betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Ardeşen’in AKP’li Belediye başkanı AKP’li vekillerden memnun

Rize Ardeşen’in  AKP’li Belediye Başkanı Avni Kâhya, yalnızca Ardeşen   ilçesinde  görev yapan yerel gazetecilerle düzenlediği kahvaltıda bir araya geldi. Ardeşen Belediye başkanı Avni  Kahya, gelecek yıl  yapılacak olan seçimlerle ilgili..

Ardeşen’in AKP’li Belediye başkanı AKP’li vekillerden memnun
Son Güncelleme: Whatsapp

Rize Ardeşen’in  AKP’li Belediye Başkanı Avni Kâhya, yalnızca Ardeşen   ilçesinde  görev yapan yerel gazetecilerle düzenlediği kahvaltıda bir araya geldi.

Ardeşen Belediye başkanı Avni  Kahya, gelecek yıl  yapılacak olan seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunduğu toplantıda AKP’nin mevcüt 3 milletvekilinin başarılı olduğunu yeniden seçimlerde aday gösterilmesi gerektiğini söyledi.

AKP Rize milletvekillerinin ortak fotoğraf vermekten kaçındığı, AKP tabanı dahil Rize halkının  tepki gösterdiği ve gelecek seçimlerde  mevcüt 3 milletvekilinin aday gösterilmesinin AKP ye büyük bedel ödettireceğini seslendirdiği bir süreçte AKP ‘nin Ardeşen belediye başkanı Avni Kahya 3 milletvekiline sahip çıkması çeşitli tepkilere neden oldu.

düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında , Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kâhya, mevcut Rize milletvekilleri Hayati Yazıcı, Osman Aşkın Bak ve Muhammed Avcı’nın seçimlerde yeniden Rize’den aday olarak seçilmesi gerektiğini savundu. Kâhya, bu konuda “Rize’de 3 milletvekilimiz de aktiftir. 3 milletvekilimin de devam etmesini isterim.” Dedi.

“OSMAN AŞKIN BAK ESKİ VEKİLLERDEN DAHA ETKİN BİR İSİMDİR”

Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak’ı etki bakımından önceki dönemlerde görev yapan Ardeşenli milletvekilleri ile karşılaştıran Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kâhya Bölgesel milletvekilleri arasında Osman Aşkın Bak; İmdat Sütlüoğlu ile Lütfi Çırakoğlu’nun etkisinden daha fazla olduğu hatta Nusret Bayraktar’ın etkisinden daha farklı olduğunu söyleyeceğim.” Şeklinde konuştu.

“OSMAN AŞKIN BAK CUMHURBAŞKANIMIZA EN YAKIN İSİM”

Belediye başkanı Kahya Erdoğan’a en yakın ismleirn başında gelen kişinin Osman Aşkın Bak olduğunu dile getirerek   Osman Aşkın Bak ne kadar Pazarlı ise bir o kadar da Ardeşenli’dir. Gücünü en merkezdeki liderden alıyor. Lidere en yakın olan bugüne kadar Osman Aşkın Bak gözüküyor. Bakıyorsunuz maçta Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında, uluslararası toplantıda Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında. Bu böyle olduğu zaman diğer bakanlara gittiğimizde Osman Aşkın Bak’a farklı gözle bakıyorlar. Osman Aşkın Bak’tan bir talep geldiği zaman daha pozitif bakıyorlar.”

“BAK KİBİRLİ DEĞİL PARAYLA İŞİ OLMAZ”

Kmuoyunda bir çok konuyla alakalı eleştirilen Rize spora direkt mudahaleci rölü nedeniyle sosyal medya uzerinden aleyhinde kampanyalar yürütülen bak’ın para ve kibirle işi olamdığınıda dile getiren Kahya; Osman Aşkın Bak aktif milletvekili olmasına rağmen, Cumhurbaşkanı’na en yakın ismin olmasına rağmen kibir, egosu yoktur. Bu kadar mı egosuz mu olur bir insan. Parasal işlerle işi olmaz, parasal işlere hiç bulaşmamıştır. Bir siyasetçide olmazsa olmaz bu iki özellik Osman Aşkın Bak da var. Mütevazi bir insandır.” dedi

“REİS KARAR VERİR; AMA OSMAN AŞKIN BAK TEKRAR ADAY OLMALI”

Diğer ilçelerin Bak’a karşı çıkmayacağını ifade eden Kahya; “Bizimbu bölgeden Osman Aşkın Bak’ın olması şöyle bir faydası olur. Fındıklı Osman Aşkın Bak’a karşı çıkmaz. Fındıklı ile diyalogları iyi. Osman Aşkın Bak çıkarsa Ardeşen’den aday adayı olmak isteyenler “Osman Aşkın Bak Aday Oldu, Biz Niye Olmadık” diyemezler. Pazar, Çamlıhemşin, Hemşin bir şey diyemez. Ama aday olur mu, Reis karar verir. Olursa hoşuma gider; çünkü şuana kadar çalıştım, memnunum. İnşallah devam eder.” 

Toplantının sonunda kendisine konuyla ilgili yöneltilen bazı sorulara  Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kâhya  ,Ardeşen’e en çok emek veren kişilerden birinin kendinsin olduğunu öne sürdü.

Avni Kahya’nın bu açıklamaları hem kamuoyunda he de parti içerisinde çeşitli tartışmalara ve tepkilere neden olduğu öğrenildi.

 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.