesine ait aracın suyu  olmadığı iddia edildi. Vatandaşlar sosyal medya hesaplarından Ardeşen belediyesine büyük tepki gösterdi

Yerel internet haber siteleri ise yaşananlarla ilgili gelişmeleri izlemesine rağmen hiçbir yorumda bulunmaması tepkilere nedene oldu.

Rize’nin Ardeşen ilçe Merkez mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Valesya restoranın çatı katında bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın büyük paniğe yol açtı. Çıkan yangına Ardeşen belediyesi itfaiye görevlilerinin müdahalesine rağmen restoranın üst katında bulunan dayanışma derneği yangında adeta kül oldu restoran ise zarar gördü.

Yangın esnasında görgü tanığı olan ve Çıkan yangını Ardeşen itfaiye görevlerine bildiren vatandaşlar yaşananları şu şekilde aktardı.

“YANGINA GİDEN İTFAİYE ARAÇLARINDA SU YOKTU”

“yangın daha yeni başlamıştı itfaiye görevlilerine haber verildi görevliler 20 dakika  sonra olay yerine gelebildiler. Bu esnada yangına müdahale etmeye çalıştılar .Müdahale esnasında   itfaiye aracından büyüyen yangına su sıkılmaya başlandı ancak kısa süre sonra suyun kesildiğini gördük ve şaşırdık. Daha sonra öğrendik ki itfaiye araçlarında su yokmuş”

Ardeşen merkez de meydana gelen bu yangın sonrası vatandaşlar sosyal medya hesaplarından da yaşananlara tepki gösterdi.

Birçok vatandaş çalışanların deneyimli olmamasına ve torpille işe insanların alındığı en önemlisi itfaiye araçlarında su olmadığına yönelik iddialarda bulunarak yaşananlara tepki gösterdiler.

“YEREL HABERCİLER GERÇEKLERİ GÖRMEK İSTEMİYOR”

Her yerde çürüme var şeklinde yorumlarda bulunan Ardeşen’li vatandaşların sosyal medya hesaplarından olayla ilgili yaptıkları yorumlar yangında neler yaşandığını gözler önüne sererken,  yangın esnasında görüntü alan bazı yerel haber sitelerinin muhabirlerinin yaşanan olumsuzlukları görmelerine rağmen yayınladıkları haberlerde bu olumsuzluklara yer vermemeleri de tepkilere neden oldu.

Kuzeytv , muhabirlerini  arayan Ardeşen li vatandaşlar yerel medyanın sorumsuzluğu konusunda serzenişte bulunarak yangının arka planında yaşananların kamuoyuna duyurulmasını ve  görevlilerin sorumlu davranmaları konusunda uyarılmasını istediler.

İşte Ardeşen’li vatandaşların sosyal medya üzerinden yangın konusunda yaşananlarla ilgili yaptığı onlarca paylaşımların  bazıları:

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA