Artvin’ li kadınlardan depremzedelere destek - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Artvin’ li kadınlardan depremzedelere destek

Bu haber 19 Şubat 2023 - 11:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Artvin’ li kadınlardan depremzedelere destek

ARTVİN KADIN DAYANIŞMA PLATFORMU DEPREM BÖLGESİNDEKİ KADINLAR İÇİN HİJYEN PAKETLERİ HAZIRLADI
UĞUR İSTANBULLU

Deprem bölgesinde bulunan kadınların hijyen malzemelerine olan ihtiyaçlarının karşılanması için Artvin Kadın Dayanışma Platformu harekete geçti. Artvin Eğitimsen Şube sekreteri Alev Hanoğlu Erdem, “Son zamanlarda bölgede kadın hijyen malzemeleri konusunda eksikler olduğu iletildi. Bizde Artvin Kadın Dayanışma Platformu olarak oradaki arkadaşlarımız için hijyen paketleri hazırlamak istedik. Özellikle Artvin’deki kadın arkadaşlarımız ve Artvin esnafı bize çok büyük destek verdi” dedi.

Artvin Kadın Dayanışma Platformu gönüllüleri deprem bölgesindeki kadınlara gönderilmek üzere hijyen paketleri hazırladı. Hazırlanan her bir paketin içerisine kadınların bir aylık ihtiyaçlarını giderebilecekleri hijyen malzemeleri konuldu.

Artvin Eğitimsen Şube sekreteri Alev Hanoğlu Erdem, hazırladıkları hijyen paketleriyle şunları söyledi:

“Deprem haberini aldıktan sonra tüm Türkiye gibi bizde neler yapabiliriz diye düşündük ve her hafta oraya gönderilen bir araca bir şekilde bir katkı sağlamaya çalıştık. Ama son zamanlarda bölgede kadın hijyen malzemeleri konusunda eksikler olduğu iletildi. Biz de Artvin Kadın Dayanışma Platformu olarak oradaki arkadaşlarımız için hijyen paketleri hazırlamak istedik. Çuvallar yaptık, her bir paketin içerisinde kadın arkadaşlarımızın ihtiyaçlarını giderebilecekleri hijyen malzemeleri çorap ve benzeri malzemeler var. Dört gün içerisinde organize olmamıza rağmen özellikle Artvin’deki kadın arkadaşlarımız ve Artvin esnafı bize çok büyük destek verdi ve bu dört günde hızlı bir şekilde hazırlık aşamasına girdik. Bir aksilik olmazsa perşembe günü Artvin Barosu’yla birlikte bölgeye ulaştırmayı düşünüyoruz.”

PAKETLERİN ÜZERİNE “BU YARALARI HEPİMİZ BİRLİKTE SARACAĞIZ” YAZILDI

Artvin Kadın Dayanışma Platformu gönüllüsü Nurcan Ay Katırcı ise şöyle konuştu:

“Bir kadın arkadaşımızın ve bir kız kardeşimizin eline geçecek olan paketlerin üzerlerine ‘bu yaraları hepimiz birlikte saracağız’ yazdık. Yani deprem bölgesindeki arkadaşlarla irtibat halindeyiz. Tanıdığımız, hiç tanımadığımız öğrencilerimiz ve bir sürü insanımız var orda. Paketlerin en doğru şekilde gideceğini düşünüyoruz ve buradan ilk elden gidecek. Doğrusu baronun aracıyla gideceği için içimiz rahat. Dört gün içerisinde hızlı bir organizasyon oldu. Bugün burada 50’ye yakın kadın arkadaşımızla birlikte el ele paketleri hazırladık. Umuyoruz ki oradaki kız kardeşlerimize eline geçecek ve yaralarına bir nebzede olsun ilaç olmuş olacak.

“DAYANIŞMA İLE HER BİR SORUNUN ÜSTESİNDEN GELECEĞİMİZE İNANCIMIZ SONSUZ”

Bu yardımlar bir seferlik olmayacak çünkü yara çok büyük ve alan çok büyük insanlar çok çaresiz ve o anlamda bu organizasyonların sürekli olacağını düşünüyoruz zaten. İleride tüm STK’larla beraber deprem bölgesine yapacağımız her türlü yardımları yine böyle hızlı bir şekilde hazırlık yapacağımıza inanıyorum çünkü bunu gördük ve deneyimledik bugün. Dayanışma ile her türlü sorunun üstesinden geleceğimize inanıyorum bundan sonra da. Zaten az önce bunu konuştuk bu bir seferlik değil kalan paketlerimiz oldu ve onları saklayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız”.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA