ÇAY ÜRETİCİLERİ RİZE VEKİLLERİNİ SORDU ! - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

ÇAY ÜRETİCİLERİ RİZE VEKİLLERİNİ SORDU !

Bu haber 20 Ağustos 2021 - 17:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ÇAY ÜRETİCİLERİ RİZE VEKİLLERİNİ SORDU !

Hükümetin ÇAYKUR’da uyguladığı yaş çay alım politikalarına  yönelik üreticilerin tepkileri devam ediyor.

kuzeytv.org

20121 yılı yaş çay kampanyasının bitmesine kısa bir süre kala çay üreticileri ÇAYKUR’un kota ve kontenjan uygulaması nedeniyle özel çay firmalarına düşük  fiyata çay satmalarından dolayı Rizeli vekillere tepki gösterdi.

Ziraat odalarını da sorumlu tutan Yakup Avhan adlı vatandaş “Rize, den saçtığımız sayın vekillerin nerede olduğunu bilen var mi niye hiç sesleri çıkmıyor herkes imama uymuş ziraat odaları da buna dahil” 

İnsanda Allah korkusu olur diyen Kamil Öztürk , AKP’ni Rize milletvekilleri Muhammet Avcı ,Hayati Yazıcı ve Osman Aşkın Bak’ın fotoğraflarını paylaşarak ;

“Yaş çay hırsızların elinde.  Rize’de kapı kapı gezip oy isteyen vekiller nerede? 3870 TL olan çayı 2850 TL alan özel çay firmaları ve buna göz yumanlar vicdan yoksunu işbirlikçiler insanda Allah korkusu olur”

Bir vatandaşın AKP genel başkanı cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la  ilgili sosyal medyadaki sözlerine atıfta bulunan Orhan Yıldız “Reisimiz çok yaşa diyor seçmen ne diyeceksin? Ne demiş bayan sosyal medyada ‘g.ö. Kılı olayım’ gerisini sen düşün!

ÇAYKUR eski genel müdür yardımcılarından Osman Keser sosyal medya hesabından yaşananları eleştiren bir vatandaşa verdiği cevapta ise “Çayın sahibi yok Ahmet kardeşim. Üreticilerimizde sahiplik etmiyor. 10.milyar tl. Girmediği zaman bakalım bu toplum ne yapacak?

Reisin Rize’ye geldiği güne dikkat çeken bir başka vatandaş Sihat Sarı “Tarım kredi kooperatifi çay fabrikası açmış oda 3100 TL’den alıyor Reisin geldiği gün kontenjan 15 kg’a düşüyor Yapacak bir şey yok.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA