Çakıcı’dan Erdoğan ve Bahçeli’ye ‘babalar’ günü kutlaması - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Çakıcı’dan Erdoğan ve Bahçeli’ye ‘babalar’ günü kutlaması

Bu haber 18 Haziran 2023 - 14:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Çakıcı’dan Erdoğan ve Bahçeli’ye ‘babalar’ günü kutlaması

Alattin Çakıcı, babalar gününde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli’yi kutladı.

Artı Gerçek – Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, babalar gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için mesaj yayınladı.

Çakıcı, twitter hesabından, “Sayın devlet başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, Ülkücülerin babası olan sayın genel başkanım Devlet BAHÇELİ’nin ve aziz milletimizin babalar gününü kutlarım. Rabbimin rahmeti ve bereketi aziz milletimizin üzerine olsun” mesajı paylaştı.

NE OLMUŞTU?

Alaattin Çakıcı, 17 Ağustos 1998’de Türk ve Avusturya polisiyle birlikte düzenlenen operasyonla, modacı Canan Yaka ile sanatçı Selçuk Ural’ın kızı Aslı Ural’la birlikte Fransa’nın Nice kentinde yakalandı. Çakıcı’nın üzerinden Nedim Caner adına düzenlenmiş kırmızı pasaport ve 17 bin dolar çıktı.

Çakıcı’ya Gazeteci Hıncal Uluç’u yaralamaya azmettirmek davasında 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

15 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan Karagümrük Spor Kulübü Lokali’ne yönelik 26 Mart 2000 tarihinde düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili davada, “çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek” suçundan 3 yıl 4 ay, müessir fiile azmettirmekten de 14 yıl 9 ay cezaya çarptırıldı. Yargıtay çete suçundan verilen cezayı onarken, müessir fiile azmettirme cezasında usul eksikliği buldu.

Borsacı Adil Öngen’in arabasının kurşunlanmasıyla ilgili olarak 10 yıl 10 ay cezaya çarptırıldı.

UĞUR KILIÇ CİNAYETİ

Uludağ’da, 1995 yılında eski eşi Nuriye Uğur Kılıç’ın öldürülmesi olayında azmettirici olduğu iddiasıyla yargılandı ve 2006 yılında Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından önce ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Kılıç’ın Çakıcı’ya söylediği “Öcalan senden daha şerefli” sözü nedeni ile tahrik indirimi yaptı ve neticede Çakıcı’ya 19 yıl 2 ay hapis cezası verdi. Uğur Kılıç, yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Dündar Kılıç’ın kızıydı.

‘MİT’E ÇALIŞTIM, PİYON GİBİ KULLANILDIM’ DEMİŞTİ

Borsacı Adil Öngen’in kurşunlanmasıyla ilgili davaya katılan Çakıcı, yurtdışında Millî İstihbarat Teşkilatı adına çalıştığını ve hep devleti koruduğunu ama “piyon gibi” kullanıldığını öne sürdü. Çakıcı, en demokratik ve gelişmiş ülkelerde bile derin devletin var olduğunu ve olması gerektiğini savunurken “Ama bizdekilerin cılkı çıkmış” diye ifade etti.

Millî İstihbarat Teşkilatı’nın eski Yurtdışı İstihbarat Başkanı Nuri Gündeş, NTV’de derin devlet konusunun tartışıldığı canlı yayında Alaattin Çakıcı’dan söz ederken, “Dinliyorsa yanaklarından öperim; eğer devlete bir hizmeti varsa…” diye konuştu

BAHÇELİ’NİN GİRİŞİMİYLE TAHLİYE EDİLDİ

Alaattin Çakıcı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin girişimiyle çıkarılan infaz indirimi paketi kapsamında 16 Nisan 2020’de tahliye edilmişti.

Çakıcı, tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevinde cezaevi müdürünü, “Yumruğumuzla adam öldürürüz” diyerek tehdit etmiş; eliyle yaptığı ‘tetik’ işareti yaparak adamlarına ‘cezaevi müdürünü öldürün talimatı’ verdiği kamera kayıtlarına yansımıştı. Çakıcı’nın yargılandığı bu davada iki ay önce mütalaa veren savcı, yöneltilen 2 suça ilişkin beraat, bir suça ilişkin ise düşme talep etmişti. (HABER MERKEZİ)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş