CHP ‘Lİ OCAKLI RİZE-ARTVİN HAVALİMANINDA YAŞANANLARI BAKAN URALOĞLU’NA SORDU - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

CHP ‘Lİ OCAKLI RİZE-ARTVİN HAVALİMANINDA YAŞANANLARI BAKAN URALOĞLU’NA SORDU

Bu haber 07 Temmuz 2023 - 17:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.
CHP ‘Lİ OCAKLI RİZE-ARTVİN HAVALİMANINDA YAŞANANLARI  BAKAN URALOĞLU’NA SORDU

14 Mayıs 2022’de hizmete giren, açıldığı günden beri İstanbul ve Ankara dışından sefer düzenlenmeyen 3 milyon yolcu kapasiteli Rize-Artvin Havalimanı TBMM gündeminde.

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, Rize kamuoyunda yolcuların çevre illere yönelmelerini sağlamak için kasıtlı olarak ek seferler konulmadığı şeklindeki iddialara Ulaştırma Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nun açıklama getirmesini istedi. 

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nun cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde; yıllık 3 milyon yolcu kapasitesine sahip olduğu belirtilen Rize-Artvin Havalimanının bir yılda 1 milyon civarında yolcuya hizmet verdiğini, bunun da Rize kamuoyunda havalimanının verimli olarak işletilemediği şeklinde yorumlandığını hatırlattı.

Birçok yolcunun uçuş için bilet bulamadığından çevre illerdeki diğer havalimanlarına yönelmek zorunda kaldığını belirten Ocaklı, uçuşlar tam kapasite ile yapıldığı halde ek seferler konulmamasının Rize-Artvin havalimanını tercih eden yolcuların mağduriyetine neden olduğunu ifade etti. Ankara ve İstanbul dışından hiçbir ile direk uçuş başlatılmamasının Rize ve Artvin yolcularının şikayetine konu olduğunu kaydeden Ocaklı, yurt içi-yurt dışı sefer çeşitliliğinin ve sayısının artırılmasını isteyerek, Ulaştırma Bakanı Uraloğlu’ndan şu sorularına cevap istedi:

  1. 5 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla Rize-Artvin Havalimanını kullanan yolcu sayısı kaçtır?
  2. Rize-Artvin Havalimanına İstanbul ve Ankara dışındaki havalimanlarından niçin sefer düzenlenmemektedir?
  3. Medyada yer alan; yolcuların çevre illerdeki havalimanlarına yönelmelerini sağlamak için Rize-Artvin Havalimanına sefer sayılarının kasten artırılmadığına ilişkin haberler doğru mudur? Özellikle yurt içi ve yurt dışından turist akının olduğu Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında, uçuşlar tam kapasite ile yapıldığı halde sefer sayıları niçin artırılmamaktadır?
  4. İddia edildiği gibi Rize-Artvin Havalimanının kapasitesi tam olarak kullanılmamakta mıdır?
  5. 2 Temmuz 2023 tarihinde Umman’dan yapılmış olan Rize-Artvin Havalimanına uluslararası uçuş sayıları artırılacak mıdır? Bu konudaki çalışmalarınız nelerdir?
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA