Cengiz Holding’e Cumhur başkanından bir destek daha - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Cengiz Holding’e Cumhur başkanından bir destek daha

Bu haber 03 Eylül 2021 - 12:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Cengiz Holding’e Cumhur başkanından bir destek daha

Cengiz Holding’e Cumhurbaşkanı kararıyla destek

Cengiz Holding’e bağlı Eti Bakır şirketine, 1,6 milyar TL yatırım bedeli ile alınan proje kapsamında destek verilmesine ilişkin karar yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Cengiz Holding’e bağlı Eti Bakır şirketi tarafından Samsun’da kurulacak katot bakır ve kimyasal gübre üretim tesisine gümrük vergisi ve KDV muafiyeti başta olmak üzere birçok destek verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, 1,6 milyar TL değerindeki başlangıç tarihi 1 Mart olarak belirtilen katot bakır ve kimyasal gübre üretim tesisinin tevsi ve ürün çeşitlendirme yatırımına, proje bazlı devlet desteği sağlanacak. Sabit yatırım tutarı 1.6 milyar TL olarak belirlenen projenin 4 yılda tamamlanması ve 300 ilave, 20 de nitelikli personel istihdamı yaratması öngörülüyor.

ÇOK SAYIDA BÜYÜK DESTEK

Alınan karara göre tevsi ve ürün çeşitlendirme yatırım süresi sonunda, işletmenin yıllık 15 bin ton katot bakır, 250 bin ton da DAP gübresi ek üretim kapasitesine ulaşması planlanıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA