Bayrak’tan Alim’e “Üreticiye ağız tadıyla çay içecek hal bırakmadınız” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Bayrak’tan Alim’e “Üreticiye ağız tadıyla çay içecek hal bırakmadınız”

Bu haber 15 Aralık 2021 - 22:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Bayrak’tan Alim’e “Üreticiye ağız tadıyla çay içecek hal bırakmadınız”

Babalar günü, sevgililer günü anlar günü derken, Çay işletmeleri genel müdürü Yusuf Ziya Alim geçtiğimiz günlerde  ” Dünya çay günü ” adı altında bir gün olduğunu ifade ederek bu günle alakalı bir açıklama yapmıştı.
Alim ,açıklamasında soğuk çay ürettiğini unutmuş olacak ki çayın yalnızca sıcak olarak içildiğini ve çayın sevgisinden dostluğundan vs bahsetmiş .
Çaykur genel müdürün çay günü kutlamasını yakinen takip eden Memleket Partisi Rize il başkanı Muhittin Bayrak  Genel müdür Alim’den inciler diye bir yazı kaleme alarak özel facebook sayfasından okurlarıyla paylaştı.
Bayrak ,yazısında çay işletmeleri genel müdürü Yusuf Ziya Alim’e çay üreticisini özel sektöre peşkeş çeken birinin çayın dostluk ve samimiyet olduğunu söyleme hakkı olmadığını belirterek şunları söyledi..
Alim den inciler”
Alim’in değerli bilgileri gün yüzüne çıkardığını dile getiren Bayrak “Türkiye’de sadece bir sıcak içecek olmanın ötesinde bir kültür olan çayın günün her saatinde tüketildiğini kaydeden Alim, “Ülkemizde çay demek aynı zamanda sevgi, dostluk, samimi sohbetlerin simgesi demektir. Dünyada kişi başı en çok ülkemizde tüketilen çay bir dosttur, samimiyettir” diyor”
Vay be çay Sevgi’ymiş, dostluk muş, samimi sohbetlerin simgesiymiş, çay dost muş, samimiyetmiş !  vay be hiç güneş yüzü görmemiş kimseler tarafından bugüne kadar fark edilememiş çay ile insan arasındaki ilişkiyi gözler önüne seren değerli bilgiler bunlar”
“Çay soğukta içiliyor”
Çayın ağız tadıyla içilecek tat bırakmadıklarını ifade eden Bayrak ; “Sn. Alim hatırlatmak isterim ki çay sadece sıcak bir içecek değil soğukta içiliyor “didi“yi öve öve anlattığınız günleri  unuttunuz mu ?
Sn. Alim çay öncelikle sevgi, dostluk, sohbet simgeden daha önemlisi alın teridir ,emektir başta Rizeli hemşerilerimin olmak üzere bölgede 210 bin insanın tek geçim kaynağıdır.
“Üreticiye ağız tadıyla çay içecek hal bırakmadınız”
Sn. genel müdür siz gerek kaçak çay, gerek özel sektöre yarı fiyatına kuru çay, gerek üreticinin alın terini özel sektöre peşkeş çektirerek çayda ne dostluk ne samimiyet nede hemşerilerime ağız tadıyla çay içecek bir hal bırakmadınız. sn. genel müdür sizin de dünya çay gününüz kutlu olsun” şeklinde Alim’in çay alim politikasını ve dünya çay günü kutlamasını eleştirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA