CHP Rize il başkanı çay üreticilerinin aklıyla dalga geçiyor… - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek
Gençağa Karafazlı

CHP Rize il başkanı çay üreticilerinin aklıyla dalga geçiyor…

Bu haber 10 Ocak 2021 - 15:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.
CHP Rize il başkanı çay üreticilerinin aklıyla dalga geçiyor…

CHP Rize il başkanı çay üreticilerinin aklıyla dalga geçiyor…
Yüzlerce çay üreticisi her yıl yaş çay kampanayasın döneminde ÇAYKUR’un alım politikalarındaki belirsizliği yüzünden özel sektör kapılarına mağdur oldu.
Sayıştay ÇAYKUR’un 20 ton çayı küfletti ve imha etti 3 ay sonra ise tonlarca çayın küfleneceğini, ÇAYKUR’un Bankalara olan faizli borçlarını ödeyemediğini raporlarla açıkladı..
ÇAYKUR’un eski vekil genel müdürü Yusuf Ziya Alim 3 yıldır ÇAYKUR’un zarar ettiğini kamuoyunu duyurdu.
ÇAYKUR’u her yıl zarar ettirdiği için sorgulanması hesap vermesi istenmesi gerekirken asıl müdür olarak atanmasına destek veren CHP il başkanının dan Rize de ana muhalefet partisi olarak görev beklemek mümkün değildir.
CHP il başkanı Saltuk deniz, asaleten atanan yusuf ziya Alim’in atanmasını kendileri sağlamış gibi “biz yıllardır vekil değil asıl müdür atayın dedik. Bu atama gerçekleşmiştir. Biz Âlim’in kardeşinin AKP il başkanı olmasına bakmayız. Siyasi kimliğine de bakmayız o bizim sorunumuz değildir o AKP nin sorunudur etik mı değil mi o karar versin” diye açıklama yaptı.
Saltuk Deniz’in bu açıklaması AKP ortağı bir partinin açıklamasından başka bir şey olamaz sorularını akla getirmedi değil..
Gerçi biliyoruz ki CHP ile AKP ortak değil.
Ortak olanlar ise belli ..
“Erdoğan bizim dediğimiz gibi artık ülkeyi yönetiyor” diyen MHP ve Perinçek”
Bu kabul edilemez siyaset ahlakıyla da bağdaşmayan, 210 bin çay üreticisini aklıyla adeta alay eden CHP il başkanı Saltuk Deniz, bakın ne yapmış..
Bugün Türkiye’nin birçok yerinde AKP adayı olan ve Boğaziçi üniversitesi rektörlüğüne atanan Melih Bulu ‘yu protesto eden öğrencilerin eylemlerine destek veriyor.
Bu eylemelere CHP de destek veriyor. Hakkını yememek lazım AKP li olduğu için rektör atanan isme CHP il başkanı Saltuk Deniz’de karşı..
Boğaziçi Üniversitesine AKP li isimin atanmasına şiddetle karşı çıkan CHP il başkanı Saltuk Deniz, başta Rize ve Karadeniz de 1,5 milyon insanın direkt ve dolaylı geçim kaynağı olan çay ve onun güvencesi olan çaykur gibi önemli bir kurumun başına,
AKP ile daha çok iç içe olan ve kardeşi bile AKP il başkanı olan bir ismin atmasına karşı çıkmayarak ikiyüzlü teslimiyetçi bir politika izleyerek,
emekten yana bir anlayış taşımadığını bir kez daha ortaya koydu..
Bitmedi..
CHP il başkanı şunları da mı inkâr edecek:
“kamu iktisadi teşebbüsü (KİT) lerin “ önce yandaşlarını atıyor, ardından kurumları zarar ettirtiyorlar ve ardından zarar ediyorlardı özelleştirdik diyorlar” şeklinde açıklamalar ve bu açıklamalara destek veren bir kişinin, ÇAYKUR’da gerçekleşen bu atama sonrası “biz böyle istedik” diyerek AKP’li Âlim’in atamasından kendisine bir pay çıkartması hatta, bunu bir başarı ve sevinçle kamuoyuna açıklaması ile kimlere mesaj verdiği açıkça anlaşılmaktadır.
Bitmedi ..
CHP il başkanı Saltuk Deniz, sadece bu açıklamalarla değil.
Konuyla hiç alakası olmayan eski genel müdür Ekrem Yüce’yi de gündeme taşımak istemesi ve yüce ile ilgili sözlerinin ön plana çıkmasını istemesinin asıl gerekçesi ise şu.
Saltuk Deniz dışında bir çok STK ve siyasi parti temsilcisi ile yüzlerce çay üreticisi yurttaş, bu atamaya tepki göstererek Yusuf Ziya Alim ve ekibinin ÇAYKUR’u zarar ettirdiği için görevden alınması ve hesap sorulması çağrısı yaparken,
Saltuk deniz “ekrem yüce istifa etmeli ve yerine bir emekçi atanmalıdır” diye açıklama yaparak olayı sulandırmak bu atamaya karşı oluşacak büyük tepkileri muhalefet partisi olarak engellemeye çalıştığı gerçeği apaçık ortada.
Ekrem yüce yönetim kurlu üyeliği görevine getirildiğinde partisinin milletvekilleri tepki gösterdikten sonra kendisi de zorunlu bir açıklama yapmış ve karşı çıkmıştı.
Şimdi sormak lazım. Siz bu güne kadar Ekrem Yüce’nin istifa etmesi için çağrılarınızı neden sündürmediniz? Diye, soran birilerinin olmayacağını, yaptığınız iş birliği ve teslimiyetçi politikalarının hesabını kimsenin sormayacağını mı düşündünüz de bu güne kadar sustunuz?
Yusuf Ziya Alim Ekrem Yüce ile aynı kadroda yıllarca çalışmadı mı?
ÇAYKUR’un zarar ettiği yıllarda orda yönetim kurlu üyesi değimiydi?
Alim yıllardır ÇAYKUR’un fiili genel müdürü ve yöneticisi olduğunu bilmiyor muydunuz?
Evet, arşiv unutmaz Saltuk Deniz son aylarda ortaya koyduğunuz parti politikalarınızdan ayrı, hayata geçirmeye çalıştığınız anlayışların neler olduğunu bizler biliyor ve bundan böyle bu teslimiyetçi iş birlikçi emek düşmanlığı anlayışlarınızın karşısında (rizenabiz) olacağımızı buradan bir kez daha sizlere bildirmeyi bir görev kabul ediyoruz.
İnsanlarımızın aklıyla dalga geçmeyi artık bırakın…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA