Bu video Vali Ceber’e bir tuzak mı? - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Bu video Vali Ceber’e bir tuzak mı?

Bu haber 26 Ağustos 2021 - 14:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Bu video Vali Ceber’e bir tuzak mı?

Bu video Vali Ceber’e bir tuzak mı?

Birileri Rize Valisini olumsuz imajla gündemde mi tutmak istiyor?

Gençağa Karafazlı –

Günlerdir sosyal medyada yer bulmuş Rize Valiliğinin aracı vali kemal Çeber üzerinden günlerce konuşulmuştu.

Şimdi ise valilikçe hazırlandığı belirtilen AŞI ya çağrı videosu tartışma yarattı.

Bilindiği gibi Devletin birçok kurum amirine verdiği pahalı arabalardan bir tanesi de Rize valiliği emrine verilmişti.

Oldukça pahalı bu ve benzeri araçlar birçok kurumda bulunuyor olmasına rağmen Rize valiliğine verilen bu araç nasıl olduysa muhalif diye kendisini adlandıran bazı ulusal haber kanallarında genişçe yer bulmuş günlerce konuşulmuştu.

Aradan bir yıldan fazla bir zaman geçmesine rağmen geçen ay valiliğin emrindeki bu araç yeni alınmış gibi yeniden servise konulmuştu.

Kuzeytv ve rizenabız haber olarak her iki süreçte de bu haberi yayınlamayı gerek görmedi habere yer vermedi.

Aradan bunca zaman geçmesinin ardından tartışma konusu olan Rize valiliği daha doğrusu Rize valisi Kemal Çeber bu kez vatandaşların AŞI yaptırmaları ile ilgili hazırlanan bir video ile gündemde tartışma konusu oldu.

Tartışmayı alevlendiren ise oldukça amatörce hazırlanmış, sesi, görselliği, anlatım zaafiyeti içeren videoyu valilik hazırlamış ancak çok ilginç, Video içerisinde FETÖ ile irtibatlı olduğu iddiaları ile suçlananlar var Rize Valisi Kemal Çeber yok.

Videoyu izleyenler ilk olarak vali yerine RTEÜ rektörü Hüseyin Karaman’ı görünce şaşkınlığa uğruyorlar.

Neden şaşkınlığa uğruyorlar derseniz anlatalım;

“RTEÜ ‘nun Rektörü olduğu günden beri uygulamaları ile bir çok akademisyen tarafından şikayet edilen , bir çok öğrenciye  yönelik  cinsel taciz, mobbing uygulamaları karşısında sessiz kalan , şikayetçi olan öğrenciler üzerine baskı kurarak şikayetten vaz geçirten ,tacizci öğretim elemanlarını ödüllendiren FETÖ ile iltisaklı olduğu FETÖ nun okullarını gezdiği ve FETÖ nun kitap evine yazdığı kitabının baskısını yaptırtan Hüseyin Karaman’ın kamuoyu karşısında hiçbir inandırıcılığının kalmamasına rağmen insan ve toplum sağlığını yakinen ilgilendiren bu derece hayati önem arz eden  AŞI konusunda Devletin en ciddi kurumlarından biri olan valilik kurumu tarafından hazırlanan bir video da yer alması oldukça düşündürücü.

Neden kim istedi Karaman’ın video da yer almasını?”

Ayrıca, videoda yer alan kâğıtta yazılanları bile okumaktan zorlanan bazı kişilerin kim veya kimler tarafından, hangi kriterlere göre seçildiği de tam anlamıyla muamma bir durum oluştururken,  on binlerce çay üreticisinin alın terini sömürdüğü için çay üreticileri tarafından protesto edilen  ve Sedat Peker’in açıklamalarında Ankara’da ki o meşhur kulelerle ilgili yolsuzluk iddialarında adı geçen yaşamının her alanında kar hırsıyla sömürgeciliğe devam edenlerin videoda yer alması çok ama çok düşündürücü.

Esnaf odaları başkanının videoda yer alması anlamlı görülürken yaşamında hep birilerine yaranmak bir yerlere gelmek 3 veya beş kuruş para kazanmak için çalmadık kapı bırakmayanla, aşılarını yaptırtıp yaptırtmadıkları bilinmeyen bazı kişilerin videoda yer alması kararını kimlerin verdiği de tartışma konusu.

Rize valiliği tarafından hazırlandığı öğrenilen ve AŞI yaptırtmanın ne derece önemli olduğu anlatılmak istenilen ancak bir türlü anlatılamayan videonun içerisinde bir tek sağlıkçı yok, daha da önemlisi anlatımlarda toplum bireylerini ikna edecek güven verici bilimsel hiçbir değerlendirme yok.

Bütün bu yaşananları değerlendirdiğimizde böylesine vasat bilimsellikten uzak toplum tarafından tepki çeken bu videoyu izleyenler “birileri Rize Valisi Kemal Ceber’e tuzak mı kuruyor?” sorusunu sormadan edemiyor çünkü, geçmişte yaşanmış bir araba olayını bugün yaşanmış gibi yeniden gündeme getirenlerin bu ve benzeri tezgâh işleri sürdürecekleri anlaşılıyor.

Umarız bu hazırlanan vasat videonun valiye yönelik yeni bir tezgâhın aşısı olmaz.

Umarız bu video Vali Ceber’i yeniden eleştiri odağı yapmanın, kirli bir planın parçası değildir.!
Sonuçta, Rize’nin düzgün imajla ülke gündeminde yer alması hepimiz için önemli. Birilerinin şu veya bu nedenle bazı konuları sabote etmesinin önüne geçilmeli..

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA