Bitlis Emek Demokrasi Platformu, gazeteci Sinan Aygül’e yönelik saldırıyı protesto etti - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Bitlis Emek Demokrasi Platformu, gazeteci Sinan Aygül’e yönelik saldırıyı protesto etti

Bu haber 19 Haziran 2023 - 16:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Bitlis Emek Demokrasi Platformu, gazeteci Sinan Aygül’e yönelik saldırıyı protesto etti

Bitlis Emek Demokrasi Platformu, Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül’e yönelik saldırıyı, düzenlediği basın açıklamasıyla protesto etti.

Yaşam AVM önünde gerçekleşen ve çok sayıda kişinin katıldığı açıklamada konuşan Tüm Bel-Sen Bitlis Temsilcisi Özgür Akbay, organize bir saldırı yaşandığını vurguladı.

Akbay, “Aldığı darbelerin etkisiyle yere düşen Sinan Aygül’ün yardımına koşan onurlu Tatvan halkına karşı silah çeken polis memuru, tepki gösterenleri tehdit ederek kamu gücünü kötüye kullanıp olayın planlı organize bir saldırı olduğunu net bir şekilde ortaya koymuştur” dedi.

Akbay, Sinan Aygül’e Tatvan Belediyesi taşınmazlarının satışına dair yaptığı haberler sonrasında saldırılmasının doğrudan basın emekçilerinin hedef alındığını gösterdiğini dile getirdi.

“ASLA BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

“Basın yayın emekçilerine, halkın haber alma hakkına yapılan bu saldırıyı asla kabul etmeyeceğiz” diyen Akbay, “Bu saldırı sadece Sinan Aygül’ün şahsına, basın emekçilerine değil aynı zamanda Tüm Tatvan halkına yapılmış bir saldırı girişimidir. Tatvan Belediyesi çalışanının sokak ortasında tetikçilik faaliyeti yürütmesi kentte ciddi öfke ve tepkilere neden olmuştur. Duyarlılığı ve onurlu duruşuyla bilinen Tatvan halkının karşısında duracak hiçbir güç yoktur, olamaz. Asla boyun eğmeyeceğiz” diye konuştu.

“BELEDİYE BAŞKANI DERHAL İSTİFA ETMELİ”

AKP’li Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin derhal istifa etmesi gerektiğini ifade eden Akbay, şunları kaydetti:

“Belediye Başkanı’nın saldırı sonrası yaptığı açıklamada ‘İsmi geçen şahıslar’ diye ifade ettiği saldırganlar, işe aldırdığı yakın akrabaları ve sürekli beraber gezdiği resmi korumasıdır. Söz konusu paylaşımların birbirini yalanlar nitelikte olması ayrıca manidardır. Belediye Başkanı’nın halk nezdinde meşrutiyeti kalmadığı gibi Tatvan’da toplumsal barışa zarar verdiği ortadadır. Bu saatten sonra Mehmet Emin Geylani’yi meşru Belediye Başkanı olarak tanımıyoruz. Mehmet Emin Geylani, Belediye Başkanlığı görevinden el çektirilmeli, hakkında yargı süreci başlatılmalıdır. Yine soruşturmanın tarafsız ve adil bir şekilde yürütülmesi beklentimizi buradan ifade ediyoruz.” (MA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA